DRUGA NL

Opatija doživjela najteži poraz na Kantridi ove godine

Subota, 13. svibnja 2023. 15:17 Napisao/la  SC

Gosti u sudačkoj nadoknadi postignuli dva pogotka kojima je određena jasna dijagnoza u opatijskoj svlačionici

Jovan Motika i Jakov Pranjić slave pogodak pokraj Marshala Johnsona

Druga NL - 27. kolo

OPATIJA - BJELOVAR 0:5

Stadion na Kantridi. Gledatelja 250

Sudac: Ivan Vukančić (Benkovac)

Strijelci: 0:1 Pranjić (32), 0:2 Glavina (75), 0:3 Motika (81), 0:4 Pranjić (90+2), 0:5 Crnjac (90+4)

Žuti kartoni: Glibo, Furijan, Kašiković, Jugović, Bogolin, pom. trener (Opatija), Coha (Bjelovar)

ORIJENT: Prskalo, Grujević, Glibo, Marshal, Pozderac (79 Čulina), Furijan, Lagumdžija, Kordić-Gružić (56 Kašiković), B. Bogolin (68 Jugović), Pejanović (79 Lazić), Junuzović (56 Grbac)

BJELOVAR: Iličević, Šantlab, Nikolić, Ljevar, Hrahovski (46 Jurčević), Varga, Pranjić, Coha (65 Serdarušić), Motika, Kožarić (70 Jurić), Glavina (83 Crnjac)

Nogometaši Opatije odmah nakon najtežega poraza na gostovanjima u Hrvacima  doživjeli su od Bjelovara najteži poraz  na Kantridi ove godine, drugu utakmicu (1:5, 0:5) zaredom Opatija je primila pet pogodaka.

U 5. minuti Pozderac je s 23 metra tako odmjereno udario po lopti da se ista odbila od prečke iznad Iličevića.

Bila je to jedina izravna opasnost za vratara gostiju u prvom dijelu utakmice.

U 8. minuti Marshal je ušao u blok Motiki na rubu kaznenog prostora, lopta se odbila natrčalom Kožariću na lijevoj strani kaznenog prostora, Prskalo je na petercu pravodobno ušao u udarac napadaču Bjelovara.

Gosti su time odmah na početku utakmice pokazali da su se na kultnu Kantridu došli nadigravati.

Opatijci nisu uspjeli uspostaviti protok lopte, nametnula se kvalitenijim posjedom lopte gostujuća momčad, ništa se zbog toga nije dogodilo opasno po opatijsku obranu do 32. minute.

Bjelovarska momčad uspjela je tada kroz pas-igru na postavljenu opatijsku obranu stvoriti situaciju jedan na jedan za Pranjića, koji se na sredini ruba kaznenog prostora oslobodio Marshala tako da je gurnuo loptu kroz noge opatijskom stoperu i ušao u kazneni prostor, imao je dovoljno vremena precizno zatresti mrežu u lijevom Prskalovu kutu - 0:1.

Pogodak je još više ohrabrio momčad Bjelovara, koja je potpuno preuzela kontrolu nad utakmicom u prvom dijelu utakmice, nakon primljenog pogotka Opatija je tek u sudačkoj nadoknadi zaprijetila iz prekida, Lagumdžija glavom nije dobro zahvatio loptu.

Grujevićev (12) bijeg desnom stranom kaznenog prostora, Junuzovićev (20) pokušaj udarca iskosa zdesna i Lagumdžijin (25) neuspio pokušaj primanja lopte u kaznenom prostoru samo su naslutili konture konkretnije igre u napadu, na drugoj strani Pranjićev udarac (18) i Motikin (45) pokušaj s ruba kaznenog prostora bili su izravnija opasnost za Prskala.

Drugi dio počeo je Pranjićevom (46) prilikom, Prskalo je obranio udarac najboljega igrača gostiju, koji se prošetao kaznenim prostorom prije nego se namjestio na udarac s 13 metara.

Nešto su žustrije počeli drugi dio igrači Opatije, ali nije dugo trajalo razdoblje opatijskog pritiska, nema više ova momčad ni fizičke, ni mentalne snage kojom je lomila protivnike na početku ove godine.

Naprotiv!

Nakon desetak minuta gosti su opet počeli dominirati u duel-igri, oslobodili su se pritiska i počeli kontrolirati utakmicu.

Nekoliko su puta Bjelovarčani ušli obećavajuće u završnicu, visoko postavljena opatijska obrana kao da se nudila gostima prije nego što se opatijska momčad raspala po svim linijama.

U 75. minuti oteli su gosti loptu zadnjoj liniji opatijske obrane na središtu igrališta, Pranjić je od središta igrališta trčao prema Prskalu, sačekao je Glavinu i Marshala prije nego što je zaobišao Prskala i nesebično odigrao Glavini, koji nije imao težak posao, kada je loptu gurnuo u mrežu kraj Marshala - 0:2.

U 81. minuti Serdarušić je po desnoj strani lakoćom prošao kraj Mashala i Furijana prije nego što je pravodobno odigrao Motiki, koji je pobjegao Grujeviću, utrčao u kazneni prostor zdesna, lopta je okrznula bližu vratnicu prije nego što je završila u mreži - 0:3.

U završnici utakmice opatijska momčad počela se ponašati kao raspuštena družina na haklu, gosti su u sudačkoj nadoknadi postignuli dva pogotka kojima je određena jasna dijagnoza u opatijskoj svlačionici.

U 92. minuti Motika je prošao lijevom stranom i odigrao Pranjiću udesno u kaznenom prostoru, poigrao se bjelovarski napadač u primanju s dvojicom igrača Opatije prje nego što se namjestio za udarac s 13 metara - 0:4.

U 94. minuti napadač Kašiković izgubio je loptu na poziciji središnjega braniča, Crnjac je otrčao prema Prskalu, lagano je loptu gurnuo u mrežu kada je ravnotežu nemoćno izgubio nekadašnji vratar Rijeke, koji je na Kantridi doživio jedan od najtužnijih poraza u dugačkoj karijeri.