DRUGA NL

Opatija i Jadran-Poreč podijelili bodove na Kantridi

Srijeda, 05. listopada 2022. 17:41 Napisao/la  Igor Vranić

Pogoci su se dogodili u zanimljvom prvom poluvremenu, u drugom dijelu opatijska momčad nije kroz pritisak uspjela postići pogodak

Kristijan Glavaš i Oliver Sumić

Druga NL - 7. kolo

OPATIJA - JADRAN-POREČ 1:1

Stadion Kantrida. Gledatelja 150

Sudac: Ante Sočo (Stobreč) 5,5

Strijelci: 1:0 Pejanović (2), 1:1 Sumić (11)

Žuti kartoni: Glavaš, Pejanović, Kašiković, Glibo, Grbac, Lagumdžija (Opatija), Žiković, Lepinjica, Radman (Jadran-Poreč)

Crveni karton: Žiković (86, drugi žuti)

OPATIJA: Prskalo 6, Malinić 5,5, Kavčič 6, Glibo 6, Kukoč 6, Glavaš 5,5 (46 Grbac -), Lagumdžija 6, Kordić 5,5 (60 Jabita 5), Ajayi 5 (46 Jugović 5,5), V. Bogolin 5,5 (65 Kašiković -), Pejanović 6 (78 Macan -)

JADRAN-POREČ: Pavlić 7, Zuliani 6, Žiković 5, Radman 6,5, Mofardin 5,5, Bernobić 6, Al Tharwan 6 (75 Siljan -), Lepinjica 6, Sumić 6, Ivetić 5,5 (82 Srzentić -), Filipović 5 (68 Vlizlo -)

Opatija i Jadran-Poreč odigrali su neodlučeno odgođenu utakmicu 7. kola, pridružili su se Porečani momčadima koji su odnijeli bodove s Kantride na početku ove sezone.

Opatija ove sezone još nije pobijedila, što je dodatno opterećenje uoči lokalnog derbija na Mavrincima iduće subote.

Veća skupina igrača Grobničana gledala je utakmicu na Kantridi i vidjela ono što se znalo prije utakmice, najveći problem opatijske momčadi je slaba realizacija.

U 2. minuti Kukoč je ubacio slijeva, Pejanović je iz blizine loptu gurnuo u mrežu - 1:0.

Utakmica je počela toliko idealno za opatijsku momčad da je već 5. minuti lako moglo biti 2:0!

Pejanović je zdesna odigrao Bogolinu, mladi napadač ispred vratara Pavlića nije dobro zahvatio loptu.

Porečanima je valjda tek tada sinulo da je utakmica počela, porečka momčad počela je pokazivati naznake igre zbog kojih je utakmica u prvom dijelu postala zanimljiva.

Opravdali su gosti očekivanja, došli su se na Kantridi nadigravati, brzo su uspostavili kvalitetan protok lopte i pokazali zašto su jedna od najefikasnijih momčadi lige.

U 11. minuti Mofardin je slijeva prizemno odigrao na suprotnu vratnicu, gdje se potpuno sam pojavio Sumić, Prskalo je bio nemoćan 1:1.

Pogodak je ohrabrio goste, koji su pretežito preko raspoloženog Lepinjice, počeli stvarati višak u međuprostorima između dviju linija, momčad Jadrana ušla je u novu ligu, ali je zadržala stare navike u igri.

U 23. minuti Sumić i Lepinjica stvorili su višak na propusnom lijevom boku opatijske obrane, Prskalo je na kraju bio brži od Lepinjice.

Desetak minuta trebalo je opatijskoj momčadi da uspostavi ravnotežu, počelo je razdoblje igre tijekom kojega su se izmijenjivali napadi.

U 24. minuti Kukoč je zaprijetio iskosa slijeva, minutu kasnije Kukoč je ubacio, a Pejanović na drugoj vratnici nije dobro loptu zahvatio glavom.

U 33. minuti gosti su se imali razloga buniti zbog toga što Glavaš nije dobio drugi žuti karton, na kraju dinamičnog prvoga dijela Bernobić je udarcem s 20 metara natjerao Prskala na atraktivnu obranu.

U drugom dijelu igralo se drugačije, postavila se opatijska visoko, gosti su se gusto poredali u svojoj trećini, nisu više pod pritiskom uspjevali uspostaviti pas-igru kao u prvom dijelu.

Nestao je Lepinjica, nestao je Jadran...

Nije bilo zanimljivo kao u prvom dijelu, manje je porečka obrana djelovala organizirano nego što su opatijski napadači bili jalovi, bilo je pitanje kada će pod takvim pritiskom popustiti koncentracija.

U 76. minuti dočekali su Opatijci meč-loptu, izgubila je raspored uža obrana gostiju.

Glavaš je u kazenom prostoru idealno odigrao Jabiti, mladi napadač našao se u otvorenoj poziciji za udarac s 11 metara, loptu je poslao kraj vratiju.

Nastavila je Opatija pritiskati, od 86. minute imala je igrača više, Žiković je dobio drugi žuti karton.

Do kraja utakmice sigurni Pavlić dvaput je pravodobno reagirao nakon Macanova (87) neodlučna pokušaja i traljava Jabitina (90) udarca glavom.

U sudačkoj nadoknadi Kukoč je u čvrstom duelu izborio poziciju za udarac, s 12 metara loptu je poslao visoko preko vratiju.

Na kraju se pod pritiskom izgubio i sudac, koji žuti karton nije ispuštao iz ruke.