Prva liga rukometaša: Matulji poraženi, oslabljena Županja slavila u Rijeci

Subota, 07. prosinca 2013. 22:49 Napisao/la  Nenad Daskijević

Utakmica 11. kola: Matulji - Županja 29:33. Županja je doputovala u Rijeku bez tri standardna vanjska igrača, a početkom susreta ozlijedio se i njihov najbolji igrač Milišić

Prva liga rukometaša - 11. kolo

MATULJI – ŽUPANJA 29:33 (14:11)

Dvorana 3.Maj,  Gledatelja: 100. Suci: Cupek i Kožuhar

MATULJI: Brajnović, P.Jelušić 8, Daskijević, M.Jelušić 3, Dobrinić, Mudrić 2, Sladić 3, Feranda, Car, Bilobrk, A.Jelušić 3, Milih, Ratkajec 2, Čuturić 1, Filipović 7

ŽUPANJA: Kopić, Ivkić 1, Huber 3, Janjić 5, Perlić 9, Benaković 2, Milišić 1, Juzbašić, Duvnjak 6, Filipović 6, Dobrinkić Parić

Sedmerci: Matulji  4 (4), Županja  4 (6) .  Isključenja: Matulji  8, Županja  2 minute.

Rukometaši Matulja doživjeli su poraz od Županje koja je doputovala u Rijeku bez tri standardna vanjska igrača, a početkom susreta ozlijedio se i njihov najbolji igrač Milišić. Na kraju se pokazalo da je i takva momčad Županje bila prevelika prepreka za Matuljce.

Susret je započeo odmjeravanjem snaga i prvo veće vodstvo imali su Matulji u 10. minuti kada je Petar Jelušić pogodio za 6:3. Činilo se da će Matuljci imati lagan posao, pogotovo što Županjci nisu imali rješenja u napadu, a kada bi i uputili udarac na gol ispriječio bi se raspoloženi vratar Car. Zahvaljujući nespretnosti u napadu Matulji dozvoljavaju  da im se gosti približe, ali samo do rezultata 8:8, kada slijedi serija od nekoliko obrana i četiri gola za vodstvo 12:8. Do kraja poluvremena igra se gol za gol i Matulji vode 14:11.

U drugom dijelu kod gostiju se probudio Domagoj Perlić i serijom pogodaka drži Županju u igri, a u 42. minuti dolazi do izjednačenja 20:20, ali i do prvih problema za domaćine. Tijek susreta sigurno su odredila dva uzastopna isključenja kod Matulja koje gosti znalački koriste i polako dižu svoju prednost, te u 47. minuti vode 21:24.

Kod Matulja puno toga nije štimalo, a vratar Car koji je u prvom poluvremenu sakupio 15 obrana, nije više bio na visini zadatka, tako da su gosti u 53. minuti već mogli računati na bodove. Tračak nade vratio je Filipović s dva uzastopna pogodka za 27:29, ali vrijeme je igralo za Županju, koja je do kraja susreta ipak uspjela održati prednost i na kraju slaviti sa konačnih 29:33.