PRVA LIGA RUKOMETAŠA

KTC nanijeli Matuljcima prvi poraz

Nedjelja, 30. rujna 2012. 20:28 Napisao  Milan Kosanović

Prva liga rukometaša: Matulji - KTC 30:31, Crikvenica - Umag 25:32, Senj Walenborn  - Osijek 21:21

Utakmica 4. Kola Prve lige rukometaša

MATULJI 2001 – KTC 30:31 (12:16)

Dvorana Kastav. Gledatelja: 300. Suci: Baić i Šulekić (obojica Novska)

MATULJI 2001: Brajnović, Briški, P. Jelušić 6, Vučinić 1, M. Jelušić 3, Valković 11, Bačić 3, Mudrić, Sladić 2, Feranda, Lamza, Stošić, A. Jelušić 2, Z. Jelušić, Kranjac, Vukelić 2.

KTC: Bopgdan, Šignjar 2, N. Predojević 6, Pećina 10, Babić 5, R. Predojević 1, Hunjak 3, Jelenić 3, Bošković, Kamenar, Augustinčić, Katavić, Marković 1.

Sedmerci: Matulji 1 (2), KTC 2 (4). Isključenja: Matulji 2, KTC 6 minuta.

Rukometaši Matulja doživjeli su prvi poraz u prvoligaškoj sezoni, bolji od Matuljaca bili su gosti iz Križevaca za koje nastupa Riječanin Nikola Babić.

Momčad trenera Gorana Stašeka tijekom tjedna imala je problema oko termina za treninge, Matuljci su odradili tek dva treninga tijekom tjedna što se na koncu reflektiralo na parketu kastavske dvorane gdje su domaći rukometaši minimalno poraženi pred tristotinjak vjernih gledatelja.

Križevački rukometaši od prve minute kontrolirali su igru i rezultat, vodili 12:16, a potom i 16:22. Trener Goran Stašek potom je zaigrao obranu 4-1+1 (4-1 obrana i pressing na Babiću) koja je dala rezultata, Matulji su stigli na 29:29, a onda je uslijedila prava drama.

Raul Valković promašio je kontru, gosti su povisili na 29:30. Matuljci su potom izjednačili na 30:30, no ovoga puta neprecizan je bio Nenad Sladić koji je promašio sedmerac te pružio gostima šansu da postave konačni rezultat utakmice (30:31).

Igrači trenera Gorana Stašeka na koncu su imali priliku za izjedančenje, 40 sekundi prije kraja susreta imali su posljednji napad, no Antonio Jelušić bio je neprecizan s lijevog krila, a gosti su u Krićževce odnijeli puni plijen.

CRIKVENICA – UMAG 25:32 (7:15)

Sportska dvorana Crikvenica. Gledatelja: 100. Suci: Češi (Zagreb) i Županić (Križevci)

CRIKVENICA: Zena, Matejčić 2, Mataija, Stojanović 8, Grozdek, Domijan, Delpin, Čupić 6, Karačić, Car, Baričević, Svetić, Montanari 5, Mazzarolli 3, Starić 1, Galić.

UMAG: M. Matošević, Ravnić 2, Sever 4, Lovrić 4, Bošnjak 5, Dizdar 2, Jakupović, Stapar 8, T. Matošević, Modrušan, Pahanić 7, Beliga, Burnić, Marić.

Sedmerci: Crikvenica 3 (4) , Umag 3 (4) . Isključenja: Crikvenica 6, Umag 14 minuta .

Favorit lige Umag bez većih poteškoća stigao je do pobjede na gostovanju u Crikvenici. Igrači trenera Ivana Božića i Borisa Lisice do poluvremena su stvorili kapital od osam pogodaka razlike da bi u nastavku više puta bili u prednosti od deset golova (14:24, 17:27) što je ujedno bila i najveća prednost gostiju.

U redovima domaćina bolji od ostalih bili su Stojanović, Montanari i Čupić koji su zajedno postigli 18 od domaćih 25 golova. Kod gostiju najefikasniji bili su Stapar s osam i Pahanić sa sedam postignutih golova.

SENJ WALENBORN – OSIJEK 21:21 (13:13)

Sportska dvorana Robert Barbić Beli. Gledatelja: 100. Suci: Pavić i Torbarina (obojica Zadar)

SENJ WALENBORN: Šimunović, Tomljanović 3, Uković 4, Laskač 1, Štokić 3, Čosić, Legac, Zrinski, Debelić 3, Staraj, Ključanin, Kremenić, Filipović 7, Orlić.

OSIJEK: Pivac, Šaravanja, Ranogajec 1, Džijan, Bureš 3, Perak, Ivičić 2, Eskerčić, Nedić 5, Kurtović 1, Grgić, Matašić, Dundović 1, Vukušić 1, Babić 1, Kuduz 6.

Sedmerci: Senj 3 (4), Osijek 1 (1). Isključenja: Senj 6, Osijek 4 minute.

Rukometaši Senj Walenborna na domaćem terenu osvojili su bod u srazu s gostima iz Osijeka koji su u posljednjim trenucima ispustili prednost od dva pogotka razlike (19:21). Ipak, igrači trenera Nikole Čupića pokazali su karakter te osvojili prvi bod u prvoligaškom natjecanju. Za nadati se je da će Uskoci nakon dobre utakmice s Osijekom krenuti uzlaznom putanjom te izboriti ostanak u ligi.