Subota, 21. studenog 2015. 21:15 Napisao/la  SC

Utakmica 8. kola: Šibenik - Škrljevo 90:79 (21:22, 26:9, 20:25, 23:23)

A1 liga košarkaša - 8. kolo

ŠIBENIK - ŠKRLJEVO 90:79 (21:22, 26:9, 20:25, 23:23)

Sportska dvorana Baldekin. Gledatelja: 400

Suci: Peić (Slavonski Brod), Petrović (Zagreb), Blašković (Križevci)

ŠIBENIK: Radovčić 12 (2-4), Šarić, Andabaka, Badžim 13 (2-3), Nakić, Bašić 16 , Blaće 8, Vukičević 11 (1-3), Paić, Španja, Vrkić 17 (3-3), Petani 13 (1-1)

ŠKRLJEVO: Surina 8, Kus 8 (2-2), Jurica 4 (4-4), Bilalović, Juričić 5 (2-2), Trbović 5, Perković 18 (1-3), Radunić 10, Ceranja 2, Stipčić 9, Rogić 10 (3-4), Prostran

Osobne greške: 22:23

Iako su košarkaši Škrljeva u četvrtoj minuti susreta imali vodstvo od 14:2, nisu uspjeli prekinuti nepobjedivi niz Šibenika na domaćem parketu. Nakon vodstva gostiju od plus 12, trice zabijaju Badžim i Bašić, poentira i kapetan Vukičević, a novi koš Petanija donosi izjednačenje – 18:18, u osmoj minuti. Na kraju prve četvrtine Škrljevo ima samo pola koša prednosti – 22:21.

Druga četvrtina bila je presudna za poraz Škrljeva koje je u deset minuta zabilo samo 9 koševa. U domaćim redovima mladi Zadranin Domagoj Vrkić zabija čak 15 koševa, razigran je i kapetan Vukičević (devet koševa i osam skokova do poluvremena), dok Petani i zabija i asistira (sedam koševa, sedam asistencija) i prednost raste na 47:31 na poluvremenu.

Sa serijom 5:0 Šibenik otvara drugo poluvrijeme i ima +21 (52:31). Momčad sa Škrljeva radi seriju 12:0, uspijeva prepoloviti prednost, ali zabiju potom Blaće, odnosno Bašić i Petani trice.

S +11 domaće momčadi ušlo se u zadnju četvrtinu. Gosti su pune tri minute bili bez koša, pa je Šibenik pobjegao na +18 (74:56). Do kraja utakmice uspjeli su igrači novog prvoligaša još malo ublažiti poraz, a pobjeda domaćih niti jednog trenutka nije bila upitna.