Kup: Istra 1961 pobijedila Grobničan pogotkom u 85. minuti, prvoligaš kaznio trenutak nepažnje

Srijeda, 19. listopada 2022. 17:16 Napisao/la  SC

Ne bi bilo sportski nezasluženo da su se morali igrati produžeci, posebice prema prikazanom u drugom dijelu utakmice

Utakmica 1/16 finala Kupa

GROBNIČAN - ISTRA 1961 1:2

Igralište Mavrinci. Gledatelja 400

Sudac: Ante Čulina (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Erceg (20), 1:1 Galešić (22), 1:2 Kadušić (86)

Žuti karton: Kadušić (Istra 1961)

GROBNIČAN: Curać, Ušalj, Prpić, Rupčić, Mikulica (59 Jurica), Aboosah, Valjan (46 Bosančić), Galešić (84 Batarelo), Matković, Pretnjača (27 Kovačević), Pilčić (59 Pozderac)

ISTRA 1961: Lučić, Kadušić, Marešić, Galilea, Marin, Mumba (69 Hujber), Maurić (69 Kopljar), Caseres, Petković (76 Petrusenko), Erceg lauš, Bakrar (76 Žgomba)

U 86. minuti Erceg je nakon ubačaja vratio glavom loptu na suprotnu vratnicu, Kadušić je iz blizine ugurao loptu u mrežu, osigurao Istri 1961 pobjedu (2:1) i plasman u idući krug natjecanja.

Opet je postavljenoj obrani Grobničana u jednoj utakmici popustila koncentracija u zadnjim minutama, ovog puta nekoliko minuta dijelio je grobničkog trećeligaša od remija s pulskim prvoligašem u utakmici kupa.

Ne bi bilo sportski nezasluženo da su se morali igrati produžeci, posebice prema prikazanom u drugom dijelu utakmice tijekom koje gosti od većeg posjeda lopte nisu imali praktično nikakve koristi do pogotka.

Tijekom cijele utakmice iskusni Predrag Stilinović igrao je protiv prvoligaša na jedino mogući efikasni način, gusto se domaća momčad posložila u zadnjoj trećini, agresivna igra u statičnoj duel-igri većim dijelom utakmice uspjela je neutralizirati napadače Istre 1961.

U pokušajima izlazaka iz zadnje trećine, Grobničan je u drugom dijelu dvaput obećavajuće ušao u završnice (Bosančić 57, Galešić 73).

U prvom dijelu Istra 1961 je kroz posjed lopte postignula osmišljeni pogodak i stvorila dvije izgledne prilike.

U 20. minuti nakon brze i točne izmjene lopte na rubu kaznenog prostora, Erceg je slijeva istrčao ispred Curaća i snažnim udarcem pogodio mrežu - 0:1.

U 38. minuti Curać je odbio loptu nakon udarca izvana, natrčao je Erceg, vratar Grobničana pravodobno je je zatvorio prvi kut.

U 39. minuti Curać je pogriješio u procjeni svoje brzine u pokušaju izlaska, na lijevom rubu kaznenog prostora Bakrar je bio brži od Curaća, okrenuo se napadač Istre 1961 oko svoje osi i loptu iskosa poslao prema praznim vratima, Rupčić je stigao do lopte ispred gol-crte.

U svemu što se moglo vidjeti tijekom utakmice najbolje je izgledao pogodak Grobničana.

U 22. minuti Valjan je sjajno odmjerenim okomitim pasom slijeva pronašao Galešića iza leđa pulske obrane na desnoj strani kaznenog prostora, Galešić je u trku prsima odnio loptu, izašao ispred Lučića i loptu poslao u mrežu uz gredu na suprotnoj strani - 1:1.

Efektno!

Rezime povijesnog gostovanja Istre 1961 na Mavrincima glasi: kada bi momčad Grobničana ovako na terenu stajala protiv Sesveta u subotu, bilo bi realno očekivati prvu domaću pobjedu ove sezone.