A-1 LIGA KOŠARKAŠA

Kvarner 2010 slavio protiv Ribola Kaštele

Subota, 07. ožujka 2015. 20:43 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 20. kola: Kvarner 2010 - Ribola Kaštela 90:72 (27:19, 21:24, 19:15, 23:14)

A-1 liga košarkaša - 20. kolo

KVARNER 2010 - RIBOLA KAŠTELA 90:72 (27:19, 21:24, 19:15, 23:14)

Dvorana Dinka Lukarića. Gledatelja 300.

Suci: Siniša Herceg (Zabok), Krešimir Katić (Slavonski Brod) i Vedran Leško (Osijek)

KVARNER 2010: Stipčić 3, Veljačić 19 (4-4), Čakarun 14 (2-3), Vucić, Cinac 12 (1-2), Kučan 5 (1-2), Konjević 2, Vidmar 5 (1-3), Olivari 19 (1-1), Jurković 2, Šamanić, Štemberger 9 (2-4)

RIBOLA KAŠTELA: Klarica 2, Vručinić 7, Rašetina 3 (3-3), Biočić 8 (1-2), Blažević, Čubela 10 (3-5), Došen 13, Šipić 15 (1-2), Roso, Oršulić 9, Jukić 5 (2-3)

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 12-19 Ribola Kaštela 10-15. Trice: Kvarner 2010 8-23 Ribola Kaštela 8-30

Skokovi: Kvarner 2010 38 Ribola Kaštela 28. Osobne pogreške: Kvarner 2010 19 Ribola Kaštela 26

Nakon tri poraza košarkaši Kvarnera ponovno su na pobjedničkim stazama u A-1 ligi. Izvrsnom predstavom u posljednjoj četvrtini slomljena je neugodna momčad Ribola Kaštele, za pobjedu od osamnaest koševa prednosti morali su se Riječani svojski potruditi. Pobjedom je Kvarner 2010 i matematički, dva kola prije kraja osigurao nastup u Ligi za prvaka treću sezonu uzastopce.

Izvrsno su utakmicu otvorili domaćini. Trener Marijan Mance odlučio je u prvu petorku umjesto standardnih Cinca i Veljačića uvrstiti Olivarija i Stipčića. Prvi mu je uzvratio s osam poena u uvodnih osam minuta. Utakmciu su poenima otvorili Kučan i Čakarun, Olivari je potom vezao četiri poena za uvodnih 10:4. Kaštelanima, koje je s klupe predvodio Stipe Bralić, izbornik olimpijske ženske reprezentacije iz Londona nije u početku išao vanjski šut, sve do pete minute kada se košvima Vručinića vraćaju na 12:9. Tada je tricu pogodio i Stipčić (17:11) za mirniji nastavak utakmice. U sedmoj minuti na parketu su Veljačić i Cinac a za poene su i dalje zaduženi Olivari i Štemberger. Zadranina se vidjelo i na vanjskom šutu ali i na skoku pod obručima, Štemberger je pak rasparao mrežicu tricom s devet metara za 22:13 na što je nadovezao i jedno slobodno bacanje za prvi odlazak domaćina na dvoznamenkastu prednost.

Nije takva ostala do poluvremena, iako se u konstanti kretala oko deset poena. Veljačić je zabio za 29:19, nakon čega je zaradio tehničku pogrešku. Šipić je to iskoristio pa je po isteku 13. minute goste doveo na 34:27. Kvarner se ponovno odvojio mini serijom Čakaruna i Veljačića (40:29) pa ponovno stao. Nekoliko izgubljenih lopti i dvije trice Kaštelana dovele su ih na pristojan zaostatak na poluvremenu. Iako je do posljednje minute bilo 48:38, tricu stavlja Oršulić pa potom polaže Biočić za 48:43, konačna rezultat prvog dijela.

Samo su tri minute u nastavku bile dovoljne da gosti prvi puta povedu. Zaslužni za to bili su Čubela i Biočić, koji su tricama najprije rezultat doveli na pola koša zaostatka, potom je Oršulić zabio za 50:51. Šest su trica iz sedamnaest pokušaja u dotadašnjem tijeku susreta zabili gosti, Kvarner je ostao na tri ubačaja izvana s poluvremena do četrnaestog koša i prve Olivarijeve trice u 24. minuti. Gostima su blagi problem bile i osobne pogreške, Čubela i Došen igrali su s tri prekršaja veći dio drugog dijela. Kroz treću četvrtinu prednost domaćeg sastava na četiri poena držao je Čakarun, do njene polovice s trinaest poena uz Olivarija najbolji riječki strijelac.

Obje su momčadi u trećem nastavku značajno povećale broj prekršaja, Kvarner je povećao i prednost uoči zadnjih deset minuta. Koševima Kučana i Štembergera pribrojila se i Veljačićeva trica (66:56). Kao po ustaljenoj priči, Kaštelani tricom Došena i polaganjem Čubele smanjuju na 67:63 u 32. minuti, Kvarner se ponovno morao dignuti, što je i učinio posredstvom nove Veljačićeve trice koju podebljava Konjević (72:63). Utakmica je privedena kraju na miran način, omogučio je to Šime Olivari sa šest vezanih poena u pola minute (80:66).