DRUGA NL

Grobničan stekao realne izglede izbjeći kvalifikacije

Subota, 13. svibnja 2023. 19:30 Napisao/la  SC

Dražen Pilčić dvostruki strijelac u Trnju, Domagoj Prtenjača potvrdio pobjedu u završnici utakmice

Domagoj Prtenjača i Dražen Pilčić

Druga NL - 27. kolo

TRNJE - GROBNIČAN 0:3

Igralište Trnje. Gledatelja 200

Sudac: Domagoj Kečinović (Osijek)

Strijelac: 0:1 Pilčić (45+1), 0:2 Pilčić (55), 0:3 Prtenjača (90+1)

Žuti kartoni: Došen, Bužanić, Turkalj, trener (Trnje), Kovačević, Prtenjača (Grobničan)

TRNJE: Rendulić, Ribić, Markanović, Marić, Radujković (79 Brkić), Prpić (63 Došen), Dobrilović, Ceraj, Beloša (79 Badanjak), Bibić (67 Jabita), Kesse (46 Bužanić)

GROBNIČAN: Curać, Ravlija, Golić, Prpić, Ušalj, Galešić, Franković, Jurica (72 Valjan), Batarelo (46 Prtenjača), Kovačević (56 Mikulica), Pilčić (86 Rexhepi)

Nogometaši Grobničana pobijedili (3:0) su u derbiju začelja Trnje i zadržali realne izglede izbjeći kvalifikacije za ostanak u ligi.

Budući da su bodovi više značili gostima, Grobničan je očekivano krenuo napadački, bolje je otvorio utakmicu, nekoliko okomitih ulazaka izgledali su opasno, Pilčić (2, 3) je odmah vrataru Rendulića dao do znanja da je Grobničan došao po pobjedu.

U 12. minuti gostujuća momčad stvorila je najbolju priliku do odmora, pravodobno se Batarelo otvorio na desnoj strani kaznenog prostora, pokušaj asistencije za Pilčića na lijevoj strani kaznenog prostora nije uspio.

Grobnička središnjica posložena u rombu lakoćom je stvarala višak petnaestak minuta, promijenio je tada raspored trener Trnja i uspostavio stabilni središnji blok.

Time je vratar Rendulić ostao bez posla, uzalud je visoko postavljena gostujuća momčad pokušavala pronaći prolaz kroz gusti blok.

Curać je u 10. minuti stradao u sudaru nakon Bibićeva ubačaja zdesna, bila je to jedina konkretna prijetnja domaće momčadi do 41. minute.

Tada je Dobrinović primio okomito upućenu loptu na lijevoj strani kaznenog prostora, imao se vremena pripremiti za udarac po kojemu je lopta završila u mreži s vanjske strane.

Bila je to najbolja prilika za momčad Trnja, koja je u prvom dijelu neuspješno pokušavala iskoristiti prednosti u tranziciji, dosta je dobro grobnička obrana djelovala u pokrivanju širokog prostora.

Grobničan je poveo u idealnom trenutku iz situacije koja nije izgledala opasno.

U sudačkoj nadoknadi Pilčić je s 23 metra udario po lopti, koja je okrznula Marićeva leđa taman toliko koliko je trebalo da preleti nemoćnog Rendulića - 0:1.

Odmah od početka drugoga dijela promijenio se način igre, sada se momčad Trnja postavila visoko, a Grobničan stekao priliku koristiti široki prostor za kontre.

Nije trebalo dugo čekati da dvojica najiskusnijih napadača Grobničana kazne domaćina, u brzom izlasku grobničke momčadi Prtenjača je u 55. minuti pravodno odigrao Pilčiću, pobjegao je iskusni napadač obrani domaćina od centra, zaobišao je istrčalog Rendulića i loptu gurnuo u praznu mrežu - 0:2.

Sve što se događalo nakon toga u drugom dijelu svodi se na klasično ubacivanje lopte u kazneni prostor gostiju sa svih strana, u takvoj igri Grobničani su pogodak mogli primiti samo zbog isforsirane pogreške.

Nakon drugoga pogotka Grobničan više nije pokazivao naglašene namjere izlaziti iz svoje trećine, najvažnije je bilo sačuvati koncentraciju u statičnoj duel-igri i tako čuvati prednost koju Trnje objektivno nije imalo šanse anulirati.

Unatoč stalnom pritisku vratar Curać nije imao težak posao, nekoliko je puta rutinski intervenirao, grobnička momčad u obrani je djelovala vrlo kompaktno, sve što su gosti pokušavali bilo je lako predvidljivo, samo je mladi Badanjak (83) imao dobru priliku postati strijelac.

Pred kraj utakmice domaća se momčad toliko izložila gostima da je Galešić iz svoje trećine loptom poslao Prtenjaču ususret istrčalom Renduliću, kapetan Grobničana zaobišao je domaćega vratara i praktično ušetao s loptom u mrežu - 0:3.