DRUGA NL

Krk pobijedio Karlovac 1919, Ivan Golemac odlučio

Subota, 09. rujna 2023. 18:31 Napisao/la  Igor Vranić

Nogometaši Krka u odnosu na prve utakmice na Kantridi dosegnuli višu razinu organiziranosti koja krasi uspješne natjecateljske momčadi.

Žuti kartoni: Zec, Muminović (Krk)

KRK: Vargić 7, M. Jurešić 6,5, Bokulić 7, Milinović 6,5, Kosić 6 (61 Husić 6), Golemac 6,5 (83 Dvorničić -), Muminović 6, Jurica 6 (61 Zec 6), Klenovšek 7 (90+2 Radić -), Matulja 6, Jelić 5,5 (83 Berisha -)

KARLOVAC 1919: Jagatić 6, Ribar 5 (46 Kurečki 5,5), Bunoza 5,5, Pausić 5 (46 Viduka ), G. Stepinac 5,5, Zavalić 5, Paracki 5, Pamić 5 (46 Međimorec 5), Matiazh 5 (46 R. Stepinac 5,5), Budimir 5,5, Kristaj 5 (77 Štefanec -)

Nogometaši Krka pobijedili su Karlovac 1919 u utakmici tijekom koje su u odnosu na prve utakmice na Kantridi dosegnuli višu razinu organiziranosti koja krasi uspješne natjecateljske momčadi.

Sve je u momčadi Krka bilo podređeno rezultatu, Karlovac 1919 je izgubio utakmicu nakon koje nema za čime žaliti.

Čim bi izgubile loptu obje su se momčadi brzo zatvarale u niskom bloku, pa se na objema stranama napadalo na postavljene obrane što ne može biti učinkovito bez okomite igre jedan na jedan.

Obje su obrane disciplinirano odrađivale posao, na objema stranama ništa se konkretno nije događalo više od pola sata, pokušaji Kosića (16) i Zavalića (20) u otvorenim pozicijama za udarce bile su jedine opasnosti za besposlene vratare.

U 33. minuti u jeku kontinuiranog napada Klenovšek je na lijevoj strani kaznenog prostora uspio stvoriti višak i poremetiti raspored karlovačke obrane, ušli su domaćini s dovoljno igrača u završnicu da bi Golemac spremno natrčao na loptu i s desetak metara zatresao mrežu - 1:0.

Pogodak je dodatno u duelima ohrabrio igrače Krka, koji su do odmora tako kvalitetno zatvarali prilaze Vargiću da se iskusni vratar nije imao od čega odmarati na poluvremenu.

Nije ni Jagatić imao posla, Krk je poveo iz jedinog udarca u okvir vratiju.

Moglo je Jagatiću biti veselo u 43. minuti da je Matulja u brzoj kontri u situaciji "tri prema dva" na ulasku u kazneni prostor pravodobno u prazni prostor odigrao lijevo umjesto desno.

Što misli o igri svoje momčadi pokazao je Igor Pamić u nastavku, odmah je promijenio čak četvoricu igrača, potpuno je promijenio način igre, visoko je podignuo obojicu bočnih braniča i počeo riskirati.

Zamalo se isplatio u 53. minuti, kada je Budimir na ulasku u kazneni prostor prošao kraj Milinovića, krenuo prema Vargiću koji je staloženo sačekao da napadač Karlovca silovito pošalje loptu tamo gdje nije mogla proći.

Bila je to jedina izgledna prilika Karlovca tijekom cijele utakmice.

Nakon petnaestak minutu nešto jačega pritiska nešto više postavljene karlovačke momčadi, stabilizirala se krčka momčad u središnjem bloku, igrači Karlovca opet su do kraja utakmice u napadima izgledali kao da lupaju u zid.

Domaća momčad u tranzicijama je izgledala nešto opasnije uglavnom, kada bi lopta bila u Klenovšekovim nogama, jedinu priliku dočekali su nakon neforsirane pogreške gostiju.

U 78. minuti Bunoza je pogriješio, Matulja je presjekao pokušaj dodavanja u zadnjoj liniji, utrčao je u kazneni prostor zdesna, ali nije bilo ni snage, ni preciznosti u njegovu udarcu, pa je Jagatić mirno uhvatio loptu.