Opatija ostvarila pobjedu rijetko viđenim preokretom

Nedjelja, 12. studenog 2023. 16:11 Napisao/la  Igor Vranić

Druga NL - 13. kolo

OPATIJA - BJELOVAR 4:2

Stadion na Kantridi. Gledatelja 250

Sudac: Zdravko Fotivac (Šičkovina) 6,5

Strijelci: 1:0 Ajayi (5), 1:1 Stojanović (61), 1:2 Mijatović (76), 2:2 Kordić-Gružić (79), 3:2 Pejanović (87), 4:2 Pejanović (90+2)

Žuti kartoni: Kožić, Marshal (Opatija), Coha (Bjelovar)

OPATIJA: Prskalo 6,5, Pozderac 6, Arapović 6 (60 Macolić 7), Marić 6, Kukoč 6, Lagumdžija 6,5, Kožić 5,5 (78 Furijan -), Grbac 5,5 (62 Marshal 5,5), B. Bogolin 6 (62 Kordić-Gružić 6,5), Ajayi 6,5, Junuzović 5,5 (62 Pejanović 7,5)

BJELOVAR: Đorđević 5,5, Štefanec 5, Haddad 5,5 (46 Petrović 5,5), Ljevar 5,5 (46 Uwen 5), Šantalab 5,5, Coha 5,5 (Mijatović 5,5), Romac 5,5, Mlinarić 5,5, Stojanović 6, Kupsjak 6, Motika 6

Nogometaši Opatije ostvarili su pobjedu protiv Bjelovara rijetko viđenim preokretom, u zadnjih petnaestak minuta postignuli su čak tri pogotka.

Gosti iz Bjelovara prema očekivanjima formacijski su utakmicu počeli u zatvorenijoj varijanti s trojicom stopera, Ajayiju je trebalo pet minuta da rasturi postavljenu obranu gostiju.

Najbolji igrač Opatije na desnoj strani kaznenog prostora varkom tijela otvorio se za udarac iskosa, lopta je fijuknula kraj vratara Đorđevića i završila u mreži - 1:0.

Rani pogodak omogućio je Opatijcima nešto lagodnije poslijepodne koje je do odmora više pokvarila kiša nego igra gostiju u napadu.

U 15. minuti Šantalab je prošao Kukoča na desnoj strani, stigao je nadomak prve vratnice, Prskalo je nogom poput braniča osujetio dodavanje za natrčalog Motiku, bila je to jedina izglednija prilika gostiju do odmora.

Opatija je odgovornom igrom u obrani relativno lako održavala rano stečenu prednost, u napadu je kao i obično više ovisila o pojedinačnoj kvaliteti nego o uigranoj kombinatorici, unatoč naglašenoj inicijativi i agresivnijem pristupu opatijska momčad do odmora nije uspjela stvoriti ni jednu izglednu priliku

Bogolin je u 28. minuti oteo loptu gostima u začetku akcije koja je završila Lagumdžijinim udarcem sa 17 metara, lopta je okrznula gredu.

Bila je to najbolja opatijska prilika do odmora.

U drugom dijelu gostujući trener promijenio je trojicu igrača i način igre, podignuo je momčad visoko s četvoricom igrača u zadnjoj liniji.

Preuzeli su Bjelovarčani inicijativu kroz posjed lopte, pokazali su kroz tečni protok lopte da bolje igraju kada napadaju nego kada se brane.

Osjetio je Zoran Bogolin da nešto hitno mora promijeniti, posegnuo je za čak četirima zamjenama od kojih je samo jednu (Macolić) stigao pravodobno učiniti.

Trojica igrača Opatije čekala su uz aut-liniju da uđu u igru, kada su gosti izjednačili.

Lakoćom su gosti stvorili višak na desnom boku, Stojanović je primio loptu oko bijele točke, odgodio je udarac iz prve dok se nije namjestio za drugi udarac, mirno je loptu plasirao u mrežu kraj nemoćnog Prskala - 1:1.

Tek tada su ušla trojica novih igrača Opatije, što nije zbunilo goste, nastavili su brzim protokom lopte stvarati probleme statičnoj obrani domaćina.

Dvaput su gosti ozbiljno zaprijetili nakon prekida prije nego što je Pejanović u 73. minuti oteo loptu Uwenu, napadač Opatije trčao je tridesetak metara prema vrataru Đorđeviću prije nego što je pod pritiskom promašio vrata.

Kazna za promašaj brzo je stigla!

U 76. minuti Marshal je nespretno reagirao i odigrao Motiki, koji je gurnuo loptu Mijatoviću na 6 metara od vratiju, uspio je napadač gostiju nekako poslati loptu u mrežu između opatijskih nogu - 1:2.

Nakon drugoga primljenog pogotka nastupio je karakter pobjednika, reakcija igrača Opatije priliči momčadi koja se bori za visoki plasman.

Navalila je opatijska momčad kao da je sudnji dan, nestali su gosti s terena, do kraja utakmice postignula je Opatija tri pogotka, mogla je postići još barem toliko pogotka.

U 79. minuti Macolić je ubacio zdesna, Kordić-Gružić skočio je u petercu i loptu glavom poslao u mrežu - 2:2.

Počeli su igrači Opatije nadirati sa svih strana, svaki je ulazak u završnicu bio latentno opasan.

U 87. minuti Macolić je odigrao Pejanoviću na ulasku u kazneni prostor, napadač Opatije loptu je poslao u mrežu tik uz desnu vratarevu vratnicu - 3:2.

U sudačkoj nadoknadi Kukoč se pojavio na lijevoj strani ispred Đorđevića, odgodio je udarac i završio u mrtvom kutu odakle je uputio loptu prema sredini.

Odbila se lopta i u visokom luku stigla do Pejanovića, koji je atraktivnim škaricama s tri metra zakucao loptu u praznu mrežu - 4:2.

Dobro su gosti na kraju rezultatski prošli u utakmici neobičnih obrata.

Mogao je Pejanović (88) ostvariti hat-trick da se nije pogubio u lažnjacima, Pozderac (90+1) je imao otvorenu poziciju za udarac, kada je loptu poslao u vanjski dio mreže.