Premijer liga: AO Škrljevo poraženo u Splitu, Škrljevčani doživjeli treći vezani poraz

Nedjelja, 14. studenog 2021. 19:59 Napisao/la  SC

Umjesto da strpljivom igrom u napadu pokušavaju puhati za vrat domaćinima, oni su nekvalitetnom selekcijom vanjskog šuta vratili Splićane u život

Josip Barnjak
Josip Barnjak Foto: KK Split

HT Premijer liga košarkaša, 10. kolo

SPLIT – ADRIA OIL ŠKRLJEVO 85:74 (20:17, 25:17, 24:20, 16:20)

Mala dvorana na Gripama. Gledatelja: 200.

Suci: Jovović, Kruljac, Bralić.

SPLIT: Perković 14 (2-2), Vuko 10 (2-2), Čampara 15 (4-4), Bajo 8, Barič 3, Kedžo 10 (2-2), runjić 6, Žganec 19 (7-10), Ukić, Perkušić.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Adway 19 (7-10), Jelenković 12 (3-3), Barnjak 5 (3-7), Rajčić 7 (1-1), Vrgoč 12 (1-2), Stojanović, Hortman 7, Vucić 5, Kostić, Bešić 3 (1-1), Šajin 4 (2-2), Ćošić.

Košarkaši Adria Oil Škrljeva poraženi su na gostovanju u Splitu, što je momčadi Damira Rajkovića treći vezani poraz, kojim su svoj ovogodišnji omjer sveli na pozitivnu nulu (5-5).

Splićani su opravdali status favorita na Gripama, u utakmici nakon koje se teško oteti dojmu da Škrljevčani nisu mogli pokazati više od onoga što su pokazali tijekom četrdeset minuta.

Adria Oil Škrljevo trenutačno nije ista momčad koja je sezonu otvorila vrlo furiozno, Škrljevčani jednostavno ne igraju košarku kakvu su donedavno igrali, a na parketu se to osjeti.

Nestalo je one agresivnosti, želje i energije u obrani, nestalo je i kvalitetnih napadačkih rješenja pa kada se dogodi loša šuterska večer Josipa Barnjaka (protiv Splita 1-10 uz četiri promašena slobodna bacanja) jednostavno nema čovjeka koji bi momčad pokrenuo s mrtve točke.

Da paradoks bude veći, Škrljevčani su utakmicu izgubili onda kada su na Gripama igrali najbolju dionicu.

Izabranici Damira Rajkovića na poluvrijeme su otišli s jedanaest poena minusa, od 20. do 22. minute uzvratili su serijom 10:0 (odlična dionica Jelenkovića, Barnjaka, Vrgoča u oba smjera) i vratili utakmicu u egal (45:44) i umjesto da strpljivom igrom u napadu pokušavaju puhati za vrat domaćinima, oni su nekvalitetnom selekcijom vanjskog šuta vratili Splićane u život.

Bez obzira na sve probleme s kojima s Splićani u posljednje vrijeme suočavali, ipak je riječ o momčadi koja ima kvalitetu i uz malo sreće (dvije sretne trice Barića i Perkovića) nije im se bio problem iznova rezultatski odvojiti.

A kada su tricama Čampare i Baje otišli na nedostižnih 69:54 priči je bio kraj.

Nije vanjski šut Splićana (8-25 za tri poena) bio ništa pretjerano bolji od onog njihovih gostiju (8-26), čak su i više griješili (16-10), ali su jednostavno odigrali kud i kamo pametnije, smirenije, strpljivije.