Subota, 05. studenog 2022. 15:49 Napisao/la  KS

Momčad trenera Predraga Stilinovića na Mavrincima je odigrala jednu od kvalitetnijih partija ove sezone

Strijelac: 1:0 Pilčić (50), 2:0 Pilčić (78-11 m)

Žuti kartoni: Jurica, Aboosah, trener Stilinović, Curać  (Grobničan)

GROBNIČAN: Curać, Ušalj, Prpić, Aboosah, Mikulica, Valjan (90 Batarelo), Golić (63 Pozderac), Galešić (80 Kovačević), Jurica (80 Rupčić), Bosančić, Pilčić (90 Prtenjača).

TRNJE: Rendulić, Heteši (67 Došen), Marić, Ribić, Šinko (86 Čolić), Prpić-Bosanac, Beloša (60 Mandić), Dobrilović (67 Banić), Povoljnjak (86 Šare), Ninčević, Kesse.

Nogometaši Grobničana preko Trnja su došli do izuzetno vrijednih bodova u borbi za očuvanje drugoligaškog statusa, momčad trenera Predraga Stilinovića na Mavrincima je odigrala jednu od kvalitetnijih partija ove sezone i sigurnom izvedbom osigurala drugu prvenstvenu pobjedu ove sezone i prvu domaću, što samo dovoljno govori koliku je važnost za „crvene“ imao subotnji dvoboj.

Za razliku od mnogih ovosezonskih utakmica nogometaši Grobničana svih 90 minuta bili su kud i kamo bolja momčad na travnjaku, domaćini su od početka utakmice preuzeli inicijativu i kontinuirano pokušavali ugroziti vratara Rendulića.

Možda je u tim nastojanjima nedostajalo malo više agresije, možda je, zbog razumljivih okolnosti, bila prisutna i doza straha, ali činjenica je da je momčad Predraga Stilinovića u prvih 45 minuta imala sve konce igre u svojim rukama i nekoliko izglednih prigoda, od kojih su najbolje dvije bile one Dražena Pilčića.

U 20. minuti Bosančić je lijepom okomitom i dobro odmjerenom loptom uposlio Pilčića, domaća desetka došla je u lijepu poziciju, ali njegov udarac nije baš bio najprecizniji, lopta je otišla uz vratnicu.

U 45. minuti Pilčić je mnogo kvalitetnije odradio završnicu, posljednja linija momčadi Trnja „ispala“ je prvi puta na utakmici, ali ne i vratar Rendulić, vršcima prstiju uspio je oštar prizeman Pilčićev udarac skrenuti u korner.

Gosti su prvih 45 minuta odigrali u zatvorenoj formaciji, s usamljenim Kesseom u napadu.

Momčad trenera Danijela Pranjića čekala je domaću pogrešku, taktika im se umalo isplatila u 44. minuti, nakon jedne malo neodlučnije reakcije domaće zadnje linije do tada nimalo ambicioznim gostima ukazala se lijepa prigoda, ali Ninčevićev udarac s petnaestak metara nije bio precizan.

Ono što domaća momčad nije uspjela napraviti u prvom dijelu, zaprijetiti opasnom smišljenom akcijom i uz nekoliko dodira lopte doći do izgledne prigode, napravila je početkom nastavka.

U 50. minuti domaćini su presjekli jedan gostujući pokušaj na sredini terena, na pravom mjestu našao se je Valjan, koji je lijepom loptom uposlio Bosančića, koji je pak idealnom loptom na drugoj strani pronašao Pilčića, mat u tri poteza za 1:0 i veliko olakšanje među domaćim navijačima.

U 55. minuti Rendulić se još jednom iskazao na vratima Trnja, ali ovoga puta spriječio je autogol, Marić je pokušao „počistiti“ loptu nakon oštrog Ušaljevog ubačaja, ali je to napravio traljavo.

Dominacija crvenih bila je i više nego očita na travnjaku, ali nekoliko izglednih situacija (Pozderac 65', Ušalj 70') domaćini nisu uspjeli okruniti niti udarcem.

U 76. minuti Mikulica je lijepo iskoristio jednu usporenu reakciju gostujuće zadnje linije, sjurio se prema golu i akciju okončao nepreciznim udarcem, u sredini je loptu čekao Dražen Pilčić, jednom povratnom loptom pitanje pobjednika moglo je na Mavrincima već tada biti riješeno.

Samo dvije minute kasnije dvojbe su rješene, iako ih po načinu igre domaće i gostujuće momčadi uopće nije bilo.

Bosančić je lijepo tukao s vrha kaznenog prostora, Rendulić je njegov silovit udarac obranio i odbio natrag u polje, a uvijek spreman Dražen Pilčić na odbijenu loptu natrčao je prije gostujućeg vratara.

Munjevita Pilčićeva reakcija natjerala je suca Horvata da pokaže na bijelu točku, najbolji strijelac Grobničana nije propustio prigodu po drugi put zatresti mrežu – 2:0.

Pilčić je u pravo vrijeme stavio točku na „i“ utakmici, nestali su grč i nervoza zbog nekog mogućeg zalutalog metka, možda  i malo prerano budući da su u 89. minuti preležerno shvatili Ninčevića, koji je u solo prodoru majstorski nanizao nekoliko domaćih braniča, ali ne i vratara Curaća.