DRUGA NL

Prvo domaće slavlje obilježeno trima pogocima

Petak, 14. listopada 2022. 17:01 Napisao/la  Igor Vranić

Vodeći pogodak djelovao je kao okidač, Zagorec do kraja utakmice više nije izgledao kao protivnik koji može ugroziti pobjedu

Antonio Pejanović

Druga NL - 9. kolo

OPATIJA - ZAGOREC 3:0

Stadion na Kantridi. Gledatelja 200

Sudac: Marko Cestarić (Sisak) 6,5

Strijelci: 1:0 Ajayi (24), 2:0 Kašiković (50), 3:0 Kukoč (90+5)

Žuti kartoni: Kavčič, Glibo, Lazić (na klupi) (Opatija)

Crveni kartoni: Bruči (56, igranje rukom izvan kaznenog prostora), Kavčič (76, drugi žuti karton)

OPATIJA: Prskalo -, Grujević 6,5, Kavčič 5, Glibo 6, Kukoč 6,5, Jugović 6 (81 Malinić -), Kordić 6, Arsenijević 5,5 (55 Jabita 5,5), Bogolin 5,5 (46 Kašiković 7), Ajayi 6,5 (46 Furijan 6), Pejanović 7,5 (70 Macan -)

ZAGOREC: Bruči 6,5, Cetina 5, Braun 5, Matković 5, Landripet 5, Kožić 5 (81 Vinski -), Karković 5 (81 Bračević -), Majcenić 5,5, Elijah 5 (64 Gaslić -), Chikola 5, Smrekar 5,5 (59 Vinceljak -)

Opatija je ostvarila prvu domaću pobjedu ove sezone, pod stijenama Kantride uvjerljivo je pobijedila Zagorec rezultatom 3:0.

Prvih petnaestak minuta bolje je izgledala geometrija igre gostiju, kao što vole reći treneri.

Momčad Zagorca nametnula se na početku pas-igrom, bolje je izgledala u pripremi napada, koji je izgledao opasno samo kada bi lopta stigla do statičnog Smrekara, iskusni napadač djelovao je poput play-makera u zadnjoj trećini.

Ni jednom nije odigrao loptu za pogodak, u 31. minuti sam je u mjestu uspio izbaciti zadnju opatijsku liniju i onda sam sebi zakomplicirao poziciju na lijevoj strani kaznenog prostora.

Unatoč dobrom dojmu na početku utakmice, bio je to najopasniji pokušaj gostiju do odmora.

Opatija se u tom razdoblju u napadu oslanjala na Pejanovića, uglavnom osamljenoga u okruženju nekoliko braniča, nekoliko puta naslutila je domaća momčad napadački potencijal na desnom boku, gdje su uigrano u oba smjera djelovali Grujević i Ajayi.

U 21. minuti upravo je Grujević precizno odigrao Ajayiju, koji se sapleo u pokušaju da zahvati loptu na ulasku u kazneni prostor.

U 24. minuti Pejanović je znalački odradio sve što je trebalo da Ajayi postane strijelac: prvo je dobio duel na ulasku u kazneni prostor slijeva, zaobišao je vratara, mirno sačekao da se Ajayi približi na nekoliko metara od praznih vratiju i onda rutinski asistirao - 1:0.

Pogodak je djelovao kao okidač, promijenili su se odnosi na terenu, Opatija je uspostavila bolji protok lopte, oslobodili su se igrači Opatije straha od pogreške u pas-igri, drugačije se postavila opatijska momčad, Zagorec do kraja utakmice više nije izgledao kao protivnik, koji može poremetiti prvo domaće slavlje.

U 26. minuti Kordić je loptu silovito udario na 22 metra, Bruči je uspio atraktivno u letu odbiti loptu na Pejanovićevu glavu, uspio se vratar gostiju pravodobno osoviti na noge da bi osujetio pogodak.

U drugom dijelu Zoran Bogolin obavio je dvije zamjene, gosti su stali visoko, već u 47. minuti mogli su dobiti drugi pogodak: Furijan je na desnoj strani gurnuo Grujevića prema vrataru gostiju, obranio je Bruči udarac lijevom nogom desnoga braniča Opatije.

U 50. minuti ni Bruči nije uspio spriječiti pogodak, kada je Opatija kaznila visoki izlazak zadnje linije gostiju.

Pobjegao je Pejanović stoperu Cetini od središta igrališta, ušao je u kazneni prostor slijeva, otklonio Cetinu i loptu snažno uputio prema Bručiju, odbio je vratar gostiju loptu idealno natrčalom Kašikoviću, koji je glavom loptu poslao u mrežu - 2:0.

U 52. minuti Zagorec je imao zadnju priliku vratiti se u utakmicu, Smrekar se okliznuo u kaznenom prostoru, kada je ispred njega stajao samo Prskalo!

U 56. minuti opet je Opatija mogla postići pogodak na širokom prostoru, Kašiković je pravodobnmo gurnuo loptu prije središnje linije, Kordić je sam od centra krenuo prema istrčalom Bručiju, vratar Zagorca bio je brži, odbio je loptu na koju je natrčao Pejanović.

Nakon dvije asistencije za pogotke, Pejanović je upisao asistenciju za crveni karton najboljem igraču gostiju!

Pokušaj Pejanovićeva loba s 35 metara, Bruči je spriječio paradom izvan kaznenog prostora, ni Cestarić nije mogao previdjeti da je igrao rukom van kaznenog prostora.

Mirnu kontrolu utakmice bez stresova s igračem više prekinuo je nesmotreni prekršaj Kavčiča za drugi žuti karton u 76. minuti, obje su momčadi ostale s desetoricom igrača.

Opatija se povukla u svoju trećinu, gdje je sačuvala pobjedu koju je mogao ugroziti jedino Chikola (76), koji nije dobro zahvatio loptu glavom ispred Prskala.

Dvaput su Opatijci mogli uvećati pobjedu prije trećeg pogotka.

U 75. minuti Kukoč je slijeva u kaznenom prostoru loptu poslao kraj dvojice igrača Opatije na drugoj vratnici, u 88. minuti Jabita je pobjegao gostujućim stoperima, zaobišao vratara i sam sebe zatvorio u mrtvom kutu.

U sudačkoj nadoknadi uporni Kukoč oteo je loptu na desnoj strani kaznenog prostora, zaobišao je lijevi branič vratara na desnoj strani i postao strijelac - 3:0.