Krk i Dugo Selo odigrali neodlučeno na Kantridi

Subota, 19. kolovoza 2023. 19:34 Napisao/la  Igor Vranić

Strijelci: 1:0 M. Jurešić (53), 1:1 Tarasenko (75)

Žuti kartoni: Jurica, M. Jurešić, Burul, D. Jurešić (Krk)

KRK: Vargić 6,5, M. Jurešić 6,5, Turkalj 6, Milinović 6, Kosić 6 (76 Zec -),  Muminović 6, Burul 6 (66 Berisha -),  Jurica 6,5, Dvorničić 5,5 (46 D. Jurešić 6), Klenovšek 6 (76 Husić -), Matulja 5,5 (90 Šarić -)

DUGO SELO: Kakša 6, Bastalec 6, Starčić 6, Filipović 6 (79 Franjčić -), Živković 6 (79 Božanović ), Kovačić 6, Palić 6 (71 Gobbo -), Slunjski 6,5, Darojković 6,5 (79 Barišić -), Tarasenko 6,5, Janušić 6 (70 T. Barišić -)

Nogometaši Krka i Dugog Sela odigrali su na Kantridi neodlučeno (1:1) pogocima u puno sadržajnijem nastavku utakmice.

Igor Tkalčević počeo ie igrati u zatvorenijoj varijanti s jednim napadačem (Matulja), od prve je minute Krk prepustio posjed lopte gostima.

Djelovali su igrači Dugog Sela nešto brže i okretnije u duelima, uspjeli su nekoliko puta stvoriti višak na bokovima, ali je zgusnuta krčka momčad u odsutnim trenucima ipak bila pravodobna.

Darojković je bio jedina izravna opasnost u prvom dijelu, triput zaprijetio na tri različita načina (5, 15, 41): prvi put zdesna iz zatvorene pozicije, drugi put iz voleja u izglednoj poziciji, treći put u otvorenoj poziciji za udarac slijeva.

Ni jednom nije pogodio okvir vratiju.

Izlazila je iz svoje trećine momčad Krka sramežljivo, nekoliko puta ušla je u zadnju trećinu, dovoljno da jednom stvori najbolju priliku u prvom dijelu utakmice.

U 27. minuti Jurica je vješto osvojio loptu pokraj dvojice gostujućih igrača u kaznenom prostoru na lijevoj strani, lucidno je odigrao natrčalom Klenovšeku, koji je na kraju malonogometne akcije loptu iskosa poslao ravno u vratara Kakšu.

Više je provale adrenalina bilo nakon što je sudac poslao igrače u svlačionicu nego tijekom utakmice.

U gužvi i naguravanju Slunjski je teatralno pao ispred tunela, ništa se na kraju nije dogodilo iako su u teren morali ući redari.

U drugom dijelu momčad Krka odmah je promijenila pristup, a onda se promijenio i nastup.

Počela je domaća momčad visoko izlaziti, nisu gosti više mogli tako lako uspostaviti protok lopte, utakmica je postala zanimljiva već u 48. minuti, kada je zaprijetio Jurica.

U 50. minuti Klenovšek je prošao lijevom stranom, odigrao je Muminoviću, koji je po sredini s ruba kaznenog prostora imao vremena i prostora mirno gađati, nije pogodio...

Nastavili su se naleti domaćina, koji je znatno dignuo intezitet duel-igre, brzo se isplatio organizirani pritisak visoko postavljene krčke momčadi.

U 53. minuti Jurica je na lijevoj strani prihvatio odbijenu loptu u gužvi, lakoćom je prošao do korner-linije i odigrao prizmeno na drugu stranu kaznenog prostora, gdje je dotrčao Mateo Jurešić, koji je precizno naciljao suprotni kut za prvi pogodak Krka u Drugoj NL - 1:0.

Odmah nakon pogotka splasnuli su pokušaji domaćina, opet je gostujuća momčad počela iskazivati više inicijative, dojam je da su domaćini rano odustali od nadigravanja.

U 59. minuti Tarasenko je prošao kroz sredinu krčke obrane, loptu je poslao u gredu kada je ispred njega stajao samo Vargić.

Kako je vrijeme prolazilo igrači Dugog Sela počeli su izgledati sve moćnije u duelima, Slunjski (65, 69) je dvaput zaprijetio prije nego što su gosti izjednačili.

U 75. minuti pokleknuli su domaćini pod pritiskom, gosti su postignuli tipičan gol za fizički pritisak.

Kovačić se sretno domogao odbijene lopte na ulasku u kazneni prostor slijeva, u nekontroliranim uvjetima pokušaj udarca zapeo je u bloku, lopta se u visokom luku pojavila na suprotnoj vratnici gdje se Tarasenko samo naklonio glavom - 1:1.

Do kraja utakmice momčad Krka uspjela je sačuvati bod discipliniranom igrom u obrani, za nešto više od toga nije pokazala ambicije.

Nisu ni gosti imali prilike za više od boda, jedino je Slunjski u 82. minuti mogao u nogama imati meč-loptu, ali je istu s 12 metara u gužvi poslao kraju vratnice.