PRVA LIGA RUKOMETAŠA

Kozala pobijedila Senj, Matulji bolji od Dugog Sela

Subota, 13. listopada 2012. 18:43 Napisao  Milan Kosanović

Utakmice 6. kola: Kozala - Senj Wallenborn 28:27,  Matulji 2001 - Dugo Selo 30:21

Utakmica 6. kola Prve lige rukometaša

KOZALA – SENJ WALLENBORN 28:27 (16:14)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 200. Suci: Lovrić (Zagreb) i Tanasić (Dugo Selo).

KOZALA: Dunato 6, Jašarević, Vladika, Jeličić, Matanović 9, M. Sorić, A. Tomić 1, Amančić, Stipčić 2, Kalač, Briški 4, Jerčinović, Bećiri 1, L. Sorić, Buneta 4, Badnjević 2.

SENJ WALLENBORN: Šimunović, Tomljanović, Uković 7, Štokić 2, Rukavina, Nekić, Katulić 3, Zrinski, Debelić, Jeličić, Ključanin 3, Kremenić, Filipović 11.

Sedmerci: Kozala 5 (7), Senj 4 (4). Isključenja: Kozala 2, Senj 2 minute.

Rukometaši Kozale upisali su prvu ovosezonsku pobjedu, momčad trenera Darka Dunata u šestom kolu uspjela je slomiti žilave Senjane kojima je malo nedostajalo da iščupaju bod.

Igrala se 52. minuta susreta kada je Anton Dunato pogodio mrežu gostiju za visokih 28:20, no kada su svi pomislili da je pitanje pobjednika rješeno uslijedila je prava drama. Slobodan Ključanin u 57. minuti smanjio je na 28:24, s druge strane neiskusni Kozalčani jurili su parketom kozalske dvorane kao da su oni u rezultatskom zaostatku. Šok za ljubitelje domaće momčadi uslijedio je kada je Karlo Uković prošetao kroz obranu domaćina te zabio za 28:25, Kristian Bećiri u prolazu ga je zahvatio rukom po licu, zaradio isključenje, a svoju momčad stavio u probleme.

Domaći strateg Darko Dunato pozvao je minutu odmora kako bi smirio svoje igrače, no mladići s Kozale još jednom su loše reagirali u ključnim trenucima. Najbolji strijelac susreta Jurica Filipović dvama pogocima doveo je svoju momčad do minimalnog zaostatka, bilo je to u 59. minuti nakon čega su Kozalčani neiskusno jurnuli u napad. Antonio Tomić tada je naletio na gostujućeg igrača te bacio loptu izvan igrališta, domaća klupa oštro je protestirala zbog čega je sudački par Lovrić i Tanasić dodijelio žuti karton domaćem treneru Darku Dunatu, a Senjani su dobili priliku da s Kozale otputuju s bodom u džepu.

Srećom po riječke rukometaše to se ipak nije dogodilo, Uskoci nisu uspjeli iskoristiti posljednji napad, nakon čega je uslijedilo veliko slavlje domaćih igrača koji su konačno krenuli u berbu bodova.

Senjani su bolje otvorili utakmicu, Slobodan Ključanin u petoj minuti zabio je za 2:5, no četiri minute kasnije Briški vraća priču na početak (5:5). Izvrsni Vlado Matanović u 13. minuti  zaključio je 7:0 seriju domaćina (9:5), no Uskoci ipak do kraja prvog poluvremena uspijevaju smanjiti zaostatak na dva pogotka (16:14). Mladići s Kozale furiozno su ušli u drugo poluvrijeme te serijom 5:0 pobjegli na visokih 21:14, u tom trenutku nitko nije ni slutio da će Riječani u posljednjim sekundama utakmice spašavati bod.

U redovima Kozale maestralnu utakmicu odigrali su Vlado Matanović i Anton Dunato dok se kod gostiju iskazao Jurica Filipović te Karlo Uković.

MATULJI 2001 – DUGO SELO 30:21 (12:7)

Dvorana 3. maj, Kantrida. Gledatelja: 200. Suci: Dragočajac (Novska) i Kostecki (Sisak)

MATULJI 2001: Brajnović, Briški 2, P. Jelušić 6, Vučinić 2, Valković 9, Bačić 4, Mudrić, Sladić 3, Feranda, Stošić, A. Jelušić 1, M. Jelušić, Vukelić 3, Maraž.

DUGO SELO: Duvnjak, Kljak 4, Blatančić, jurakić, Vinković 3, Mateljan, Martinović, Mehanović 1, Franjić 4, Dakić, Pehar, Severec, Gudlin 9, Kaleb.

Sedmerci: Matulji 2 (4), Dugo Selo 5 (6). Isključenja: Matulji 4, Dugo Selo 8 minuta.

Matuljci trenera Gorana Stašeka na domaćem terenu uvjerljivo su slavili nad momčadi Dugog Sela rezultatom 30:21 te upisali četvrtu ovosezonsku pobjedu.

-          Igrali smo dobru obranu cijelu utakmicu, posebno u prvom poluvremenu. U drugom smo posustali što su gosti iskoristili te nam se približili na 21:20, no onda smo se vratili u obrambenu formaciju 5-1 te s puno rotacija slomili otpor protivnika. Tokom svih 60 minuta imali smo velikih problema s gostujućim vratarem koji je sakupio 22 obrane, rekao je trener Matuljaca Goran Stašek koji je potom pohvalio vjerne navijače.

-          Tokom čitavog susreta imali smo gromoglasnu podršku naših navijača zbog kojih mi je posebno drago te mogu reći da su oni bili naš osmi igrač, zaključio je Stašek.

Najefikasniji u redovima Matuljaca po običaju je bio Raul Valković koji je mrežu Dugog Sela tresao u devet navrata.