Subota, 02. studenog 2013. 22:03 Napisao/la  SC

Utakmica 4. kola: Kvarner 2010 - Zabok 87:64 (26:14, 24:17, 15:21, 22:12)

A-1 liga košarkaša, 4. kolo

KVARNER 2010 - ZABOK 87:64

Utakmica 4. kola: Kvarner 2010 - Zagreb 87:64 (26:14, 24:17, 15:21, 22:12). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 500. Suci: Luka Kardum (Šibenik), Damir Palavra (Zagreb), Denis Hadžić (Pula).

KVARNER 2010: Stipčić 4, Veljačić, Čakarun 14 (4-4), Radić 25 (7-11), Salamun, Proleta 9 (0-1), Boban 4, Škifić 20 (5-6), Šamanić 4, Krivec 7 (2-2), Kučan.

ZABOK: Kuga, Raić 4, Anzulović 2, Svoboda 5, Vlaić 5 (1-4), Črnjević 6 (2-3), Marić 13 (1-1), Demo 8 (2-3), Tuđen, Ceranja 3 (1-2), Bagarić 10 (4-4), Nakić 8 (2-2).

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 (18-24), Zabok (13-19). Trice: Kvarner 2010 (3-11), Zabok (5-21). Skokovi: Kvarner 2010 27 (3), Zabok 20 (5). Osobne pogreške: Kvarner 2010 21, Zabok 21.

Košarkaški Kvarnera 2010 nastavili su nizati pobjede. Nova žrtva bila je ekipa Zaboka, koja poput dva prethodna suparnika u dvorani Dinko Lukarić, nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti riječkom sastavu. Kvarner je ujedno ostao jedina neporažena ekipa u ligi nakon što je Alkar u subotu poražen na gostovanju u Šibeniku i riječki košarkaši izbili su tako na prvo mjesto na ljestvici.

Utakmica protiv Zaboka imala je sličan tijek kao i prve dvije domaće utakmice ove sezone. Riječani su na početku otvorili prednost, a gosti su onda muku mučili kako da se vrate u susret.

Kvarner je otvorio utakmicu košem Ivice Radića, koji je s nova dva poena već u trećoj minuti donio prednost 9:2. Postalo je jasno da će gosti i ovoga puta imati dosta problema da se suprostave domaćinu, Jure Škifić donio je prednost 16:8 u osmoj minuti. Gostima se ne može osporiti želja, ali Kvarner je pružio još jednu dobru partiju u svim segmentima. Marijan Čakarun je s dva slobodna bacanja u 12. minuti donio prednost 32:14, a Dino Stipčić je  minutu kasnije zaokružio na plus 20 (36:16). Trudili su se gosti smanjiti zaostatak do poluvremena, ali nisu uspjeli.

Ipak, od 25. do 29. minute domaćin je postigao samo četiri poena i gosti su tricom Vedrana Nakića stigli na 50:62. Demo je u 32. minuti smanjio na 54:65, ali Krivec je u idućem napadu oduzeo loptu i asistirao Škifiću za 54:67. Pokušali su se gosti vratiti tricom, ali Anzulović i Kuga nisu bili precizni, dok je na drugoj strani Radić dodatno podebljao prednost. Koliko god se gosti trudili ništa nije davalo rezultata, dapače, na drugoj strani Jure Škifić je tricom vratio prednost na dvadeset poena (74:54). Zabok je uzeo minutu odmora, ali u šest preostalih minuta nadoknaditi 20 poena zaostatka protiv Kvarnera bila je nemoguća misija.