Nedjelja, 02. travnja 2023. 14:59 Napisao/la  SC

Druga nogometna liga – 21. kolo

OPATIJA – TRNJE 2:1

Stadion na Kantridi. Gledatelja: 200.

Sudac: Patrik Pavlešić (Duga Resa)

Strijelci: 0:1 Beloš Fijan (16'), 1:1 Kukoč-Petraello (45'-11 m), 2:1 Ajayi (90'+2)

Žuti kartoni: Kordić, Kukoč-Petraello, Pejanović (Opatija), Došen, Ribić, Braun, Rendulić (Trnje)

OPATIJA: Prskalo, Malinić, Gavrić, Glibo, Kukoč-Petraello, Lagumdžija, Jugović (46. Furijan), Kašiković (74. V. Bogolin), Kordić-Gružić, B. Bogolin (46 Pejanović), Junuzović (64. Ajayi).

TRNJE: Rendulić, Ribić (58. Brkić), Braun, Markanović, Radujković, Dobrilović, Beloša Fijan, Ninčević, Došen (83. Banić), Kesse, Jabita (58. Bužanić).

Igrala se druga minuta sudačke nadoknade Tonči Kukoč je uputio jednu povratnu loptu pred gostujuća vrata, Goodness Ohiremen Ajayi majstorski je loptu preoteo mladom Niki Radujkoviću i preciznim udarcem svladao vratara Šimuna Rendulića – 2:1.

Svojim šestim pogotkom ove sezone Ajayi je produžio niz bez poraza Opatijaca na osam utakmica, pritom je momčad u potpunosti uhvatila priključak za ligaškim liderima.

Ajayi je tako zaključio preokret domaćina, Opatijci su pobjedu iščupali na „mišiće“ u posljednjim trenucima inače izjednačenog, nervoznog i prilično rastrganog dvoboja.

Opatija je prva zaprijetila, u 12. minuti Kukoč je izveo slobodan udarac, lijepo je ubacio na vrh peterca, ali Malinić nije glavom najbolje zahvatio loptu.

Minutu kasnije još se jednom iskazao Kukoč, pokušao je izravno iz slobodnog udarca s dvadesetak metara svladati Rendulića, udarac je bio precizan, ali ne i toliko silovit pa je gostujući vratar to uspio obraniti.

U 15. minuti Junuzović je lijepo pronašao Kašikovića, koji nije dobro reagirao u jako dobroj situaciji.

U jeku najvećeg pritiska domaćina poveli su gosti, zaspala je opatijska zadnja linija, Patrik Braun je iskoristio domaći trenutak nepažnje, preciznom loptom pronašao Frana Beloša Fijana, koji je pak lijepim udarcem iz prve svladao nemoćnog Andreja Prskala – 0:1.

U 26. minuti Braun je u posljednji trenutak omeo Junuzovića u dobroj poziciji, Opatija je nakon primljenog pogotka nastavila kontinuiranim presingom dominirati na utakmici, ali taj pritisak nije urodio konkretnim prilikama, u udarcima Kukoča (38') i Junuzovića (40') nije bilo preciznosti.

U 42. minuti Opatijci su propustili svoju najveću prigodu na utakmici, Kašiković iz neposredne blizine nije uspio ugurati loptu u mrežu pa kada se činilo da će gosti na odmor otići s prednošću, domaća momčad je poravnala rezultat.

Braun je na liniji kaznenog prostora u jednom duelu zaustavio Kašikovića, sudac Pavlešić je najprije pokazao na slobodan udarac izvan kaznenog prostora, na sugestiju pomoćnika je pak promijenio odluku i pokazao na bijelu točku, siguran realizator najstrože kazne bio je Tonči Kukoč – 1:1.

Zoran Bogolin u nastavak je ušao s dvama novim igračima, Furijanom i Pejanovićem, nešto kasnije u igru je ušao i Ajayi, potom i Val  Bogolin, pokušali su domaćini novim pritiskom natjerati goste na pogrešku, ali nogometaši Trnja bez problema su izlazili na kraj sa svim domaćim pokušajima.

Izjednačena i rastrgana igra u nastavku gotovo da i nije donijela nekih pretjeranih uzbuđenja sve do same završnice.

U 84. minuti Radujković je natjerao Prskala i Gabrića na intervenciju, u 86. minuti Ajayi je glavom spustio jednu loptu za Pejanovića, koji je pak tukao visoko preko vrata.

U 89. minuti Ninčević i Banić propustili su kazniti jednu neopreznost domaćina, a onda su se ukazali Kukoč i Ajayi i donijeli Opatijcima šestu pobjedu u posljednjih osam utakmica.