Prva HRL: Anton Dunato osam sekundi prije kraja pogodio za pobjedu Kozale

Nedjelja, 20. listopada 2013. 22:03 Napisao/la  Nenad Daskijević

Utakmica 5. kola: Kozala - Matulji 28:27. Obrana Matulja nije uspjela zadržati Antona Dunata, koji je s dva pogotka odlučio pobjednika zanimljive utakmice

PRVA HRL - 5. kolo

KOZALA – MATULJI 28:27 (16:15)

Dvorana Dinko Lukarić.       Gledatelja: 500

Suci: Vedran i Vanja Banović

KOZALA: Čačan, Dunato 7, Vukelić, Sertić 1, Briški, Vladika, Jeličić 2, Matanović 5, Sorić, A. Tomić, Crnić 1, F. Tomić, Deak 3, Kalač 1, Buneta 8

MATULJI: Brajnović, Car, Briški 6, P. Jelušić 5, M. Jelušić 3, Mudrić, Sladić 2, Feranda, Ratkajec 2, Čuturić 1, Filipović 3, A. Jelušić 5

Sedmerci:     Kozala 7 (8),             Matulji   3 (5)

Isključenja:   Kozala 6 minuta,         Matulji  4 minute

Susjedski derbi na Kozali opravdao je očekivanja i zadovoljio ljubitelje rukometa iz Rijeke i okolice. Pred otprilike 500 gledatelja rukometaši Kozale pobjedili su Matulji rezultatom 28:27, a pobjedu je osam sekundi prije kraja susreta donio Anton Dunato.

Matuljci su bolje otvorili susret, te su u 3. minuti imali vodstvo od 3:1, zahvaljujući vezanim obranama Brajnovića i pogocima iz igre Filipa Briškog. Do 9. minute Kozala uspijeva povezati svoje redove i pogotkom Deaka prvi put povesti 6:5.

U narednih deset minuta momčadi se izmjenjuju u vodstvu, igra se gol za gol. Prvo osjetnije vodstvo Kozali donosi Buneta iz sedmerca u 19. minuti, ali do kraja poluvremena Matulji se vraćaju i poluvrijeme završava rezultatom 16:15 za Kozalu.

Na početku drugog poluvremena obrnuta slika. Kozala diže rezultat na tri pogodka prednosti preko najboljeg igrača susreta Antona Dunata. Matulji se ne predaju, te se preko izuzetno raspoloženog Filipa Briškog vraćaju u igru i u 44. minuti vode 23:21.

U zadnjih 10 minuta susreta ponovo se igra gol za gol i u tim trenucima susreta kod obje momčadi ruke se tresu kod izvođenja sedmeraca. Za Matulje ne postižu pogotke Filipović i Antonio Jelušić, a Brajnović brani sedmerac Crniću.

U izuzetno uzbudljivoj završnici Matulji se dobro brane, ali ne uspijevaju zadržati Antona Dunata, koji sa dva uzastopna pogotka donosi svojoj momčadi dva velika boda. Velika utakmica za obje momčadi u kojoj je presudila duža klupa Kozale.