A-1 liga košarkaša: Kvarner 2010 poražen u Zaboku, crne minute u četvrtom periodu odnijele pobjedu

Subota, 28. veljače 2015. 21:27 Napisao/la  SC

Susret 19. kola: Zabok - Kvarner 2010 82:19 (14:29, 26:16, 21:19, 21:15). Riječani su postigli jedan koš u prvih pet minuta posljednje četvrtine, nisu pomogli raspoloženi Cinac i Čakarun

A-1 liga košarkaša - 19. kolo

ZABOK - KVARNER 2010 82:79 (14:29, 26:16, 21:19, 21:15)

Dvorana u Bedekovčini. Gledatelja 400.

Suci: Josip Radojković (Split), Krunoslav Peić (Slavonski Brod) i Leo Roglić (Split)

ZABOK: Zrnić 14 (2-4), Žganec 10, Anzulović 5 (2-2), Jurlina 10 (2-4), Demo, Vlaić 9 (1-1), Crnjević 6 (3-6), Marić 13 (3-4), Palac 12 (2-3), Tuđen, Kapusta 3 (1-1), Durkan

KVARNER 2010: Stipčić 10 (2-2), Veljačić 7 (2-2), Čakarun 25 (7-7), Vucić, Cinac 18 (4-5), Kučan 6, Vidmar, Konjević 5 (2-4), Olivari, Jurković 2, Šamanić, Štemberger 6

Slobodna bacanja: Zabok 16-25 Kvarner 2010 17-20. Trice: Zabok 8-25 Kvarner 2010 6-20

Skokovi: Zabok 35 Kvarner 2010 31. Osobne pogreške: Zabok 23 Kvarner 2010 27.

Košarkaši Kvarnera nisu izdržali, bodovi su još jednom ostali u Hrvatskom zagorju. Iako je nakon prvog perioda riječka momčad imala petnaest poena prednosti, slavlje je odnio koban početak četvrte četvrtine i domaća serija 13:1. Niti 43 poena visokog dvojca Čakarun-Cinac nije bilo dostatno za osvajanje prvih bodova u Zaboku u povijesti Kvarnera 2010. Ostaje za zapamtiti šesti poraz Kvarnera 2010 ove sezone u utakmici koja je na kraju mogla otići na bilo čiju stranu.

Kao i mnogo puta do sada ove sezone, Siniša Štemberger susret je otvorio tricom. Zabio je riječki kapetan još samo jednu u tijeku susreta, bili su to njegovi jedini koševi. Do četvrte minute bilo je 4:12 za momčad Marijana Mancea nakon što je Čakarun vezao pet poena. Nisu se domaći igrači mogli snaći u početnim minutama, šok je produbio Kučan tricom za 7:17, riječka je momčad izuzetno dobro otvorila susret. Domaći se tek primiču na 12:17 s pet poena Jurline, no tricama Kučana i Štembergera Riječani odlaze na 12:25, najveću prednost u tijeku prve četvrtine. Kada je počeo drugi period, počela je i nervoza u igri Kvarnera 2010. Košem Čakaruna vodili su gosti s 19:33, najviše je bilo i u 14. minuti kada Veljačić stavlja tricu za 24:38. Žganec, Zrnić, na posljetku i Anzulović tricom smanjuju na 38:43, s pet koševa riječke prednosti odlazi se na veliki odmor.

Treća je četvrtina protekla u izjednačenom ritmu. Domaći u dva navrata dolaze na dva koša zaostatka (47:49), prije no što će Jurlina tricom postaviti na 50:50. Čakarun i Cinac odvajaju na 52:57, nakon toga Konjević stavlja svoju tricu koju poništava Petar Marić, igrač koji se prošlog vikenda riječkoj publici predstavio na All-star danu. Kvarner je do kraja trećeg perioda košem Čakaruna uspio otići na devet koševa viška (55:64), Zabok se tricom Palca i krajem serije 6:0 vraća na tri koša zaostatka uoči posljednje četvrtine.

A onda, Kvarnera 2010 nije bilo nigdje. Zrnić je zabio koš-faul za izjednačenje, nakon čega je Konjević zabio jedno slobodno bacanje, jedini Kvarnerov poen u gotovo pet minuta posljednjeg nastavka susreta. Žganec je zabio četiri poena za vodstvo domaćih (68:65), Palac i Crnojević dodali su svoje trice za 74:65, prednost koja je do kraja bila nedostižna za Riječane. Završnih riječkih 0:6 tek je kozmetički smanjilo šesti ovosezonski poraz.