Košarkaši Adria Oil Škrljeva uzvratili momčadi Cedevita Junior za poraz u Zagrebu

Petak, 27. kolovoza 2021. 21:41 Napisao/la  SC

Adria Oil Škrljevo tek je u posljednje tri minute slomilo otpor novog premjerligaša Cedevite Junior i pobijedilo 75:71, uzvrativši za poraz od prije tri dana u Domu košarke Cedevita na zagrebačkoj Kajzerici.

Furiozan početak Cedevite Junior, koja nakon točno tri minute ima prednost 11:0. Sa tricama Miličevića, Radovića i Planinića, te dvicom Batinića iz kontre, ekipa Damira Mulaomerovića natjerala je Damira Rajkovića da pozove minutu odmora.

Zeleni prve koševe postižu u četvrtoj minuti.

Jelenković pogađa dva, a zatim kapetan Barnjak dva plus jedan za minus šest 5:11.

I kada su svi pomislili da se Adria Oil Škrljevo vraća u igru, domaćin je potonuo.

Šabić sa tri trice u nizu, odvodi goste na veliku razliku, koja je na isteku desete minute iznosila plus 22 i rezultat 31:9.

Alpe Adria Cup
Košarkaši Adria Oil Škrljeva saznali su četvrtog protivnika u Grupi D ovogodišnjeg izdanja Alpe Adria Cupa.
To je Ilirija iz Ljubljane, drugi slovenski predstavnik.

Dodajmo da za domaćina nisu nastupili Vrgoč i Šajin koji su se ozlijedili na prošloj utakmici protiv Cedevite Junior.

I u nastavku gosti koriste dalekometnu artiljeriju, pa u 14. minuti nakon trice Jacovića dolaze na plus 23 pri rezultatu 39:16.

Zeleni uzvraćaju tricama Rajčića i Barnjaka, te dvicom Adwaya za 24:39 i minus petnaest.

Amerikanac nastavlja niz pa postiže još dvije dvice i evo domaćina na početku 18. minuti na minus dvanaest 29:41.

Na veliki se odmor otišlo prednošću gostiju 45:32.

Najučinkovitiji kod Adria Oil Škrljeva nakon prvog poluvremena bio je Barnjak sa 12 postignutih koševa uz dvije trice, te Adway sa 7 koševa. Kod Cedevite Junior Planinić i i Šabić postigli su deset koševa, uz Šabićeve tri trice.

Početkom treće četvrtine domaćin pritiska goste, da bi zakucavanjem Adwaya u 26. minuti, Zeleni došli na jednoznamenkasti zaostatak 45:53.

Imalo je Škrljevo i napad za minus pet ili šest ali su izgubili loptu.

Ipak još jedna dubinska od Jelenkovića za Adwaya i nakon zakucavanja na semaforu stoji minus šest 47:53.

Iako je Šabić zabio četvrtu tricu za prednost Cedevite 58:49, domaćin nakon trice Hortmana i koša Stojanovića dolazi na minus dva 56:58, da bi se na mini odmor otišlo prednošću gostiju 60:56.

Tri minute i 35 sekundi prije kraja Chris Hortman, pulski zet od milja zvan „Krešo Horvat“, pogađa drugu tricu i svoj deveti koš, te dovodi rezultat u egal 68:68.

Nakon nekoliko promašaja sa obje strane Jelenković donosi prvo vodstvo domaćina 70:68 minutu i 54 sekunde prije kraja.

Jelenković koristi oba slobodna bacanja pa domaćin na minutu prije kraja ima plus četiri 74:70, da bi točku na završnih 75:71 stavio isti igrač iskoristivši jedno od dva slobodna bacanja.

Najučinkovitiji kod Zelenih bili su Adway i Barnjak sa po 16 postihnutih koševa, dok je Jelenković dodao 13. Kod Cedevite Junior Radović je zabio 15, Planinić 14 i Šabić 13 koševa.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Adway 16, Matić, Jelenković 13, Hortman 9, Barnjak 16, Rajčić 5, Vucić 8, Bešić 2, Stojanović 4, Kostić, Ćošić 2, Rajković.

CEDEVITA JUNIOR: Batinić 12, Ogrizović, Jelavić, Miličević 5, Rašić 3, Radović 15, Planinić 14, Gatarić, Šabić 13, Bošnjak 2, Jacović 6, Mršić, Kučić.

Pripremna utakmica: AO Škrljevo - Cedevita Junior 75:71 (9:31,23:14,24:15,19:11)