ŽUPANIJSKI KUP

Opatija nastavila pozitivan niz pobjedom protiv Naprijeda

Utorak, 18. listopada 2022. 17:26 Napisao/la  Igor Vranić

Opatijska se momčad odmah nametnula fizički, dominirali su domaći igrači u duel-igri tijekom cijele utakmice

Vanja Malinić (Opatija) i Ivan Babić (Naprijed)

Utakmica četvrtfinala županijskog kupa

OPATIJA - NAPRIJED 4:1

Stadion na Kantridi. Gledatelja 100

Sudac: Marin Rožman (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Ajayi (26), 2:1 Kašiković (34), 3:0 Ajayi (78), 3:1 Begić (86), 4:1 Junuzović (90+1)

Žuti kartoni: Lagumdžija, Gavrić (Opatija), Bobošević, Begić (Naprijed)

OPATIJA: Ćorić, Malinić, Gavrić (66 Glibo), Marshal (66 Kavčič), Kukoč, Lagumdžija (51 Kordić), Glavaš (77 Lazić), Grbac, Kašiković (51 Junuzović), Ajayi, Macan

NAPRIJED: Herman, Merle, Pleše, Čanković, Bobošević, Begić, Barišić (67 Radošević), Babić (67 Kauzlarić), Polić (46 Tomljanović), Biškupović (78 Jagić), Drenik (78 Tijan)

Opatija je nastavila niz pozitivnih rezultata uvjerljivom pobjedom (4:1) protiv Naprijeda u četvrtfinalu županijskog kupa.

Opatijska se momčad odmah nametnula fizički, dominirali su domaći igrači u duel-igri tijekom cijele utakmice, dobro posložena momčad Naprijeda više od dvadesetak minuta disciplinirano je čuvala prilaze besposlenom Hermanu i neuspješno pokušavala nešto konkretno učiniti u tranzicijama.

U 26. minuti koncentracija gostiju popustila je kod prekida: Glavaš je zdesna iz slobodnog udarca kratko odigrao prizemno, Ajayi se pojavio sam u ravni prve vratnice, imao je vremena mirno primiti loptu prije nego što je zatresao mrežu - 1:0.

U 34. minuti Kašiković je iskoristio Boboševićevu pogrešnu procjenu u prilasku lopti na poziciji zadnjega igrača u obrani, trčao je napadač Opatije tridesetak metara prema Hermanu i povećao vodstvo - 2:0.

U 38. minuti Drenik je umalo kaznio Ćorićevo oklijevanje, nije dobro vratar Opatije reagirao na (pre)kratko Marshalovo dodavanje, došla je lopta do Drenika, koji nije bio precizan na 25 metara od praznih vratiju.

U 42. minuti Malinić je iz voleja sa 18 metara loptu snažno uputio ravno prema Hermanu, odbio je vratar Naprijeda loptu Kašikoviću, koji nije dobro reagirao na pet metara od vratiju.

U drugom dijelu Opatija je nastavila dominirati kroz posjed lopte više od pola sata, iako su gosti su pretežito boravili na svojoj polovici, izrazitih prilika za Opatiju nije bilo.

Dvaput je Junuzović (63, 66) bio u izglednim pozicijama, prvi put prije udarca glavom, drugi put nakon pogreške zadnje linije..,

Nakon pola sata podignula se momčad Naporijeda visoko u pokušaju da se vrati u utakmicu, brzo su gosti kažnjeni...

U 78. minuti u klasičnoj kontri Junuzović je s desnog boka idealno iz okreta gurnuo loptu prema Ajayju, koji je pobjegao visoko postavljenoj obrani, stigao je do lopte brže od Hermana, kojega je zaobišao prije nego što je drugi put postao strijelac.

U 81. minuti Ayaji je bio blizu hat-tricka, s 25 metara pogodio je gredu.

Nagradila je na kraju lopta goste za upornost, kao što vole reći treneri, bio je i vratar Ćorić darežljiv prije nego što je Begić postao sretni strijelac za utješni pogodak - 3:1.

Utakmicu je efektnim pogotkom zaključio Junuzović, koji je ušao slijeva u kazneni prostor i snažnim udarcem ljevicom loptu poslao u gredu od koje se ista odbila u mrežu - 4:1.