A-1 liga košarkaša: Škrljevo upisalo petu ovosezonsku pobjedu u susretu protiv Zaboka

Subota, 30. siječnja 2016. 20:58 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 15. kola: Škrljevo - Zabok 87:68 (23:15, 16:12, 22:16, 26:25). Škrljevčani sljedećeg tjedna putuju u Osijek, po pobjedu koja bi ih maksimalno približila petoj poziciji

A-1 liga košarkaša - 15. kolo

ŠKRLJEVO - ZABOK 87:68 (23:15, 16:12, 22:16, 26:25)

Dvorana Mavrinci. Gledatelja 250

Suci: Tomislav Prpić (Zagreb), Želimir Tresoglavić (Osijek) i Josip Mikulić (Osijek)

ŠKRLJEVO: Surina 7 (3-3), Kus 9 (2-2), Bilalović 2, Juričić 5, Perković 17 (7-8), Radunić 11 (1-2), Živko, Ceranja 7, Stipčić 14 (7-7), Rogić 15 (6-9), Šamanić

ZABOK: I. Vučić, Mikšić 9, Anzulović (0-2), Pešut 15 (1-2), H. Vucić 7 (2-2), Črnjević 8 (2-3), Palac 6 (0-1), Tuđen, Lončar 16 (4-6), Vuković 7 (2-2), Martinko

Slobodna bacanja: Škrljevo 26-31, Zabok 11-18

Trice: Škrljevo 7-17, Zabok 7-20

Skokovi: Škrljevo 35, Zabok 22

Izgubljene lopte: Škrljevo 16, Zabok 16

Na Škrljevu i u njegovoj okolici se opet slavi. Ovog vikenda nisu samo maškare u prvom planu, tristotinjak poklonika košarke stiglo je na Mavrince kako bi ispratilo momke u zelenim dresovima do pete ovosezonske pobjede (87:68) kojom je barem zakratko nastavljen put prema gore.

Zagorci su pokušali zaprijetiti, ali u još jednom je vikendu dokazano da malo koja momčad iz bučne grobničke dvorane može uzeti bodove. Uspjelo je to ove sezone samo šibenskom Jollyju i regionalnom rivalu Kvarneru koji je ovog vikenda bio oslobođen prvoligaških obveza.

Gosti nisu niti u jednom trenutku susreta bili u prednosti osim početnog vodstva od 0:2. Bili su to jedini gostujući poeni u uvodne tri minute pa su igrači u bijelo-zelenoj garnituri mogli povesti 6:2 koševima Kusa. Isti je igrač razmjenio djelić tricaškog iskustva s Domagojem Vukovićem, igračem Cedevite na posudbi u Zaboku.

Igrala se sedma minuta kada su Zabočani bili najbliže (12:10), ali od tada njihova kola u naravi kreću nizrdo.

Serijom 6:0 uz četiri slobodna bacanja dinamičnog dvojca Perković - Kus te polaganjem Rogića nakon ukradene lopte prilikom prevođenja prednost domaćih raste na osam poena, koliko je bilo i na kraju prvoga perioda. Pljesak publike polaganjima su izmamili Juričić i Ceranja.

Gostima ništa nije prolazilo kroz mrežicu, barem je takav bio objektivan dojam. Ali, na poluvremenu su imali postotno bolji šut za tri poena (27-25), pogodivši u tri od jedanaest navrata. Škrljevsko se vodstvo povećalo još agresivnijom obranom koja je u dvadeset minuta primila svega dvadeset i sedam poena.

Perković je prvi puta stavio na dvocifrenu prednost (27:17), a domaći u dva navrata imaju po petnaest koševa viška. Juričićeva trica u 14. minuti rezultat postavlja na 32:17, a takav se rezultat održao sve do posljednjeg napada prvog poluvremena.

Treba reći da je sredinom druge četvrtine teško objašnjivu tehničku pogrešku, uručenu od strane glavnog arbitra Tomislava Prpića dobio Davor Kus te da je goste na poluvrijeme tricom sa 'samo' dvanaest poena zaostatka odveo Antonio Črnjević.

Ta ista gostujuća kola koja su u prvom poluvremenu naišla na nizbrdicu, u nastavku su se u podnožju grobničkih Alpi pošteno stropoštala. Črnjević je novom tricom samo privremeno spustio ispod deset poena domaće prednosti (39:30), a onda je krenulo domaće dovršavanje posla.

Tricom Jasmina Perkovića (tek trećom domaćom!) na polovici igre u trećoj četvrtini Škrljevo odlazi na 49:32, a nedugo zatim Surina s tri ubačena slobodna bacanja povisuje na okruglih dvadeset (54:34) koševa viška. Do kraja pretposljednje dionice trice zabijaju Mikšić s jedne, odnosno Ceranja s druge strane.

Osamnaest koševa prednosti za Škrljevo je bio ogroman kapital kojeg se jednostavno nije moglo prosuti. Ipak, gosti prijete pa serijom 2:11 u svega dvije minute vraćaju rezultat na itekako dostižnih 70:61. Bilo je tu laganih koševa Lončara, trice Pešuta...

Aramis Naglić morao je svoje pulene okupiti na minuti odmora. I dobro je napravio, odnosno momčad je dobro reagirala. Do kraja, sve se opet popelo na devetnaest poena prednosti - završilo je 87:68.

Na kraju, Perkovićevih sedamnaest poena, Rogićevih petnaest, Stipčićevih četrnaest, ali i jedan 'double-double". Matej Radunić zabio je jedanaest poena i dodao deset skokova. Gostima nedovoljno za uspjeh na Mavrincima bilo je šesnaest poena Lončara i petnaest Pešuta.

Škrljevo za tjedan dana putuje u Osijek po pobjedu kojom bi se maksimalno približilo petoj poziciji i vratima raja...