DRUGA NL

Nogometaši Opatije vratili su se pobjedama

Petak, 29. ožujka 2024. 17:36 Napisao/la  Igor Vranić

Opatija u 21. kolu igrala protiv najkvalitetije momčadi koja je gostovala na Kantridi ove sezone, pobjeda je tim vrednija!

Luka Kožić (Opatija)

Druga NL - 21. kolo

OPATIJA - MLADOST ŽDRALOVI 1:0

Stadion Kantrida. Gledatelja: 350

Sudac: Nikola Vuković (Osijek) 6

Strijelac: 1:0 Lagumdžija (34)

Žuti kartoni: Macolić. Pejanović, Malinić, Ajayi, Bogolin, trener (Opatija), Hudeček, Lopa (Mladost)

OPATIJA: Prskalo 7, Malinić 6, Marić 6, Graf 6,5, Macolić 6, Arapović 6 (86 Pozderac -), Lagumdžija 7 (69 Kordić-Gružić -), Kožić 6,5 (85 Grbac -), Ajayi 6 (68 V. Bogolin -), B. Bogolin 6 (58 Pejanović 6), Žabec 6,5

MLADOST ŽDRALOVI: Srbljanović 5,5 (46 Vincelj 6,5), Nikolić 6, Cruce-Corcy 6, Herceg 6, Hudeček 5,5 (84 Markota -), Krešić 5,5 (46 Jakšić 6), Brezina 6, Perić 6,5 (84 Šurmin -), Lopa 5,5 (75 Franceković ), Marić 6, Pisačić 6

Nogometaši Opatije odmah nakon poraza u Križevcima vratili su se pobjedama u utrci za naslov prvaka, pogotkom Dana Lagumdžije u derbiju kola pobijedili su na Kantridi momčad Mladost Ždralovi.

Gosti su igrali kao većina gostiju, s trojicom stopera i zgusnutim središnjim redom, s dvojicom napadača (Pisačić, Marić) i s jednim isturenim veznim igračem (Lopa) dokazano puno više kvalitete od treće lige.

Za razliku od većine gostiju, momčad iz Ždralova odmah je pokazala da visoke ambicije u prvenstvu temelji na zamjetnoj pojedinačnoj kvaliteti i sadržajnoj igri.

Opatija je u 21. kolu igrala protiv najkvalitetije momčadi koja je gostovala na Kantridi ove sezone, pobjeda je tim vrednija!

Nisu se gosti došli braniti na Kantridu, naprotiv.

Nekoliko su puta gosti u prvih pola sata kroz osmišljeni posjed lopte natjerali opatijsku momčad na uzmak što se ove sezone nije često događalo na Kantridi.

U 18. minuti Pisačić je ubacio s desne strane kaznenog prostora, Marić nije dobro zahvatio glavom loptu na 7 metara od Prskala.

Bila je to prva i zadnja prilika gostiju u prvom dijelu utakmice, dvije minute kasnije Kožić je zatresao gredu udarcem s 18 metara.

Poanta je u tome da je način igre gostiju odgovarao profilu igrača opatijske momčadi, koja je imala dovoljno prostora za tranzicije.

Da bi visoko postavljena gostujuća momčad mogla stradati naslutila je 30. minuta, kada je Bogolin pobjegao Hudečeku, ušao u kazneni prostor slijeva i loptu postalo kraj suprotne vratnice izvan igrališta.

U 34. minuti Ajayi je pobjegao desnom stranom, precizno je odigrao Žabecu, koji je u naletu loptu s 10 metara poslao ravno u Srbljanovića.

Odbio je vratar gostiju loptu nasumice, sveprisutni Lagumdžija iskazao je kvalitetu koja inače nedostaje opatijskim veznjacima, ispratio je akciju do kraja i zakucao odbijenu loptu iz blizine u mrežu - 1:0.

Pogodak nije promijenio načine igre obiju momčadi, ali je uočljivo dignuo razinu adrenalina u domaćih igrača, koji su agresivnijim pristupom osujetili svaki pokušaj gostiju da ponovo uspostave pas-igru.

U drugom dijelu dinamične utakmice gosti su intezivnom igrom držali neizvjesnost do kraja.

Opatijska momčad suočila se s protivnikom koji nije izgledao podređeno, stalno su se izmjenjivali napadi, prema izglednosti prilika Mladost je bila bliže prvom, nego Opatija drugom pogotku.

U 59. minuti Perić je ušao slijeva u kazneni prostor, nije bio precizan kada je gađao bliži kut s 13 metara.

U 67. minuti Pisačić je prošao lijevom stranom kraj Malinića, odigrao je Mariću u ravni prve vranice, Prskalo je pravodobno izašao ususret napadaču gostiju, zatvorio je bliži kut i osujetio najbolju priliku na utakmici.

U 78. minuti opet je Marić ostao sam u ravni prve vratice, ovog puta loptu je poslao u vanjski dio mreže.

Obje prilike dogodile su se na postavljenu opatijsku obranu.

Opatijska momčad nekoliko puta obećavajuće je ušla u zadnju trećinu, svaki put izostao je završni potez.

Jedino je Žabec dvaput (62, 82) bio konkretan, oba puta vratar Vincelj dobro je reagirao, posebice u 62. minuti kada je pravodobno ušao u udarac iskosa zdesna.

U 58. minuti Graf i posebice Pejanović nisu dobro reagirali u petercu nakon ubačaja iz kuta.