Subota, 19. listopada 2013. 21:53 Napisao/la  SC

Utakmica 2. kola: Šibenik - Kvarner 70:81 (23:15, 11:19, 22:27, 14:20)

A-1 liga košarkaša

ŠIBENIK - KVARNER 2010 70:81

Utakmica 2. kola: Šibenik - Kvarner 70:81 (23:15, 11:19, 22:27, 14:20). Dvorana Baldekin. Suci:  Nikola Perlić (Velika Gorica), Krešimir Peić (Slavonski Brod), Leo Roglić (Split).

ŠIBENIK: Radovčić, Badžim, Porzingis 16 (3-3), Mišić 6 (4-4), Kalpić 10 (2-2), Bašić, Blaće, Vukičević 10 (2-2), Šamadan 17 (5-8), Španja, Došen.

KVARNER 2010: Stipčić 2. Veljačić 8 (4-5), Čakarun 2, Radić 20 (2-5), Salamun, Proleta 1 (1-2), Boban 5, Škifić 16 (7-8), Šamanić 11, Krivec 7 (4-4), Širko 9 (4-4).

Slobodna bacanja: Šibenik (18-21), Kvarner 2010 (22-28). Trice: Šibenik (2-14), Kvarner 2010 (7-22). Skokovi: Šibenik 32 (8), Kvarner 2010 32 (13). Osobne pogreške: Šibenik 30, Kvarner 2010 25.

Košarkaši Kvarnera 2010 upisali su vrijednu pobjedu na gostovanju kod Šibenika. Riječani su tako nastavili s dobrim navikama potvrdivši dobru igru iz prvog susreta protiv Splita.

Domaćin je nešto bolje otvorio utakmicu, košem  Porzingisa u sedmoj minuti imao je pet poena prednosti (13:8), koja je do kraja prve četvrtine narasla na plus osam (23:18).

Riječani su pokušavali uhvatiti priključak što im je pošlo za rukom s dvije uzastopne trice Dine Šamanića (27:27) u 14. minuti. Uslijedio je period igre do kraja prvog poluvremena i u trećoj četvrtini u kojem niti jedna momčad nije imala više od dva, tri poena prednosti.

Tek tricom Širka i s dva slobodna bacanja istog igrača u 28. minuti Kvarner se usoio odvojiti (49:56). Šibenik nije uspijevao smanjiti sve dok Šamadan nije pogodio u 32. minuti za 60:63, te Mišić za 62:63.

Kvarner se nije dao, Škifić i Veljačić vratili su na 62:67 i Šibenik do kraja nije uspio ozbiljnije zaprijetiti.