DRUGA NL

Krk slavio lokalnom derbiju, Dino Curać darivao domaćine

Subota, 26. kolovoza 2023. 19:03 Napisao/la  KS

Nogometaši Krka poveli su pogotkom Matije Matulje nakon velike pogreške vratara Dine Curaća, taj pogodak uvelike je usmjerio utakmicu

Slavlje nogometaša Krka u svlačionici na Kantridi

Druga NL, 2. kolo

KRK – GROBNIČAN 2:1

Stadion Kantrida. Gledatelja: 300.

Sutkinja: Sabina Babić (Zagreb)

Strijelac: 1:0 Matulja (39'), 2:0 Jurica (58'), 2:1 Pilčić (86'-11 m)

Žuti kartoni: Jurešić (Krk), Bosančić (Grobničan)

KRK: Vargić, Kosić (31. Husić), Turkalj, Milinović, M. Jurešić, Muminović, D. Jurešić, Jurica (78. Radić), Matulja (78. Šarić), Dvorničić (46. Jelić), Zec (46. Klenovšek).

GROBNIČAN: Curać, Rupčić (46. Golić), Prpić, Rošić, Ušalj (82. Ravlija), Galešić, Batarelo (46. SImonaj), Kočević (46. Srzentić), Bosančić, Kovačević (46. Petrović), Pilčić.

Igrala se 39. minuta, Dino Curać je primio jednu povratnu loptu, od svih mogućih rješenja koje je imao na raspolaganju izabrao je ono jedino pogrešno: pokušao je lažnjakom prevariti Matiju Matulju, a na kraju je postao – prevaren.

Matulja je uklizao u noge gostujućem vrataru i vrškom kopačke loptu poslao u mrežu – 1:0.

U 58. minuti Mateo Klenovšek pokazao se pravim jokerom s klupe trenera Igora Tkalčevića, nedugo nakon što je ušao u igru Klenovšek je ispremješao gostujuće braniče na lijevoj strani pa lijepo u petercu uposlio usamljenog Tina Juricu, kojemu nije bio problem zatresti mrežu i praktički na taj način potvrditi poraz svojih dojučerašnjih suigrača.

U 86. minuti u strijelce se upisao i Dražen Pilčić, u kaznenom prostoru Husić je srušio Golića, sutkinja Sabina Babić bez razmišljanja je pokazala na bijelu točku, a Ivan Vargić je bio nemoćan pred najboljim strijelcem Grobničana svih vremena.

Unatoč ovim trima  pogocima najveći pljesak na Kantridi, a nije da na to nije navikao, pokupio je Ivan Vargić, nekadašnji vratar Rijeke, koji je baš na ovom stadionu odgirao neke od svojih najboljih utakmica u karijeri u 71. minuti je pokazao zbog čega je još uvijek rado viđen na gol-crti.

Simon Simonaj lijepo je prošao po lijevoj strani, oštrom prizemnom povratnom loptom pronašao Leona Petrovića koji je silovito tukao sa sedam-osam metara, ali je Vargić sjajnom instiktivnom reakcijom loptu odbio u korner.

Najkraći je to rezime prvog lokalnog drugoligaškog derbija ove sezone, Grobničan je nešto bolje i aktivnije otvorio utakmicu na Kantridi, na kojoj momčad Krka uživa status domaćina, Vargić je u 10. minuti prvi puta dobro reagirao, u 19. minuti Pilčić je iz lijepe pozicije tukao tik uz desnu vratnicu.

Doduše u tom razdoblju i domaćini su imali lijepu prigodu, ali su se u 15. minuti spetljali u završnici.

Tropska vručina na Kantridi sigurno nije pogodovala kvaliteti igre, kako je utakmica u prvom dijelu odmicala, tako je nogomet postajao sve siromašniji, naročito kada je u pitanju gostujuća momčad.

Pad u igri Grobničana domaća je momčad osjetila, zaigrali su za nijansu agresivnije i nešto angažiranije i to je počelo davati rezultata, upornost se naročito isplatila Matiji Matulji.

Početkom nastavka Predrag Stilinović promijenio je trećinu momčadi, ali i tada su rezultati bili kratkoga roka, Grobničani jednostavno na Kantridi nisu bili na razini dovoljnoj da bi izvukli pozitivan rezultat protiv momčadi Krka, koja također nije briljirala, ali je ipak odigrala kud i kamo svrsishodnije i konkretnije.

Doduše, mogli su u samoj završnici utakmice gosti zakomplicirati život domaćinima, donekle su u tome i uspjeli nakon što je Dražen Pilčić u 86. minuti realizirao najstrožu kaznu koju je Husić skrivio srušivši Golića, već u idućoj minuti Pilčić se lijepo izborio za poziciju, ali nije najbolje iskontrolirao oštar ubačaj Bosančića, pa je lopta otišla zamalo iznad vratnice, a domaćini su konačno odahnuli.

Sve u svemu, pobijedila je bolja momčad.