3. liga HRS: Zamećani pobjedom protiv Buja blizu drugoj ligi, Sara Babić postigla 19 pogodaka protiv Vrbovskog

Nedjelja, 11. ožujka 2012. 12:49 Napisao  Milan Kosanović

Riječki trećeligaši Pećine i Zamet 2 imali su uspješan vikend u kojem su došli do pobjeda u srazu s istarskim ekipama.

TREĆA LIGA RUKOMETAŠA - ZAPAD

Pećine – Buzet II      30:25 (15:10)

Utakmica 16.kola 3.HRL – zapad muški. Dvorana 3.maj, Kantrida. Gledatelja: 50. Suci: Puščenik i Starčević (obojica Rijeka).

PEĆINE: Ravlić, Matošević, Andrle 2, Horvat 1, Ukalović 4, Bačić 1, Baretić, Rončević, Klasić 1, K. Vučinić 1, A. Bartolović 3, D. Bartolović 8, Prskalo 4, M. Vučinić 5.

BUZET II: Zornada, Fabijančić 2, Prodan 2, Klobas 6, T. Jermaniš 1, kisiček 5, Šćulac 4, Moranjkić 4, Poniš, Silić, Škrlj 1, Pobrić, D. Jermaniš.

Sedmerci: Pećine 3 (6), Buzet – (2). Isključenja: Pećine 2, Buzet 10 minuta.

Zamet 2 – Buje 29:22 (16:6)

Utakmica 16.kola 3.HRL – zapad muški. Centar Zamet. Gledatelja: 30. Suci: Franković (Pazin) i Velagić (Labin).

ZAMET: Blečić, Vujović 3, Sorić, Katalinić 3, Lukačić, Marjanović 5, Klić , Vučetić 3, Tičić, Kalac 1, Nemetz, Karaula 3, Slavić, Golik 6, Perušić 1, Čuturić 2

BUJE: Radulović, Milaš, Milevoj 2, Berljafa 2, Jelinčić 1, Radošić 1, Gorenac 3, Bajić 7, Andonovski, Šahini 2, Jergović, Turković 4, Bujan, Pušelja, Jurčević.

Sedmerci: Zamet 6 (7), Buje 3 (5). Isključenja: Zamet 8, Buje 4 minute.

Riječki trećeligaši Pećine i Zamet 2 imali su uspješan vikend u kojem su došli do pobjeda u srazu s istarskim ekipama. Igrači trenera Josipa Ukalovića na Kantridi su svladali drugu momčad Buzeta koja je već nakon prvih 30 minuta zaostajala pet pogodaka razlike za Riječanima koje su do pobjede predvodili raspoloženi Dražen Bartolović s osam te Marko Vučinić s pet postignutih pogodaka.

Stotinjak metara istočno od Kantride vodeća momčad trećeligaškog društva pod palicom trenera Damira Bogdanovića do poluvremena je slomila otpor neugodnih Buja te riješila pitanje pobjednika (16:6). Ostatak susreta bio je tek čista formalnost u kojoj su Zamećani došli do uvjerljive pobjede od sedam pogodaka razlike. U sastavu druge ekipe riječkog premijerligaša našla su se i tri prvotimca Slavić, Golik i Čuturić, koji su dali svoj doprinos pobjedi protiv drugoplasirane momčadi Buja. Ovom pobjedom dječji vrtić trenera Damira Bogdanović napravio je veliki korak ka plasmanu u viši rang natjecanja u kojem će prema trenutnoj situaciji zamijeniti Kvarnera iz Kostrene.

Poredak: Zamet 2 30, Buje 24, Pećine 20, Kanfanar 18, Buzet 17, Mornar 12, Vinodol 12, Novigrad 12, Arena 2 10, Poreč 2 10, Selce 9, Gospić 6, Mladi Rudar II 2 boda.

TREĆA LIGA RUKOMETAŠICA - ZAPAD

Liburnija Opatija – Omišalj 41:22 (24:7)

Utakmica 11.kola 3.HRL – zapad žene. SD Gorovo. Gledatelja: 50. Suci: Karahasanović i Marin (obojica Umag).

LIBURNIJA OPATIJA: Mihočka 3, Jelenović 9, Bradarić 2, Delač 3, Glavičić 3, Stepić 1, I. Bradanović 5, Toskić, Karlić 6, Vujović 7, T. Bradanović 2, Arapović.

OMIŠALJ: Aničić, Ljutić, Filić, Miletović 5, Baljak, Bakarčić 2, Stokanić 4, Potočnik 6, Maraš 4, Ćosić, Dorčić, Saraf 1, Mahulja.

Sedmerci: Liburnija Opatija 2 (2) , Omišalj 4 (7) . Isključenja: Liburnija Opatija  8, Omišalj 6 minuta .

Vrbovsko – Orijent Presoflex 24:53 (8:25)

Utakmica 11.kola 3.HRL – zapad žene.  SD Vrbovsko. Gledatelja: 50. Suci: Favretto i Maravić (Rijeka).

VRBOVSKO: Bajt, Vrbanac 2, Brozović, Mrvoš 3, Božić, Trope 4, Štefanac 6, Paulić 5, Majetić 4, Delišimunović.

ORIJENT PRESOFLEX: T. Bjelić, Skorić 3, Lekaj, Samardžić 6, L. Bjelić, Babić 19, Zugan 11, Komadina 2, Gršković, Pol 5, Bilobrk 1, Perić 2, Petrinović 4.

Sedmerci: Vrbovsko 6 (9), Orijent Presoflex 5 (6). Isključenja: Vrbovsko 10, Orijent Presoflex 2 minute.

Rukometašice Orijent Presoflexa i Liburnija Opatije došle su do uvjerljivih pobjeda protiv Vrbovskog odnosno Omišlja. Obe ekipe utakmicu su riješile već u prvom poluvremenu, a zanimljivo je da su i Riječanke i Opatijke na poluvremenu imale astronomskih 17 pogodaka prednosti. Igračice trenera Sanjina Lučičanina protutnjale su kroz Vrbovsko te zabile čak 53 gola, a Sara Babić postavila je novi rekord lige zabivši čak 19 pogodaka. U redovima Orijentašica valja također pohvaliti i mladu Ivanu Zugan koja je mrežu domaćina tresla u 11 navrata. Pobjeda u Vrbovskom 11 je pobjeda lidera lige u isto toliko kola. Opatijke s druge strane nisu tako uvjerljive kao Orijentašice , no svakako raduje činjenica da su do visoke pobjede protiv Omišlja došle na krilima mladih igračica Ree Jelenović i Ive Karlić koje su postigle devet odnosno šest pogodaka.

Poredak: Orijent Presoflex II 22, Arena II 2 18,Umag II 16, Liburnija Opatija 14, Omišalj 12, Rudar 12, Murvica 9, Rab 4, Vrbovsko 2, Buzet 1.