2. NL: Dražen Pilčić spriječio prvi domaći poraz Grobničana

Petak, 01. rujna 2023. 18:26 Napisao/la  SC

Nogometaši Dugog Sela dva puta su imali rezultatsku prednost, poništili su je Filip Batarelo i Dražen Pilčić

Dražen Pilčić

Druga NL – 3. kolo

GROBNIČAN – DUGO SELO 2:2

Igralište Mavrinci.

Sudac: Darko Jurčević (Cetingrad)

Strijelci: 0:1 Slunjski (47), 1:1 Batarelo (56), 1:2 Janušić (60), 2:2 Pilčić (84)

Žuti kartoni: Ušalj (Grobničan), Janušić, Starčić, Fintić, Barišić (Dugo Selo)

GROBNIČAN: Curaš, Ušalj, Bosančić, Rošić, Petrović (46 Kovačević), Pilčić, Prpić, Kočević (53 Batarelo)), Franković (59. Simonaj), Galešić, Srzentić (53 Rupčić).

DUGO SELO: Kakša, Bastalac, Filipović (74 Božanović), To. Barišić (82 Fintić), Tarasenko, Slunjski (63. Te. Barišić), Janušić (82. Gobbo), Starčić, Živković, Kovačić, Palić.

Nakon rekordne pobjede u kupu nogometaši Grobničana upisali su drugi domaći prvenstveni remi ove sezone.

Momčad Predraga Stilinovića poraza je spasio Dražen Pilčić šest minuta prije kraja susreta, odličan ubačaj Borne Kovačevića Pilčić je pokupio glavom i svladao gostujućeg vratara Kakšu u utakmici punoj preokreta, u kojoj su gosti dva puta imali rezultatsku prednost, ali je nisu uspjeli i zadržati.

U prvih 45. minuta malo se toga događalo na travnjaku, pa vratari baš i nisu imali nekog posla, domaća je momčad za nijansu bila aktivnija, ali nije bila konretna u završnici, Grobničani su u prvom dijelu ozbiljnije ugrozili gostujućeg vratara tek u 36. minuti, ali Pilčić je za milimetar zakasnio na jedan oštar ubačaj nakon kornera, pa je najbolja prilika ostala ona gostiju iz 14. minute, kada je Barišić proigrao Tarasenka, koji je pak malo prejaku loptu uklizavanjem pokušao unijeti u mrežu i pogodio stativu.

Igrala se 47. minuta, Grobničani su imali korner, Srzentić je glavom pokušao iznenaditi vratara Kakšu, koji je prihvatio loptu, uposlio Janušića, koji je dugom loptom pronašao Tarasenka, a ovaj loptu prebacio u kazneni prostor.

Iako su trojica domaćih braniča bila na pravom mjestu, njihovu je neodlučnost kaznio Maks Slunjski i lijepim udarcem donio gostima vodstvo – 1:0.

Domaća momčad poravnala je u 56. minuti, Galešić je na vrhu peterca nakon kornera odigrao petom, akciju je pratio Filip Batarelo i preciznim prizemnim udarcem, tek nakon što je ušao u igru, zatresao mrežu gostiju – 1:1.

U 60. minuti Janušić je pobjegao Simonaju koji je sigurno mogao i bolje reagirati, Rošić je bio predaleko da bi uspio zaustaviti gostujućeg napadača, a Dino Curać je bio nemoćan – 1:2.

U 70. minuti Kovačević i Ušalj u matnu poziciju gurnuli su Dražena Pilčića, ali vratar Kakša je izašao pobjednikom iz tog duela, ali ne i iz onog idućeg, u 84. minuti Kovačević je pronašao Dražena Pilčića, koji dvaput ne promašuje stopostotne prigode.

Zanimljivo, nogometaši Dugog Sela u prva tri prvenstvena kola odigrali su utakmice protiv svih PGŽ drugoligaša, u prvom kolu remizirali su na Kantridi protiv Krka, u drugom su poraženi od Opatije na domaćem terenu i sada su osvojili bod na Mavrincima.