Belišće pobijedilo Krk neobičnim pogotkom iz prekida

Subota, 07. listopada 2023. 16:59 Napisao/la  Igor Vranić

Strijelac: 0:1 Poljak (68)

Žuti kartoni: Lucić, D. Jurešić (Krk), Vrljić, Grgić (Belišće)

KRK: Vargić 5,5, M. Jurešić 5,5, Bokulić 6, Turkalj 6, Travaglia 5,5, Lucić 5,5, D. Jurešić 5 (67 Burul -), Golemac 5 (88 Kosić -), Jurica 5 (80 Matulja -), Klenovšek 6, Jelić 5 (67 Berisha -)

BELIŠĆE: Marcić -, Vrljić 6,5, Grgić 6,5, Gvozdenović 6,5, Dubravac 6,5, Matasović 5,5 (61 Katić 6), Stojanac 6, Gazić 6 (56 Vuksan 6), Poljak 6,5, Vrdoljak 6,5, Anočić 6

Nogometaši Krka doživjeli su domaći poraz, Belišće je odnio tri boda neobičnim pogotkom iz prekida tijekom utakmice u kojoj nije bilo puno izglednih priklika.

U 25. minuti Klenovšek se probio lijevom stranom i ubacio u sredinu, lopta se idealno odbila do Golemca, koji je s 13 metara gađao lijevi vratarev kut i pogodio suigrača!

Ispalo je da je Jurica osujetio najbolju domaću priliku u prvom dijelu utakmice tijekom kojega je momčad Belišća dominirala u posjedu lopte.

Lopta je pretežito kolala oko kaznenog prostora domaćina, svaki put kada bi ušla u kazneni prostor odbio bi je neki igrač u plavom dresu.

Samo su jednom gosti uspjeli iznenaditi krčku momčad postavljenu u niskom bloku.

U 40. minuti dvojica bočnih igrača u sustavu 2-5-2 uspjeli su na postavljenu domaću obranu stvoriti šansu, kada je Stojanac ubacio slijeva, ali Dubravac ispred Vargića nije dobro zahvatio loptu glavom.

Iako su gosti imali više loptu u nogama, momčad Krka u izlascima iz zadnje trećine imala je više prostora za učinkovitu završnicu, posebice po lijevoj strani gdje su Klenovšek i Travaglia nekoliko puta stvorili višak.

Poznato je da Krku nedostaje završnica, pa se sve svelo na nekoliko prijetnji.

U drugom dijelu domaća se momčad odmah postavilo visoko, što je značilo da će gosti manje igrati pas-igru i više koristiti otvorene prostore na polovici domaćina, kao u 55. minuti, kada je Anočić previše oklijevao u primanju lopte nakon Vrdoljakova ubačaja zdesna.

U 58. minuti Jurica se okrenuo oko svoga čuvara i s 15 metara loptu poslao u vratnicu, bila je to najbolja prilika Krka tijekom utakmice.

U 69. minuti Krk je primio pogodak iz prekida, koji se ne viđa često.

Na okomiti ubačaj s 40 metara jedini je u kaznenom prostoru krenuo Poljak, koji je tvrdio da je taknuo lopta koja se iza njegovih leđa odbila od travnjaka i preko nemoćnog Vargića završila let u gornjem lijevom kutu - 0:1.

S obzirom kako su obje momčadi igrale učinkovito u napadu, ne čudi da se jedino dogodio tako čudan pogodak.

Nakon pogotka momčad Krka pokušala je pojačati pritisak, ali nije imala dovoljno moći da bi kroz fizički pritisak stekla prednost, gosti su bez uočljivih problema čuvali prilaze vrataru Marciću i pokušavali nešto učiniti u kontrama.

Nisu učinili ništa nakon što su postignuli pogodak, ali su barem djelovali opasnije od domaće momčadi, koja do 91. minute nije ni zaprijetila.

Tada je Klenovšek prošao lijevom stranom kaznenog prostora, Turkalj je u gužvi na prvoj vratnici zamalo iznenadio inače besposlenog Marcića.