DRUGA NL

Opatija pobijedila dvama pogocima u nastavku utakmice

Petak, 24. veljače 2023. 17:01 Napisao/la  Igor Vranić

Pobjedu su prema prilikama Opatijci zaslužili već nakon dvadesetak minuta, kada su mogli voditi s nekoliko pogodaka razlike

Druga NL - 16. kolo

OPATIJA - MARSONIA 2:1

Stadion na Kantridi. Gledatelja: 250

Sudac: Marko Cestarić (Sisak) 5,5

Strijelci: 0:1 Mahmutović (44-11m), 1:1 Kukoč (55-11m), 2:1 Kordić (62)

Žuti kartoni: Kašiković (Opatija), Bošnjaković, Barišić, Vrdoljak (Marsonia)

Crveni karton: Jugović (44, na klupi zbog nesportskog ponašanja)

OPATIJA: Prskalo 6, Pozderac 6, Glibo 6, Marshall 6, Kukoč 6,5, Glavaš 6,5, Furijan 6 (61 Malinić 6,5), Kordić 6, Ajayi 6,5 (80 Grbac -), Kašiković 6, Junuzović 6 (56 Pejanović 6)

MARSONIA: Gujić 6,5, Balentović 6 (58 Jergović 5,5), Barišić 6, Zorica 6, Perković 5,5, Žitković 5,5 (69 Anić -), Vrdoljak 5,5, Marušić 5, Bošnjaković 5,5 (46 Harači ), Mraković 5,5 (73 Bačić -), Mahmutović 5,5

Nogometaši Opatije ostvarili su pobjedu protiv Marsonije u prvoj utakmici u nastavku sezone!

Pobjedu su prema prilikama zaslužili već nakon dvadesetak minuta, kada su mogli voditi s nekoliko pogodaka razlike.

Kao što to biva u nogometu, na kraju su strahovali za pobjedu do zadnjeg sučevog zvižduka.

U 5. minuti Kašiković je prvi put probio desni bok, idealno je ubacio na drugu vratnicu, Junuzović se naklonio u duelu, Gujić je uhvatio loptu na gol-crti.

U 10. minuti Kordić se pravodbno pojavio iz drugoga plana, ušao je kazneni prostor po sredini, Balentović je pravodobno uklizao nakon što je Kordić nepotrebno odgodio udarac.

U 12. minuti Kašiković je drugi put prošao desnim bokom, ovog puta izravno je krenuo prema Gujiću, vratar Marsonije dobro je zatvorio bliži kut.

U 13. minuti Junuzović je skrenuo loptu glavom nakon ubačaja, preslabo da Gujić ne bi stigao intervenirati.

Desetak minuta momčad Marsonije živjela je opasno prije nego što se dogodio opatijski promašaj utakmice: u 21. minuti opet je Kašiković bio prebrz za gostujuću obranu, oštri ubačaj s desne strane Ajayi je dočekao nespreman na drugoj vratnici, s tri metra promašio je prazna vrata.

U 37. minuti momčad Marsonije uspjela je nekako organizirano prijeći na polovicu Opatije, mogla je stradati u brzoj kontri, kada Ajayi i Kašiković od središta nisu uspjeli stvoriti višak u situaciji dva na jedan: Kašiković je na kraju ishitreno reagirao, kada se Ayaji trebao ušetati s loptom u gol na drugoj strani kaznenog prostora.

U 42. minuti Marsonia je prvi put opasnije ušla u završnicu i povela!

To kako je Marsonia ušla u završnicu bilo je manje opasnije za Opatiju od sudačke odluke: Cestarić je pokazao na bijelu točku zbog toga što je lopta pogodila Furijana u ruku na rubu kaznenog prostora nakon Žitkovićeva udarca s 25 metara.

Snimka će pokazati je li Furijan igrao rukom u kaznenom prostoru, što se igrača Opatije tiče Cestarić je odavno postao persona non grata na Kantridi.

Uslijedile su ogorčene reakcije domaćih igrača, Jugović je dobio crveni karton prije nego što je Mahmutović realizirao kazneni udarac - 0:1.

Da s Cestarićem nije nešto u redu pokazala je iduća odluka: sudac je svirao nastavak igre dok su igrači Marsonije slavili pogodak, Kašiković je sam krenuo prema Grujiću kada se Cestarić predomislio.

Drugi dio počeo je prvom šansom gostiju, Marušić se u 47. minuti neočekivano probio lijevim bokom, dotrčao je do prve vratnice, kada je Marshall presjekao pokušaj dodavanja ili nečeg sličnog.

Nije se zbog toga ništa promijenilo u pristupu, Opatija je nastavila kroz posjed lopte pritisati, isplatilo se u 55. minuti.

Ajayi je na kraju izmjene ušao u kazneni prostor slijeva, pao je u duelu s Perkovićem, Cestarić je osvjedočeno lak na penalima...

Kukoč je sigurno realizirao najstrožu kaznu - 1:1.

Pogodak je još više doslovno podignuo momčad Opatije, što su gosti na drugoj strani pretvorili u najbolju priliku na utakmici.

Sjevnula je brza kontra gostiju u 59. minuti, ispala je iz igre visoko postavljena opatijska obrana, Mraković je zdesna idealno gurnuo loptu na peterac, gdje Mahmutović ponio titulu tragikomičara utakmice: na pet metara od praznih vratiju traljavo je zahvatio loptu koja se odbila u prečku i izašla van igrališta!

Brzo je stigla kazna za promašaj!

U 62. minuti Kordić je iskoristio slobodan (među)prostor u nepostavljenoj gostujućoj obrani, dotrčao do ruba kaznenog prostora i loptu poslao u mrežu u desni Grujićev kut - 2:1.

Promijenio je Zoran Bogolin raspored, Opatija je zadnjih pola sata igrala s trojicom stopera čime je izgubila dubinu po bokovima, pao je pritisak na zadnju liniju gostiju...

Marsonia je počela dizati ritam, a Opatija čuvati rezultat, goropadna domaća momčad odjednom je očigledno počela strahovati za pobjedu što su gosti mogli kazniti u 82. minuti.

Mahmutović je pobjegao Marshallu po desnoj strani, zaobišao je Prskala, vratio je loptu prizemno Haračiju kojemu je uklizali Malinić uspio blokirati udarac prema vratima.

Nogomet je čudna igra, promašila je Marsonia u drugom dijelu dvije puno bolje prilike nego što su bile prilike koje je Opatija pretvorila u pogotke.

Tri opatijska pokušaja (Pejanović, Grbac, Kašiković) u kontrama pred kraj utakmice po reakcijama igrača Opatije u završnici više su djelovale kao neprilike.