Kup: Rukometaši Zameta slavili u Senju, Riječani opravdali ulogu favorita

Srijeda, 03. ožujka 2021. 21:25 Napisao/la  SC

Suci: Botinčan i Rupčić (Rijeka).

SENJ: M. Nekić, Vlatković, A. Katić 4, I. Barbić 7 (4), Krajcar 4, Čulinović 1, Čandrlić, R. Nekić 2, Zrinski, Francetić, I. Katić 2, Krmpotić 3, A. Barbić, Ćosić, Raos 2, Jeličić.

ZAMET: Zena, Zarev 5, Mozetič 7, L. Ljevar 3, Šehić 3, Sorić, Tomljanović 5 (1), Starčević 5, Mrakovčić, Devčić, Perkov, Pičuljan 1.

Isključenja: Senj 14, Zamet 4 minute. Sedmerci: Senj 4 (4), Zamet 2 (1).

Rukometaši Zameta izborili su plasman u daljnje natjecanje kupa, Riječani su očekivano slavili protiv Senja u utakmici 3. kola Regije Zapad.

Nekompletna momčad Zameta u rezultatski se odvojila u drugom dijelu i tu prednosti uspješno sačuvala opravdavši ulogu favorita.

Prvu osjetniju prednost Zamećani su ostvarili do 13. minute, no vodstvo 9:5 nije obeshrabrilo domaće rukometaše, koji su do 18. minute uzvratili serijom 4:0 i golovima Katića, Krmpotića, Barbića i Krajcara poravnali rezultat.

Do 24. minute igralo se gol za gol, a onda su Barbić i Raos prednost odveli na stranu domaćina (14:12) u 27. minuti.

No, Zamećani su u završnici prvog dijela vratili stvari na svoje mjesto, iskoristili brojčanu prednost u polju, i trima vezanim golovima (Starčević, Tomljanović, Mozetič) na odmor otišli s minimalnom prednošću.

Zametova serija produžila se i na otvaranju drugog dijela pa su Riječani u 40. minuti došli do četiri pogotka prednosti  (18:22) i na taj način riješili pitanje pobjednika.