Petak, 19. svibnja 2023. 19:26 Napisao/la  SC

Druga NL - 28. kolo

GROBNIČAN - JADRAN-POREČ 4:1

Igralište Mavrinci. Gledatelja 300

Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac)

Strijelci: 0:1 Lepinjica (40), 1:1 Pilčić (55-11m), 2:1 Rexhepi (58), 3:1 Pilčić (62), 4:1 Pilčić (82-11m)

Žuti karton: Mišić (80)

GROBNIČAN: Curać, Ravlija (28 Jurica), Prpić, Golić, Ušalj, Franković (82 Mikulica), Bosančić (82 Rupčić), Galešić, Batarelo (46 Rexhepi), Kovačević (68 Prtenjača), Pilčić

JADRAN-POREČ: Mišić, Zuliani, Srzentić (62 Corelli), Sumić, Al Tharwan, Bernobić, Matteoni, Siljan (73 Šverko), Ivetić, Lepinjica, Macan (73 Banić)

Nogometaši Grobničana ostvarili su uvjerljivu pobjedu u drugom poluvremenu utakmice protiv Jadran-Poreča, Dražen Pilčić ostvario je prvi hat-trick ove sezone.

Momčad Grobničana u prvom dijelu pokušavala je kroz posjed lopte stvoriti priliku, porečka se momčad odmah povukla u zadnju trećinu, po neravnom terenu teško je bilo uspostaviti tečni protok što je bitno olakšalo posao gostima.

U takvim uvjetima najvažnije je dobivati statične duele, porečka obrana dobro je stajala, jedina opasnija situacija pod pritiskom dogodila se u 21. minuti, kada je Zuliani prsima loptu skrenuo van igrališta u ravni druge vratnice.

U 29. minuti porečka je momčad jedini put pogriješila u prvom dijelu, ali ne pod pritiskom nego u pokušaju izlaska.

Pilčić je osvojio loptu i odmah odigrao Kovačeviću u kaznenom prostoru, napadač Grobničana ostao je sam na 13 metara prije nego što je uputio udarac po kojemu je Mišić odbio loptu.

Bila je prilika iz kategorije tzv. zicera!

Tijekom cijeloga prvoga dijela gosti praktično nisu stigli do kaznenog prostora do 40. minute, kada je Lepinjica dokazao klasu više!

Macan se izborio za loptu u kaznenom prostoru na desnoj strani, vratio je loptu Lepinjici koji se u primanju kraj Prpića otvorio za udarac s ruba kaznenog prostora, lijevom nogom majstorski je pogodio malu mrežicu suprotnog kuta kraj nemoćnog Curaća - 0:1.

Bio je to do odmora jedini izravni udarac prema vratima potpuno besposlenog Curaća.

Odmah na početku drugoga dijela porečka obrana počela je pokazivati prve znakove slabosti, počela se igrati sasvim drugačija utakmica.

U 54. minuti Bosančić je oteo loptu Srzentiću na lijevoj strani, ušao je u kazneni prostor slijeva, pao je u duelu sa Sumićem, koji se nije bunio kada je iskusni sudac Pejin pokazao na bijelu točku.

Pogodak kao da je potpuno poremetio raspored gostujuće momčadi, koja se neočekivano raširila između linija, domaćini su iskoristili ponuđeno.

U 58. minuti Golić je dugačkom loptom sa svoje polovice odigrao Rexhepiju na desnu stranu, napadač Grobničana lakoćom je pobjegao Sumiću, ušao zdesna prema Mišiću i gurnuo loptu u mrežu - 2:1.

U 62. minuti Bosančić se u duelu izborio za loptu koju je pravodobno i precizno sa svoje polovice uputio prema Pilčiću, napadač Grobničana pobjegao je po desnoj strani visoko postavljenoj porečkoj obrani, dotrčao je do Mišića i postigao drugi pogodak na utakmici - 2:0.

U 79. minuti i Rexhepi je lakoćom pobjegao visoko postavljenoj obrani, prošao je kraj vratara Mišića, koji je rukama zaustavio napadača Grobničana.

Pejin je nagradio porečkog vratara žutim kartonom iako je prekršaj nad igračem u prilici za pogodak bio očigledan, a Pilčić je iz kaznenog udarca postigao svoj treći pogodak - 4:1.

U drugom dijelu Grobničan je stvorio još jednu šansu nakon prekida (Galešić 74), sterilni gosti dvaput su više zaprijetili (Ivetić, Šverko) nego ozbiljno ugrozili Curaća.