Rukometaši Riječkog sveučilišta ostvarili dvije pobjede na početu europskog prvenstva

Subota, 06. srpnja 2019. 18:29 Napisao/la  SC

Nakon pobjede u prvome kolu protiv turskog Akdeniz sveučilišta, u subotu je hrvatsku momčad čekala teška utakmica protiv Rumunja

Slavlje u riječkoj svlačionici

Rukometaši Riječkog sveučilišta nalaze se u poljskom Bydgodszczu gdje je u petak započelo prvenstvo Europe u rukometu za sveučilišta.

Riječka momčad koja ujedno prezentira i hrvatski sveučilišni rukomet uz djevojke iz Zagreba, nalazi se u skupini sa njemačkim Bochumom, rumunjskim Sucieva sveučilištem te predstavnicima Turske.

Prvog dana natjecanja, Riječani su bili bolji od turskog Akdeniz sveučilišta rezultatom 30:18.

U prvome djelu je to bila donekle izjednačena utakmica u kojoj je Rijeka ipak dominirala, a u nastavku utakmice i prelomila susret te upisala visoku pobjedu.

Nakon upisana dva boda u prvome kolu, u subotu je hrvatsku delegaciju čekala teška utakmica protiv Rumunja koji su prethodno bili bolji od njemačke selekcije.

Riječani su odlično otvorili dvoboj i poveli sa tri pogotka razlike, međutim organizirani protivnici se vraćaju u egal te preokreću susret.

U nastavku smo vidjeli odličnu borbu na terenu te utakmicu punu preokreta, ali Riječani ipak nalaze snage da još jednom okrenu susret i pobjede u zadnjoj minuti utakmice rezultatom 23:21.

Uslijedilo je veliko slavlje jer su Rumunji slovili kao favoriti u ovoj utakmici, a po viđenome, radi se o vrlo ozbiljnoj momčadi koja je na trenutke imala i vjetar u leđa od strane švedskog sudačkog para.

U nedjelju našu sveučilišnu ekipu očekuje posljednji susret u skupini protiv Bochuma, koji će odrediti poredak u skupini te put naše momčadi prema polufinalu.

Sastav: Marin Sorić, Andro Rak, Dario Polić, Antonio Stanić, Nikola Njegovan, Dino Islamović, Lucas Schlagenhauf, Dario Jeličić, Ivan Majić, Tin Tomljanović, Martin Mozetić, Domagoj Pleše

Trener: Christian Brozović
Službeni predstavnik: Viktor Moretti
Fizio: Marin Buneta
Tehniko: Tihomir Tomić