DRUGA NL

Opatija u Karlovcu doživjela drugi poraz ove sezone

Nedjelja, 05. studenog 2023. 19:54 Napisao/la  SC

Ne smeta me toliko poraz koliko me smeta da smo izgubili bez prave reakcije, bili su jači u duelima, kaže Zoran Bogolin

Paolo Grbac
Paolo Grbac Foto: NKOpatija/Facebook

Druga NL - 12. kolo

KARLOVAC 1919 - OPATIJA 2:1

Igralište Branko Čavlović-Čavlek. Gledatelja 600

Sudac: Martin Turčin (Tuhelj)

Strijelci: 1:0 Kurečki (49), 1:1 Grbac (53), 2:1 Budimir (77)

Žuti kartoni: Marić, Ivančić (Opatija)

KARLOVAC 1919: Jagatić, G. Stepinac, Paracki, Zavalić, Budimir, Kurečki, Novak-Stanko (74 R. Stepinac), Međimorec, Matiazh, Viduka, Tankosić

OPATIJA: Prskalo, Pozderac, Arapović (70 Macolić), Marić, Kukoč, Lagumdžija, Kožić (56 Kordić-Gružić), Grbac (62 Ivančić), Ajayi, B. Bogolin (70 Marshal), Pejanović (56 Junuzović)

Nogometaši Opatije prekinuli su niz od pet utakmica bez poraza, drugi poraz ove sezone doživjeli su u Karlovcu.

- Kako smo izgubili? Prebili su nas, realizacija je bila slaba plus sudac! Ne smeta me toliko poraz koliko me smeta da smo izgubili bez prave reakcije, bili su jači u duelima, a sudac je njima tolerirao takvu igru. Uoči prvoga pogotka nagazili su Lagumždiju, koji je ostao ležati, sudac nije prekinuo utakmicu, dobili smo gol s igračem manje. Padne njihov igrač, sudac odmah prekida utakmicu. Pitaju ga zašto nama nije zaustavio igru, kaže da je to fair-play. Nama nije svirao ni jedan faul na napadačima. Imali smo šansi, pred kraj utakmice imali smo nekoliko zicera. Ma najviše me smeta što smo izgubili bez hrabrosti... Nagazi ti njega, pokaži da si muško, kaže trener Zoran Bogolin.

Pribojavali su se domaćini utakmice, igrali su bez nekoliko bitnih igrača, potrošili su se u utorak u kup-utakmici s Osijekom.

Karlovčani su bili jako disciplinirani i borbeni, odigrali su pametno i došli do tri boda.

U prvom poluvremenu nije bilo izrazitih šansi, Ajayijev (30) udarac na kraju kontre obranio je Jagatić.

Na početku nastavka Matyazh je primio loptu pred kaznenim prostorom i odigrao Kurečkom, koji je iskosa sa 15 metara pogodio suprotni donji kut za 1:0.

Tri minute kasnije domaći su mogli povećati prednost, Međimorec je pucao glavom nakon ubačaja iz kuta, gosti su zaustavili udarac pred gol-linijom.

Odbijenu loptu zahvatio je Matyazh, gosti su blokirali na crti.

U 53. minuti Ajayi je zdesna nabacio, a Paolo Grbac glavom savladao nemoćnog Jagatića - 1:1.

Dvije minute kasnije Pejanović je ušao u kazneni prostor, Jagatić je ušao u šut i otklonio opasnost.

U 77. minuti Matyazh je zadržao loptu i odigrao Viduki, koji je proigrao Budimira, uslijedio je prizemni udarac u suprotni kut - 2:1.

Do kraja utakmice Kordić-Gružić, Pozderac i Junuzović ozbiljno su zaprijetili, u sudačkoj nadoknadi Macolić je ubacio s desne strane, lopta je preletjela Jagatića i prohujala pored vratnice.