Košarkaši Adria Oil Škrljeva zaključili sezonu, Cibona dvokorakom izborila polufinale

Srijeda, 12. svibnja 2021. 20:08 Napisao/la  KS

Škrljevčani su u trećoj dionici revijom trica došli na samo četiri poena zaostatka, ali dalje od toga nije išlo, Cibona je opravdala status favorita i zasluženo slavila i u drugoj utakmici

Košarkaši Adria Oil Škrljeva

Četvrtfinale doigravanja HT Premijer lige, 2. utakmica

ADRIA OIL ŠKRLJEVO – CIBONA  71:87 (14:18, 15:23, 29:21, 13:25)

Dvorana SRC Mavrinci. Bez gledatelja.

Suci: Tomislav Hordov, Martin Vulić, Roko Hordov.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Jelenković 11, Gunjina 15 (4-4), Barnjak 14 (2-2), Robertson 14 (4-10), Vrgoč 2, Arslanagić, Pilepić 4 (2-3), Vucić 2, Boban 9 (2-2), Rajčić, Bjelanović, Cvitković.

CIBONA: Radovčić 20 (2-2), Prkačin 5 (1-3), Branković 2, Drežnjak 15, Nakić 5 (2-2), Vujović, Planinić 17 (5-6), Marić, Mustapić 5 (1-1), Buljević 3, Novačić 8 (3-5), Gnjidić 7 (2-4).

Košarkaši Adria Oil Škrljeva nisu uspjeli četvrtfinalnu seriju vratiti u Zagreb, unatoč svoj želji i trudu uloženom da iz petog pokušaja upišu prvu pobjedu nad Cibonom ove sezone nisu u tome uspjeli.

Cibona se u polufinale plasirala dvokorakom, ali daleko od toga da su se prošetali protiv momčadi Damira Rajkovića.

U obje utakmice, i onoj Zagrebačkoj koju su riješili u posljednjih sedam minuta, i ovoj uzvratnoj morali su se dobrano naraditi da bi potvrdili status favorita.

U 33. minuti domaćini su zbog pet osobnih pogrešaka ostali bez Josipa Barnjaka, minutu kasnije Mateo Drežnjak svojom je drugom tricom odveo goste na plus 10 (62:72) i tada je definitivno bilo jasno da gosti moraju samo iskontrolirati zbivanja na parketu u posljednjih šest minuta, a ako je nekakva nada u rezultatski preokret tinjala ugasila se nakon što Boban dvaput iz teške situacije nije uspio pogoditi za tri poena, odnosno nakon što je Robertsonu lopta iscurila iz obruča.

Nema nikakvog zbora, u polufinale se plasirala bolja momčad, Cibona je na kvalitetu i mišiće dobila Škrljevčane, veći izbor igrača, veća mogućnost rotacije naprosto su došli do izražaja.

Možda ne toliko u onoj prvoj, koliko u ovoj drugoj utakmici u kojoj su gosti iskoristili nekoliko crnih rupa u igri domaće momčadi i stekli prednost koja je za „zelene“ bila nenadoknadiva.

Cibona nije najbolje otvorila utakmicu, na Mavrincima su iskoristili tek svoj šesti napad, ali je nakon pet minuta igre na semaforu stajalo tek 4:2 za domaćine, koji veliki trud uložen u defanzivnom dijelu, nisu na pravi način materijalizirali u napadu.

Umjesto s rezultatskim plusom domaća je momčad u drugu dionicu ušla s laganim minusom.

Cibona je malo podignula intenzitet igre u drugoj dionici, ali su sve do same završnice domaćini uspjevali zadržati kakav-takav priključak, da bi  se gosti u 19. minuti serijom 8:0 (ubačaj Planinića, trice Gnjidića i Nakića) odvojili na 12 poena prednosti (29:41).

Najbolji momentum domaća je ekipa imala u trećoj dionici, u prvih 20 minuta pogodili su dvije trice iz 11 pokušaja, u trećih deset minuta pogodili su ih sedam iz deset pokušaja.

Dvaput je precizan bio Gunjina, jednom Barnjak, jednom Boban, a tri je dodao Jelenković, posljednju sa sirenom na isteku dionice nakon čega su Škrljevčani došli na samo četiri poena zaostatka (58:62).

Na žalost, bilo je to predobro da bi potrajalo pa su košarkaši Adria Oil Škrljeva sezonu zaključili na Mavrincima, tortom su se počastili za sezonu koja je za njih ipak bila - slatka.

Šesto mjesto i završni turnri Kupa Krešimira Ćosića ipak nisu za podcjenjivanje.