Premijer liga: AO Škrljevo ostvarilo desetu pobjedu, Furnir slomljen u posljednjoj dionici

Nedjelja, 21. veljače 2021. 18:05 Napisao/la  SC

Košarkaši Adria Oil Škrljeva

HT Premijer liga, 14. kolo

FURNIR – ADRIA OIL ŠKRLJEVO 71:81 (25:27, 24:15, 12:15, 10:24)

Dvorana Dubrava. Bez gledatelja.

Suci: Jovović, Perlić, Muhvić.

FURNIR: Pandurić 10 (3-4), Isabell 33 (5-8), Smolić 5, Jerković 6 (1-2), Puou Makur 6 (2-2), Vhalovec, Prelec, Vujić 3 (1-3), Perić 3, Nazor, Majić 5 (1-2), Šola.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Arslanagić 8 (2-6), Gunjina 15 (7-7), Barnjak 9 (4-4), Robertson 23 (9-13), Boban 9 (1-3), Pilepić 11, Jelenković 4, Vucić, Kolić, Rajčić, Vrgoč 2, Cvitković.

Košarkaši Adria Oil Škrljeva ostvarili su jubilarnu desetu pobjedu ove sezone.

Momčad trenera Damira Rajkovića svladala je Furnir na gostovanju u zaostaloj utakmici 14. kola i ostala u utrci za šestim mjestom nakon drugog kruga natjecanja, odnosno za pozicijom koja će u završnici prvenstva jamčiti jednu utakmicu na domaćem terenu više od ostalih.

Treću vezanu pobjedu Škrljevčani su izborili odličnom završnicom, serijom 18:2 u razdoblju od 32. do 36. minute su zaostatak od osam poena (65:57) pretvorili u vodstvo od osam poena (67:75) i na taj način riješili pitanje pobjednika.

Škrljevčani su autoritativno odigrali završnicu, dočekali su svoju priliku i iskoristili sve pogreške domaćina, koji na agresivnu igru gostiju nisu uspjeli odgovoriti na isti način na koji su to činili u ostatku utakmice.

Nekoliko izgubljenih lopti i nekoliko nerealiziranih napada bilo je dovoljno da Pilepić (dvije trice), Gunjina i Robertson naprave nedostižnu razliku.

Odličnu utakmicu odigrao je Robertson, za 36 minuta provedenih na parketu ubacio je 23 poena, uz devet skokova, Gunjina je dodao 15 poena uz također devet skokova, Arslanagić je sakupio sedam asistencija i četiri ukradene lopte.

Škrljevčanima je ostala još samo jedna utakmica do kraja drugog kruga, pobijede li u 22. kolu idućeg vikenda na gostovanju Šibenik sigurno će zauzeti šesto mjesto, uz omjer 11-11, što bi bio učinak kojega bi objeručke prihvatili na početku sezone.