DRUGA LIGA

Opatija nastavila niz, Tonći Kukoč dvostruki strijelac

Subota, 15. travnja 2023. 15:00 Napisao/la  SC

Momčad Grobničana utakmicu protiv jedne od najboljih momčadi u ligi igrala u skladu s objektivnim mogućnostima

Druga NL - 23. kolo

OPATIJA - GROBNIČAN 2:0

Stadion Kantrida. Gledatelja: 400

Sudac: Domagoj Kečinović (Osijek)

Strijelci: 1:0 Kukoč (47-11m), 2:0 Kukoč (74-11m)

Žuti kartoni: Kukoč, Arsenijević (Opatija), Ravlija, Batarelo, Rupčić (Grobničan)

OPATIJA: Prskalo, Pozderac, Malinić, Gavrić, Kukoč, Furijan (77 Jugović), Kordić-Gružić (90+1 Kašiković), Junuzović (77 Grujević), Ajayi (77 B. Bogolin), V. Bogolin (55 Arsenijević), Pejanović

GROBNIČAN: Curać, Ravlija (46 Rupčić), Prpić, Golić (8 Milinović), Ušalj, Galešić, Jurica (64 Bosančić), Batarelo, Rexhepi(31 Belobrajdić), Kovačević (64 Prtenjača), Pilčić

Nogometaši Opatije nastavili su niz pobjeda na Kantridi u utakmici protiv Grobničana, petu pobjedu zaredom ove godine ostvarili su dvama pogocima iz kaznenih udaraca, Tonći Kukoč oba je realizirao.

Postavili su se gosti otpočetka dosta visoko što je domaćinima olakšalo posao, neočekivano su dobili dosta slobodnog prostora za tranzicije, u prvom dijelu višak su stalno stvarali na desnoj strani grobničke obrane po kojoj su jurili Kukoč i Ajayi.

Kukoč (15) je prvi izravno zaprijetio Curaću, vratar Grobničana skrenuo je loptu po otvorenom udarcu na ulasku u kazneni prostor.

U 16. minuti Opatija je propustila realizirati najbolju priliku do odmora: Ajayi je odigrao Pejanoviću koji je slijeva ušao u kazneni prostor, odgodio je ispred Curaća udarac dovoljno dugo vremena da bi Milinović stigao blokirati.

U 25. minuti Ajayi se odlučio na udarac s 22 metra iako je u situaciji "tri na tri" imao bolja rješenja na objema stranama (Junuzović, Pejanović) kaznenog prostora.

U 32. minuti Ajayi nije dobro udario po lopti na ulasku kazneni prostor slijeva, kada je pobjegao Prpiću nakon što je Pejanović sjajno dubinski gurnuo loptu, Curać je obranio udarac nigerijskog napadača.

U 36. minuti Junuzović je gurnuo loptu Pejanoviću na desnoj strani kaznenog prostora, Curać je obranio jedini udarac zdesna u prvom dijelu.

Momčad Grobničana utakmicu protiv jedne od najboljih momčadi u ligi igrala je u skladu s objektivnim mogućnostima, dosta je dobro izgledala u pas-igri u pripremi napada, nekoliko je puta obećavajuće došla do zadnje trećine, ali je u završnici bila potpuno bezopasna.

Galešić (38) je s 20 metara uputio jedini izravni udarac prema vratima, Prskalo je rutinski obranio.

Odmah na početku drugoga dijela utakmice Milinović je nesmotrenom reakcijom skrivio kazneni udarac: lopta mu je prvo pobjegla na lijevoj strani kaznenog prostora, a onda je zakasnio u pokušaju da ispravi pogrešku i zakačio Pejanovića po nozi (fotografija u sredini).

Kukoč je silovitim udarcem s bijele točke zatresao mrežu - 1:0.

Odmah se promijenio pristup opatijske momčadi, koja ove godine na Kantridi igra vrlo disciplinirano u obrani kada ima pozitivan rezultat, zgusnuli su se domaćini na svojoj polovici, prepustili su gostima posjed lopte i počeli igrati na kontre.

U 52. minuti Junuzović sa 6 metara nije bio precizan udarcem glavom nakon ubačaja iz kuta, u 59. minuti Pejanović je zamalo kaznio Curaćevo istrčavanje, zaobišao je vratara Grobničana na desnoj strani i iskosa promašio prazna vrata.

U 62. minuti Arsenijević je pobjegao desnom stranom, ušao je u kazneni prostor i loptu s 10 metara iskosa nekontrolirano poslao daleko od vratiju.

U 67. minuti Junuzović je ostao sam na desnoj strani kaznenog prostora, precizno je ubacio, Pejanović je glavom loptu sa 6 metara u kontaktu poslao kraj vratiju.

U 73. minuti Rupčić je zakasnio u pokušaju da stigne do lopte, Ajayi je bio brži, branič Grobničana zahvatio je napadača Opatije po nozi, relativno je jeftino domaća momčad iznudila i drugi kazneni udarac.

Kukoč je opet bio siguran izvođač kaznenog udarca iako je Curać pogodio stranu - 2:0.

Od prvoga opatijskog pogotka momčad Grobničana bezuspješno je pokušavala nešto konkretno učiniti u zadnjoj trećini, gdje su igrači Opatije lakoćom dobivali duele, posebice statične.

U 70. minuti Bosančić se u gužvi uspio otvoriti za udarac iskosa s desne strane u kaznenom prostoru, Prskalo je opet rutinski obranio jedini izravno opasniji udarac gostiju u okvir vratiju u drugom poluvremenu.

U 89. minuti Prskalo je pogriješio u procjeni, istrčao je u prazno na petercu zdesna, Bosančić je ubacio u sredinu, Pilčić je pokušao škaricama, lopta je zapela u bloku i odbila se do Bosančića, Gavrića je lopta pogodila u glavu u najboljoj prilici gostiju na utakmici.