2. NL: Opatija se porazom u Krapini još više udaljila od Prve NL

Nedjelja, 23. travnja 2023. 15:07 Napisao/la  SC

Nema za čime Opatija žaliti nakon utakmice u Krapini, od primljenog pogotka u 61. minuti nije stvorila ni jednu (polu)priliku do 88. minute

Kratko je trajalo opatijsko veselje..

Druga NL - 24. kolo

ZAGOREC - OPATIJA 2:1

ŠRC Podgora. Gledatelja: 100

Sudac: Ivan Čužić (Velika Gorica)

Strijelci: 0:1 Junuzović (10), 1:1 Smrekar (36), 2:1 De Souza (61)

Žuti kartoni: Stiperski (Zagorec), Kordić-Gružić, Grujević, Malinić, Gavrić, Marshal, trener Bogolin (Opatija)

Crveni karton: Lagumdžija (81, brutalni start), Malinić (90+5, drugi žuti karton), Čizmarević (trener Opatije, drugi žuti karton u 80. minuti)

ZAGOREC: Bruči, Jiakponna, Cruce-Corcy, Čondrić, Orlović, Krznarić, Adžić (59 Stiperski), Dunić, Radić (78 Bračević), Kanceljak (59 De Souza), Smrekar (90+2 Barišić)

OPATIJA: Balent, Grujević (74 Glavaš), Gavrić, Marshal, Malinić, Lagumdžija, Kordić-Gružić (57 Furijan), B. Bogolin (57 Kašiković), Ajayi (73 V. Bogolin), Pejanović, Junuzović (73 Pozderac)

Opatija je doživjela poraz u Krapini čime se još jedan korak udaljila od Prve NL, Zagorec je u borbi za ostanak zasluženo osvojio bodove nakon što je dvaput kaznio slabosti u opatijskoj obrani.

U 10. minuti Malinić je ubacio desnom nogom s lijeve strane, Junuzović se na petercu u primanju znalački okrenuo oko Čondrića i iskosa zdesna loptu preko vratara Bručija poslao u mrežu - 0:1.

Utakmica je idealno počela za goste koji su na početku utakmice zauzeli gard favorita, brzo je splasnula početna euforija.

Nakon petnaestak minuta odnosi su se uravnotežili, na kraju prvoga dijela ostvarila je domaća momčad nešto veći posjed lopte (55%) u izjednačenom odnosu snaga, Opatijci su jedino prednjačili u agresivnosti što je žutim kartonima zabilježio sudac.

U 36. minuti Kodrić-Gružić nije uspio precizno odigrati, presjekli su domaći igrači pokušaj opatijskog izlaska iz bloka, Orlović se sjurio po otvorenom lijevom boku, ubacio je u sredini gdje je Smrekar bio spretniji u duelu s Marshalom, iskusni napadač ispred Balenta loptu je znalački skrenuo u mrežu - 1:1.

Objema momčadima nedostajalo je više poduzetnosti u zadnjoj trećini, Opatija je ostavila nešto bolji dojam u napadu od Zagorca, lako su bili predvidljivi pokušaji ulazaka u završnicu na objema stranama.

U 26. minuti Ajayi je u okomitom ulasku na postavljenu domaću obranu zaobišao trojicu igrača, Bruči je obranio udarac s 18 metara.

Bio je to drugi izravni udarac Opatije u okvir vratiju.

Zagorec pak nije uputio ni dva udarca u okvir vratiju, Kanceljak (25) je udarcem s 25 metara iskosa zdesna jedini ozbiljno zaprijetio Balentu.

Nešto je poduzetnije u posjedu lopte izgledala opatijska momčad na početku drugog dijela, ništa se nije dogodilo vrijedno spomena dok treneri nisu obavili prve zamjene.

Točnije, dok domaći trener na teren nije poslao De Souzu.

U 60. minuti De Souza je pobjegao Grujeviću po lijevom boku, dotrčao je gotovo do prve vratnice, gdje su prvo Grujević, a onda Marshal uspjeli osujetiti pokušaj dodavanja...

U 61. minuti De Souza je na lijevoj strani kaznenog prostora varkom tijela poslao Gavrića u prazno, oslobodio se za udarac iz zatvorene pozicije, lopta je prošla kraj Balenta u mrežu - 2:1.

Promijenio je trener Zoran Bogolin raspored nakon primljenog pogotka, prirodnije je posložio napadačke linije, kada je Ayaji s pozicije povučenog napadača premješten na lijevi bok, Kašiković je igrao na desnom boku, Pejanović u vrhu napada, Junuzović je zauzeo Ayajijevu poziciju.

Taman se opatijska momčad malo mentalno oporavila od pogotka i uspostavila kakav-takav protok lopte, kada je Bogolin opet sve promijenio trima izmjenama, teško je takvim uvjetima uspostaviti balans u igri.

Konfuzno je opatijska momčad kružila s loptom oko zadnje trećine prije nego što je ostala s desetoricom igrača, u 81. minuti Lagumdžija je nesmotreno uletio nogama u Cruce-Corcyja, sudac je procijenio da je mladi veznjak prešao dopuštenu granicu u intezitetu i izvukao crveni karton.

Nema za čime Opatija žaliti nakon utakmice u Krapini!

Od primljenog pogotka u 61. minuti Opatija nije stvorila ni jednu (polu)priliku do 88. minute, kada je Pejanović leđima okrenut primio loptu u kaznenom prostoru blizu peterca, odigrao udesno prema Valu Bogolinu, udarac mladoga napadača Opatije blokirala je domaća obrana.

U 95. minuti Malinić je minutu prije kraja utakmice otrčao na tuširanje, shvatio je branič Opatije da je pretjerao u startu zbog čega je dobio drugi žuti karton.