ŽUPANIJSKI KUP

Grobničan u polufinalu, Stilinović debitirao pobjedom

Utorak, 04. listopada 2022. 19:22 Napisao/la  Igor Vranić

Stilinović sada ima na čemu graditi pozitivnu atmosferu narušenu slabim rezultatima i svakojakim stresovima u zadnjem razdoblju

Domagoj Prtenjača (Grobničan)

Utakmica četvrtfinala županijskog kupa

GROBNIČAN - KRK 2:1

Igralište na Mavrincima. Gledatelja 150

Sudac: Antonio Melnjak (Rijeka) 6,5

Stijelci: 1:0 Prpić (43), 1:1 Jelić (64), 2:1 Matković (66)

Žuti karton: Aščić (Krk)

GROBNIČAN: Curać 7, Ušalj 6, Prpić 6,5 Franković 5 (53 Van Wey 6), Mikulica 6, Aboosah 6,5, Golić 5,5 (46 Jurica 6), Bosančić 5,5 (88 Rupčić -), Kovačević 5,5, Matković 6 (73 Galešić -), Prtenjača 6 (73 Batarelo -)

KRK: Vargić 6, Jurešić 5,5 (73 Zec -) Turkalj 6, Bokulić 5,5, Rudan 6, Lucić 6, Aščić 6 (73 Šarić -), Klenovšek 5,5 (80 Dvorničić -), Miš-Mešić 5 (46 Budan 5,5), Jelić 6 (89 Traub -), Smojvir 5,5

Nogometaši Grobničana plasirali su se u polufinale županijskog kupa pobjedom protiv Krka, Predrag Stilinović debitirao je na klupi Grobničana pobjedom protiv vodeće momčadi treće lige.

Ostvarila je domaća momčad značajnu pobjedu uoči utakmice protiv Opatije u subotu, Stilinović sada ima na čemu graditi pozitivnu atmosferu narušenu slabim rezultatima i svakojakim stresovima u zadnjem razdoblju.

Na čemu će iskusni stručnjak graditi igru, druga je priča budući da je daleko najbolji igrač na utakmici bio daroviti vratar Dino Curać.

Grobničan je zasluženo pobijedio, jer je iskoristio svoje šanse što je u nogometu najvažnije.

U prvom dijelu Grobničan je ostavio nešto bolji dojam zbog veće inicijative, trener Krka Igor Tkalčević na Mavrincima je očito odlučio držati momčad nešto niže i čekati kontre.

Nije trebao dugo čekati na prvu veliku šansu, koja se nije dogodila nakon kontre nego nakon što je Jelić (pre)jednostavno stoperu Frankoviću oteo loptu u duelu i otrčao prema Curaću.

Vratar Grobničana obranio je zicer, kao što se obično opisuju prilike u kojima napadači imaju vremena i prostora učiniti što god žele u situaciji jedan na jedan, bila je to najbolja prilika Krka na utakmici.

U 23. minuti pokušao je Smojvir glavom nakon tranzicije gostiju, a onda je usljedilo razdoblje nešto jačega pritiska Grobničana, u 33. minuti dogodio se poništeni pogodak zbog prekršaja nad Vargićem zbog čega su domaćini protestirali, u 39. minuti Golić se probio lijevom stranom kaznenog prostora, Vargić je zatvorio prvi kut.

U 41. minuti Curać je opet pravodobno ušao u Jelićev pokušaj udarca, kada se napadač Krka pojavio ispred njega, kazna za promašaje dogodila se u 43. minuti nakon ubačaja iz kuta.

U gužvi u kaznenom prostoru lopta se odbila ispred Prpićeve noge, stoper domaćina nije imao poteškoća postati strijelac udarcem iz blizine - 1:0.

U drugom dijelu Tkalčević je podignuo momčad, Krk je odmah preuzeo inicijativu, uslijedilo je najbolje razdoblje igre gostujuće momčadi.

U 52. minuti Smojvir je lakoćom uspio osvojiti loptu u duelu s Frankovićem, ispred njega je stajao samo vratar Curać, kada je loptu iz blizine  poslao preko vratiju.

U 58. minuti Smojvir je pokušao glavom, Curać je opet bio pravodoban...

Razdoblje pritiska gostujuće momčadi umalo je kaznio Jurica, koji je s 30 metara neprecizno pokušao lobovati istrčalog Vargića.

U 61. minuri Curać je obranio Klenovšekov udarac slijeva, minutu kasnije glavom je pokušao Aščić.

U jeku pritiska Krk je uspio postići pogodak nakon savršeno preciznog Rudanova ubačaja slijeva, Jelić je na drugoj vratnici trebao samo podmetnuti glavu - 1:1.

Dvije minute kasnije momčad Grobničana opet je stekla rezultatsku prednost, prvi put tijekom utakmice ispala je zadnja linija krčke obrane, Prtenjača je pravodobno odigrao, Matković je pobjegao po sredini kaznenog prostora i loptu gurnuo u mrežu kraj Vargića - 2:1.

Pogodak je uočljivo podignuo tonus grobničke momčadi, uslijedilo je kraće razdoblje najbolje igre domaće momčadi u napadu, Pretnjača (69) je pokušao glavom, Kovačević (72) i Jurica (77) opasno su zaprijetili.

U zadnjih desetak minuta Krk više nije uspio uspostaviti protok lopte kao na početku drugoga dijela, jer je momčad Grobničana pokušavala u začetku zaustaviti goste visokim izlascima.

Dva puta gostujuća momčad s viškom igrača izašla je na zadnju liniju domaće obrane, Krku osim gol-igrača očito nedostaje i igrač s kvalitetnim zadnjim pasom.