DRUGA NL

Grobničan i Jadran podijelili bodove u derbiju začelja

Subota, 06. travnja 2024. 18:19 Napisao/la  KS

Nogometaši Grobničana uspjeli su prekinuti negativan niz, ali ne i doći do prve pobjede nakon ravno 140 dana

Druga NL, 22. kolo

GROBNIČAN – JADRAN POREČ 1:1

Igralište Mavrinci. Gledatelja: 300

Sudac: Ante Sočo (Stobreč)

Strijelci:  1:0 Srzentić (2'), 1:1 Ivetić (26')

Žuti kartoni: Batarelo (Grobničan), Stošić, Matteoni, Mendiković (Jadran Poreč)

GROBNIČAN: Curać, Ušalj, Bosančić, Begović, Pilčić, Prpić, Kočević, Ivančić, Batarelo (57. Mohorić), Jabita (77. Maraš), Srzentić.

JADRAN POREČ: Bulat, Šverko, Al Tharwan, Glavan, Sumić, Mendiković, Gavrić, Stošić (69. Alakraf), Radman, Matteoni (89. Lepinjica), Ivetić (83. Kamga).

Nogometaši Grobničana uspjeli su prekinuti negativan niz, ali ne i doći do prve pobjede nakon ravno 140 dana, momčad trenera Predraga Stilinovića nije na Mavrincima uspjela slaviti u ligaškom derbiju začelja protiv Jadrana iz Poreča.

Utakmice Grobničana i Jadran Poreča ne tako davno igrale su se kao derbiji za titulu, doduše u četvrtoligaškom rangu, sada se u trećem razredu hrvatskoga nogometa igralo za bodove što bi mogli biti spasonosni.

Doduše, imperativ pobjede bio je na strani domaćina, koji su posljednji puta slavili 18. studenog prošle godine u utakmici protiv Mladosti Ždralovi, možda je i ta činjenica dodatno otežala noge mladoj momčadi, koja je svih 90 minuta djelovala fizički inferiorno u odnosu na suparnika.

Tako bod osvojen na Mavrincima ovoga puta ipak puno više znači gostima, koji su tako ostali u pozitivnoj seriji i zadržali priključak s nadom da mogu osigurati ostanak, čemu se nadaju i domaćini koji su ovim bodom još uvijek ostali u skupini momčadi koje se vrlo lako mogu naći i na samom začelju prvenstvene karavane.

Gotovo sve vrijedno spomena dogodilo se u prvom dijelu utakmice, domaćini nisu mogli bolje otvoriti dvoboj na svom travnjaku već poslovično upitne kvalitete.

Igrala se treća minuta kada je Patrik Srzentić doveo domaću momčad u vodstvo, Nermin Kočević izveo je slobodan udarac iskosa s lijeve strane, lijepo pogodio Srzentića, koji je pravodobnim trzajem glavom loptu smjestio iza leđa nemoćnog vratara Marina Bulata.

Patrik Srzentić nije slavio pogodak, inače defanzivni vezni igrač, koji je protiv Jadrana zaigrao na stoperskoj poziciji, bio je korektan prema momčadi dres koje je nosio prošle sezone, u redovima Jadrana bio je na posudbi kao igrač Orijenta.

Na iduću prigodu domaćina čekalo se do 18. minute, kada je Kočević izveo korner, a Dražen Pilčić pokušao glavom, u 22. minuti i Kočević je okušao udarac glavom na ubačaj Begovića, ali u dobroj poziciji nije bio precizan.

Istina je da je domaća momčad imala svoje prigode, ali goste nije pokolebao rani rezultatski zaostatak, djelovali su čvršće u duelima, u prilog im je išla i činjenica da su domaćini previše griješili i povremeno iskazivali nesigurnost u zadnjoj liniji.

U osmoj minuti tako je škaricama Glavan pokušao iznenaditi vratara Curaća, dvije minute kasnije isti se igrač našao u još boljoj prilici nakon jedne mlake reakcije domaćih braniča, ali njegov je drugi udarac završio u bloku, u 26. minuti Mate Ivetić je kaznio još jednu neodlučnost domaćih i udarcem s dvadesetak metara svladao domaću „jedinicu“ – 1:1.

Ono što je uspio Ivetić, nije uspio Flip Batarelo u 38. minuti, njegov prizemni udarac s ruba kaznenog prostora nakon jedne polukontre, završio je tik uz vratnicu.

Prvo pravo uzbuđenje u nastavku dogodilo se u 78. minuti, nakon lijepo odigrane akcije Pilčić je poslužio Kočevića u kaznenom prostoru, ovaj se oslobodio prvog čuvara, tražio prilku za udarac, ali je akciju prekinuo Radman, situacija je bila dvojbena, ali budući da nije uslijedila reakcija domaćih igrača reklo bi se da je sve bilo čisto.

Imala je domaća momčad još nekoliko situacija u kojima se moglo kud i kamo bolje reagirati, ali mogu biti zadovoljni što je primjerice Alakrafov udarac u 89. minuti otišao tik uz vratnicu.

Sve u svemu, nogometaši Grobničana odigrali su predstavu koja je malo koga mogla zadovoljiti na Mavrincima, očito će i završnica ove sezone biti itekako stresna za trenera Predraga Stilinovića i njegove mlade izabranike.