Premijer liga: Gorica opravdala ulogu favorita, Škrljevo potonulo u posljednjoj dionici

Utorak, 26. siječnja 2021. 19:52 Napisao/la  KS

Košarkaši Gorice serijom 12:0 u prvih pet minuta posljednje četvrtine stekli su prednost koju domaća momčad više nije mogla ugoziti

Košarkaši Adria Oil Škrljeva

HT Premijer liga, 19. kolo

ŠKRLJEVO ADRIA OIL – GORICA 80:89 (18:20, 18:23, 18:17, 26:29)

Dvorana SRC Mavrinci. Bez gledatelja.

Suci: Hadžić (Pula), Jovović (Zagreb), Terlević (Rijeka).

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Arslanagić 11 (2-4), Barnjak 16 (6-8), Robertson 18 (6-7), Rajčić, Vrgoč 3, Pilepić 12 (3-3), Jelenković 2, Gunjina 14 (5-5),  Boban 4, Kolić, Kostić, Cvitković.

GORICA: Batur 10, Mazalin 3, Kovačević 5, Baković 7 (2-2), Kapusta 7 (1-1), Majcunić 16 (2-2), Kalajžić 14 (3-3), Mašić 14 (5-6), Savić, Krapić 4, Uljarević 9 (4-5), Ljubičić.

Ma koliko to priželjkivali, košarkaši Adria Oil Škrljeva ipak nisu uspjeli dohvatiti pobjedu protiv Gorice.

Momčad trenera Josipa Sesara na Mavrincima je opravdala ulogu favorita, u utakmici u kojoj su čitavo vrijeme diktirali ritam i na neki način kontrolirali rezultat.

Kada su se početkom posljednje dionice konačno uspjeli i rezultatski odvojiti (56:72), domaća momčad više nije imala vremena za povratak, bez obzira koliko se trudili ponovo uhvatiti priključak.

Škrljevčani su utakmicu izgubili u prvih pet minuta posljednje dionice, koju je Barnjak otvorio dvama pogođenim slobodnim bacanjima za samo četiri poena zaostatka (56:60).

No, uslijedio je drasitčan pad u igri, a gosti su preko Kalajzića i Bakovića serijom 12:0, iskoristivši pritom niz domaćih pogrešaka (Barnjakova izgubljena lopta, namjerna osobna), preko Kalajzića i Bakovića otišli na plus 16 (56:72).

Škrljevčani nisu ponovili utakmicu protiv Zadra, igrali su dobro, ali ne dovoljno dobro da bi uspjeli dočekati „egal“ završnicu s Goricom, koja je iznimno izbalansirana momčad na svim pozicijama, koja ima i snagu pod obručem i vanjski šut i koja te svoje prednosti lakoćom koristi.

Za nijansu su u svemu bili bolji, a to se čitavo vrijeme odražavalo na rezultatu, diktirali su ritam i čekali prigodu da se rezultatski odvoje i riješe utakmicu u svoju korist.

Prvo značajnije odvajanje imali su u 16. minuti kada su nakon Krapićevog ubačaja došli na plus osam (26:34), ali domaćini su odgovorili sjajnom dionicom, odnosno Barnjakovim ubačajem nakon prodora, pa Robertsonovim polaganjem nakon Barnjakove blokade i konačno Pilepićevom tricom iz prekršaja za izjednačenje (34:34).

Gosti su odmah na otvaranju treće četvrtine otišli na 11 poena prednosti (38:49), domaćini su još jednom uspjeli (Barnjak, Pilepić, Boban, Robertson) svesti zaostatak u neke pristojne okvire (48:51), ali i tada se osjetilo da su gosti jednostavno u boljem ritmu.