Kvarner kod Alkara doživio prvi prvenstveni poraz

Subota, 09. studenog 2013. 22:45 Napisao/la  SC

Utakmica 5. kola: Alkar - Kvarner 2010 74:68 (18:17, 19:16, 21:20, 16:15)

A-1 liga košarkaša

ALKAR - KVARNER 2010 74:68

Utakmica 5. kola: Alkar - Kvarner 2010 74:68 (18:17, 19:16, 21:20, 16:15). Suci: Josip Radojković (Split), Damir Basarić (Split), Leo Roglić (Split)

ALKAR: Mikulić 14 (1-4), Boban, Bilandžić 5, Modrić 2, Buzolić, Vitali 4 (0-4), Boban 11 (2-2), Gaurina 8 (2-2),  Žitko 18 (8-11), Perajica 7 (1-2), Župić 5, Kanaet.

KVARNER 2010: Stipčić 4 (2-2), Veljačić, Radić 6 (2-2), Salamun 2, Proleta, Boban 10, Škifić 16 (1-3), Šamanić 6 (1-3), Krivec 11 (6-6), Širko, Miličević 9 (2-5), Kučan.

Slobodna bacanja: Alkar (14-25), Kvarner 2010 (14-21).  Trice: Alkar (4-16), Kvarner 2010 (8-21).

Skokovi: Alkar 29 (6), Kvarner 2010 24 (7). Osobne pogreške: Alkar 24, Kvarner 2010 26.

Košarkaši Kvarnera 2010 doživjeli su prvi poraz ove sezone. Riječani su posrnuli na gostovanju kod Alkara u završnici u kojoj su bili prisiljeni loviti rezultat. Kada je Krivec pogodio dva slobodna bacanja za 65:69 u 39. minuti još je postojala nada. Alkar nije iskoristio napad, Zupčić je promašio polaganje, Antonio Boban uhvatio je loptu, ali Kvarner nije realizirao napad.

Vitali je u zadnjoj minuti pogodio za 71:65, Krivec je polaganjem i jednim slobodnim bacanjem smanjio na 68:72, ali Luka Žitko je s dva slobodna bacanja donio važnu pobjedu Alkaru.

Kvarner je dobro ušao u utakmicu, tricom Bobana poveo je 8:4. Domaćin se vratio na 10:10, Perajica je tricom donio vodstvo Alkaru 18:12. Gosti su uzvratili serijom 8:0, a Šamanić je donio vodstvo 22:23. Riječani su polako počeli tonuti krajem prvog poluvremena, a bolje nisu otvorili drugi dio.

Domaćin je stalno održavao pet do osam poena prednosti, Antonio Boban je u 28. minuti približio Kvarner na minus tri poena (51:54). No, sve je ostalo na tome, Riječani su stalno bili blizu, ali nisu uspjeli preokrenuti rezultat.