Subota, 23. studenog 2013. 20:19 Napisao/la  Nenad Daskijević

Utakmica 9 kola: Matulji - Zadar 25:25 (14:13)

Dvorana 3. Maj. Gledatelja: 150. Suci: Čambala i Šimić.

MATULJI: Brajnović, Briški , P.Jelušić 4, Dobrinić, M. Jelušić 2, Mudrić 1, Sladić 3, Feranda 1, Car, A.Jelušić 4, Milih, Ratkajec 4, Čuturić, Filipović 6, Bilobrk, Šuljić.

ZADAR: Marača, Barišić 2, Klasanović, Jerak 9, Bukva, Malenica, Malčić 1, Šiničević 3, Maričić 3, Perić, Golem, Čirijak 3, Babić4, Cota.

Sedmerci: Matulji 4 (5) Zadar 1 (3). Isključenja: Matulji 8, Zadar 6 minuta.

Crveni karton: A. Jelušić (Matulji, 60').

Rukometaši Matulja odigrali su nerješeno protiv gostiju iz Zadra u utakmici koja je obilovala preokretima i tehničkim pogreškama na obje strane. Na kraju susreta remi je najpravedniji ishod.

U prvom poluvremenu igalo se gol za gol do 16. minute kada nakon tri vezane obrane Cara, Matulji vode 9:6. Zadrani uzvraćaju raznovrsnijom igrom u napadu  i u 23. minuti vode 10:11, a do kraja poluvremena Matulji povezuju napade i Feranda zaključuje poluvrijeme 14:13.

Drugo poluvrijeme otvara Sladić efektnim pogotkom za 15:13. Igra se rastrgano na obje strane da bi u 41. minuti Zadar imao najveću prednost 17:21. U igru se na vrata Matulja vraća Car i ponovo diže svoju momčad, koja radi seriju 4:0 i vraća se u egal. Do kraja susreta uslijedilo je mnogo pogrešaka i brzopletosti na obje strane, te u zadnjim napadima obje momčadi postižu pogodak za krajnjih 25:25.