Grobničan za deset minuta ostvario uvjerljivu pobjedu

Petak, 24. ožujka 2023. 18:38 Napisao/la  Igor Vranić

Osim deset bodova razlike na ljestvici još je veća razlika u kvaliteti između Grobničana i Međimurja čelnici kojega su se očito pomirili s ispadanjem

Druga NL - 2. kolo

GROBNIČAN - MEĐIMURJE 3:1

Igralište Mavrinci. Gledatelja 200

Sudac: Ivan Čuzić (Velika Gorica) 6,5

Strijelci: 1:0 Kovačević (4), 2:0 Pilčić 86), 3:0 Bosančić (10), 3:1 Bujan (35-11m)

Žuti kartoni: Milinović, Prtenjača (Grobničan)

GROBNIČAN: Curać 7, Ravlija 6 (46 Rupčić 6), Milinović 6 (46 Mikulica 6), Golić 6, Ušalj 6, Bosančić 6,5 (89 Prpić -), Galešić 6, Batarelo 6, Rexhepi 6 (79 Belobrajdić -), Kovačević 7 (79 Prtenjača -), Pilčić 6,5

MEĐIMURJE: Bulat 5, Benko 5, Težački 5, Fotak 5, Štajerec 5, Zanjko, Bujan 5,5 (46 Sabo 5), Kraja 5 (46 Bacinger 5), Cerovčec 5, Mera 5 (86 Arambašić -), Vršić 5 (83 Novak -)

Nogometaši Grobničana u deset prvih minuta riješili su pitanje ostanka ove sezone!

Točno toliko minuta trebalo je Grobničanu da postigne tri pogotka kojima je osigurao pobjedu protiv zadnjeplasiranog Međimurja, ali treba istaknuti da je osim deset bodova razlike na ljestvici još veća razlika u kvaliteti između Grobničana i Međimurja čelnici kojega su se očito pomirili s ispadanjem iz lige prije nego što je počeo drugi dio sezone.

Ako Osijek II odustane od natjecanja iduće sezone kao što se najavljuje, Grobničanu do kraja sezone preostaje pokušati izbjeći mjesto koje vodi u dodatne kvalifikacije.

Da je domaća momčad nakon desetak minuta nastavila igrati istim intezitetom, tko zna kako bi utakmica rezultatski završila, Grobničan je vodio 3:0 prije nego što su gosti uspjeli spojiti dva dodavanja.

U 4. minuti Pilčić je iz blizine skrenuo loptu prema vrataru gostiju, na odbijenu loptu natrčao je Kovačević, koji je iz blizine loptu prizemno poslao u mrežu - 1:0.

Dvije minute kasnije Pilčić je na drugoj vratnici dočekao odbijenu loptu koju je lakoćom nogom skrenuo u mrežu - 2:0.

U 10. minuti Kovačević je prošao lijevom stranom kaznenog prostora, dotrčao je uz liniju nadomak prve vratnice, kada je loptu poslao u sredini gdje se tijelom podmentuo strijelac Bosančić - 3:0.

Nisu gosti još petnaestak minuta uspjeli izaći iz zadnje trećine, izgledali su tako nemoćno kao da do kraja utakmice neće doći ni do središta, a kamo li na drugu stranu igrališta.

Puštalo je na sve strane u obrani gostiju, posebice po lijevoj strani gdje je dominirao Kovačević, koji je (19) snažnim udarcem dobro prodrmao vratara Bulata, Rexhepi (14) je bio u još boljoj poziciji na ulasku s desne strane.

Nakon dvadesetak minuta pritisak Grobničana počeo je popuštati, nakon pola sata gosti su se prvi put pojavili pred kaznenim prostorom domaćina, u 35. minuti uspjeli su postići pogodak.

Milinović je neoprezno rukama posegnuo prema kapetanu Zanjku, sudac je pokazao na bijelu točku, Bujan je snažnim i preciznim udarcem svladao Curaća - 3:1.

U 42. minuti Curać je potvrdio darovitost u prvoj intervenciji na utakmici, Bujan je snažno iz voleja udario po lopti blizu kaznenog prostora, atraktivno je vratar Grobničana obranio udarac.

Nije zadnjih desetak minuta dobro izgledao središnji blok domaćina, promijenio se pristup u drugom dijelu utakmice.

Tijekom cijeloga drugoga poluvremena Grobničan je držao goste na njihovoj polovici, ali u završnici nije više bilo početnog elana da bi se rezultat promijenio, pa su gosti lakše dobivali ključne duele.

Najbolju priliku nije iskoristio Rexhepi (74) nakon idealnog Ušaljeva ubačaja slijeva, napadač Grobničana nije dobro loptu zahvatio glavom u ravni prve vratnice.

Bio je Rexhepi (74) još jednom blizu pogotku, treba izdvojiti Bosančićev (74) udarac s ruba kaznenog prostora.

Uglavnom, odradila bi domaća momčad u drugom dijelu pobjedu bez stresova da u 81. minuti gosti nisu uspjeli dočekati jedinu priliku ugroziti vratara Curaća u kontri.

Trčao je Štajerec sam prema Curaću slijeva tridesetak metara, ušao je u kazneni prostor, udario po lopti koju je sjajni Curać odbio nakon čega se utakmica opet vratila pod domaću kontrolu.