PRVA LIGA RUKOMETAŠA

Matulji razmontirali Crikvenicu

Subota, 08. veljače 2014. 18:56 Napisao/la  Nenad Daskijević

Utakmica 14. kola: Matulji - Crikvenica 38:28. Kod Matulja je pobijedila cijela momčad ponovo predvođena  vratarom Morenom Carom

Prva liga rukometaša, 14. kolo

MATULJI – CRIKVENICA 38:28 (17:14)

Dvorana “Marino Cvetković”. Gledatelja: 200. Suci: Cepanec i Jeftić

MATULJI: Brajnović, P.Jelušić 9, Daskijević, M. Jelušić, Dobrinić, Mudrić 2, Sladić 7, Feranda 3, Car, Bilobrk, A. Jelušić 4, Ratkajec 6, Čuturić, Filipović 7, Melon.

CRIKVENICA: Begić, Stanić, Hrvatin 13, Mazzaroli 2, Paljar 1, Erstić, Svetić, Šunjić 5, Derossi 2, Stojanović 1, Grozdek 1, Karačić, Montanari 2, Barišić, Rukavina 1, Bogdanović

Sedmerci: Matulji  4 (5), Crikvenica 3 (4). Isključenja: Matulji  6, Crikvenica 8 minuta.

Crveni karton: Paljar (Crikvenica, 50')

Rukometaši Matulja teško su porazili susjede iz Crikvenice i time došli do nova dva boda s kojima nastavljaju pobjednički niz u nastavku prvenstva. U prvih 10 minuta susreta protivnici su odmjeravali snage i rezultat je bio izjednačen, da bi Matulji preko Filipovića golom iz sedmerca došli u vodstvo 7:5. Vodstvo je bilo vrlo kratko jer Crikvenica preko Hrvatina radi seriju od četiri pogotka i u 14. minuti vodi 7:9. Kao i u mnogim susretima do sada kod Matulja na scenu stupa vratar Moreno Car i s dvije vezane obrane vraća svoju momčad u igru, te Ratkajec u 17. minuti pogađa za izjednačenje (9:9).

Kod Crikvenice uzvraća Šunjić i gosti su ponovo u prednosti od dva gola. U igru Matulja vraća se Petar Jelušić, koji je proveo desetak minuta izvan igre zbog zadobivenog udarca u mišić i odmah s tri pogotka zaredom donosi preokret i Matulji vode 12:11. Crikvenica ne pronalazi rješenja u napadu, a obrana je puštala sa svih strana tako da su Matuljci i više nego lako dolazili do pogodaka. Poluvrijeme završava 17:14 za domaćina.

Na početku drugog dijela Crikvenica igra duboku 5-1 obranu s flasterom na Petru Jelušiću, ali niti to puno ne pomaže jer su Sladić i Ratkajec bez problema nalazili rješenja. Malo, pomalo Matulji dižu prenost koja u 42. minuti iznosi velih šest golova prednosti. U 48. minuti vrhunac premoći Matulja donosi Petar Jelušić golom iz zeppelina za visokoh 28:21.

Igra Crikvenice se raspada, a potpuno nepotrebno u 50. minuti Paljar je dobio direktan crveni karton nakon udaranja Filipovića. Do kraja susreta Matulji se poigravaju i završavaju susret s kadetima na terenu (Bilobrk, Dobrinić, Daskijević i Melon) za visoku pobjedu 38:28. Kod Crikvenice s 13 pogodaka standardno najbolji je bio Mateo Hrvatin, a kod Matulja je pobijedila cijela momčad predvođena ponovo vratarom Morenom Carom koji je u susretu došao do nevjerovatne 24 obrane, od kojih treba izdvojiti dvije obranjene kontre, kao i sedmerac, inače sigurnom Hrvatinu.