PRVA LIGA RUKOMETAŠA

Crikvenica zamalo darivala bodove

Subota, 01. ožujka 2014. 22:53 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Utakmice 17. kola: Crikvenica - Zadar 30:28 (17:9). Utakmica je imala i humanitarni karakter

Prva liga rukometaša, 17. kolo

CRIKVENICA - ZADAR 30:28 (17:9)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 130. Suci: Magić - Špiranec (Trnovec Bartolovečki).

CRIKVENICA Begić (2), Saršon (11+2), Bogdanović, Lušić 4, Hrvatin 10 (1), Erstić 3, Svetić, Šunjić 4, Derossi, Stojanović 2, Grozdek, Karačić, Stanić, Montanari 7, Mazzarolli, Barišić.

ZADAR: Marača (15), Rogić 1, Klasanović 3, Bukva 5, Jerak 7, Maršan 2, Humbolt 2, Malenica, Mančić, Perić, Golem, Ćirjak 1, Batinović 7, Cota, Malčić.

Sedmerci: Crikvenica 2 (1), Zadar 3 (1). Isključenja: Crikvenica 8, Zadar 2 minute.

Nakon četiri izjednačenja rezultata u prvih osam minuta utakmice, uslijedila je furiozna serija Kiraca. U razdoblju od 10. do 21. minute, mreža Saršona se ne trese, a domaći napad serijom 6:0 sa 4:4 odvodi Crikvenicu na 10:4. Raspoložena krila Hrvatin i Montanari lakoćom su tresli mrežu gostiju. Sve je ukazivalo na laganu domaću pobjedu, tim više što je i domaća obrana odigrala sjajno. Tijekom prvih 30 minuta prisilila je goste na osam pogrešaka, odnosno domaći blok je zaustavio upravo toliko prilika Zadra.

Na poluvremenu iskusni Jerak, prije izlaska momčadi gostiju na teren, sugerira svojem treneru „flaster“ na Lušiću. Sugestiju je Paleka prihvatio i krenuo je podhvat gostiju u lovu za visokom prednosti Crikvenice. Cijelo drugo poluvrijeme Kirci su „visili“, u posljednjih desetak minuta i vrlo ozbiljno. Zadar je nakon desetak minuta zaigrao i zonu 4-2 koja je bila u modi prije tridesetak i više godina, a sada je treneri ponovo sve više koriste. Pritiskom na vanjsku liniju, počele su domaće pogreške. Hrvatina su gosti zatvorili, do Stojanovića na crti lopte nisu dolazile... Kod gostiju iskusni Nino Jerak postiže čak sedam golova u nastavku, nekadašnji reprezentativac Batinović isto toliko, tu je i spretni Bukva i nesavladivi Marača. A semafor baš se i ne vrti pretjerano brzo...

U 58. minuti Davor Šunjić vraća izgubljenu prednost na 29:26, pa se Crikvenica može radovati bodovima, sa laganim prizvukom približavajućeg poraza. I treća utakmica u nizu nije izgubljena, ali... Prije početka utakmice svi akteri, još jednom su se minutom šutnje zahvalili nedavno preminuloj, dugogodišnjoj liječnici kluba Ines Car, na dugom nizu godina provedenih u klubu. Utakmica je imala i humanitarni karakter - srećom da se Zadru nisu darivali bodovi.