2. NL: Krk pobijedio u utakmici tijekom koje nije uputio ni jedan ozbiljan udarac prema vratima

Subota, 23. rujna 2023. 17:59 Napisao/la  Igor Vranić

Marko Jelić strijelac jedinog pogotka iz kaznenog udarca, Porečani nisu iskoristili nekoliko izglednih prilika

Druga NL - 6. kolo

KRK - JADRAN-POREČ 1:0

Stadion Kantrida. Gledatelja: 250

Sudac: Ana Kederov (Zagreb) 6

Strijelac: 1:0 Jelić (49-11m)

Žuti kartoni: Zec (Krk), Radman, Sumić (Jadran-Poreč)

KRK: Vargić 7, M. Jurešić 5,5, Bokulić 6, Turkalj 6, Kosić 5 (46 Travaglia 5,5), Muminović 6, Golemac 5,5, Jurica 5,5 (70 Lucić -), Klenovšek 5,5 (46 Zec 6), Burul 5 (46 D. Jurešić 6), Jelić 5,5 (80 Berisha -)

JADRAN-POREČ: Pavlić -, Šverko 6 (72 Stošić -), Gavrić 6, Corelli 6, Sumić 6, Radman 6, Matteoni 6 (82 Bernobić -), Šijan 5,5 (59 Lepinjica 5), Alrakaf 5,5 (72 Al Tharwan -), Ivetić 6 (59 Macan 5), Travaglia 5,5

Nogomet je definitivno zanimljiva igra!

Krk je ostvario pobjedu protiv Jadrana u utakmici tijekom koje ne samo da nije stvorio ni jednu (polu)priliku, nego nije uputio ni jedan ozbiljan udarac prema vratima!

U prvom dijelu krčka momčad igrala je najslabije otkada igra na Kantridi, do odmora nije opasnije ušla u zadnju trećinu, a posebice je loše stajala u središnjem bloku, nije dobro zatvarala (među)prostore ispred zadnje linije kao u prethodnim utakmicama.

Porečani su prvih pola sata izrazito dominirali u svemu što nogomet čini konstruktivnom igrom, opasno su izgledali u okomitim proigravanjima, u prekidima, po bokovima...

Svugdje osim tamo gdje je najvažnije, u završnom potezu!

Šijan (5) je prvi zaprijetio pokušajem iz okreta u kaznenom prostoru, nakon toga uslijedile su tri izrazite prilike.

Alrakaf (9) je po sredini pobjegao nakon dubinskog proigravanja, utrčao je u kazneni prostor i loptu poslao preko vratiju.

U 17. minuti Sumić je prošao lijevom stranom, idealno je prizemno odigrao Matteoniju, koji je na sredini kaznenog prostora s 15 metara imao dovoljno vremena gađati što god želi, pogodio je Vargića.

U 21. minuti Radman se spetljao, kada je nakon ubačaja iz kuta loptu dočekao na nogu, nitko od domaćih igrača nije stajao ni blizu njega na 8 metara od vratiju.

Gosti kao da su se izdušili nakon pola sata, uspjela je krčka momčad uspostaviti ravnotežu u odnosima snaga, lopta je pretežito kolala sredinom terena, obje su momčadi relativno lako kontrolirale prilaze svojim vratarima sve do 40. minute.

Tada su gosti pokazali da znaju stvarati prilike i u tranziciji, brzo su izašli iz svoje svoje trećine nakon što su oduzeli loptu visoko postavljenoj momčadi Krka, stvorili su višak na lijevoj strani kaznenog prostora, Ivetić je varkom odgodio udarac, namjestio se na desnu nogu i gađao suprotni kut, Vargić je vrhunski reagirao.

U nastavku akcije najbolje se vidjelo kako se krčka obrana ponašala u prekidima, omaleni Travaglia sam je skočio na 7 metara od Vargića nakon ubačaja iz kuta, nije dobro zahvatio loptu glavom.

Sve je treneru Igoru Tkalčeviću vjerojatno brzo bilo jasno iako je tek nakon odmora promijenio trojicu igrača, ali nije trebalo Krku uložiti previše truda da bi kaznio promašaje gostiju.

U 48. minuti sutkinja Kederov pokazala je na bijelu točku zbog igranja rukom u gužvi nakon ubačaja slijeva, uzalud su se bunili igrači Jadrana...

Jelić je postao strijelac udarcem s bijele točke, Krk je poveo odmah na početku drugoga dijela - 1:0.

Odmah je porečka momčad preuzela inicijativu kroz posjed lopte, trener Dalibor Šuran još je više pojačao napad (Macan, Lepinjica), ali je drugačije stajala krčka momčad u drugom poluvremenu premda je u napadu bila potpuno bezopasna.

Svi su se domaći igrači brzo vraćali u niski blok, nije više bilo slobodnog prostora za okomite ulaske, zatvorili su domaćini bokove, počeli su agresivno dobivati pretežito statične duele, pa je gostima preostalo samo ubacivanjima s poludistance čekati neku pogrešku.

Ipak su stvorili još dvije prilike!

U 84. minuti Stošić je jedini u drugom dijelu uspio stvoriti višak u postavljenoj krčkoj obrani, prošao je desni branič desnom stranom trojicu domaćih igrača, zdesna je odigrao Travagliji, koji u okretu nije dobro zahvatio loptu na 8 metara od vratiju.

U 62. minuti Šverko je ubacio slijeva, Travaglia je u petercu glavom loptu nisko prema gol-crti gdje je stajao Vargić, koji je instiktivnom reakcijom nogom spasio pobjedu!