1. HRL: Matuljci pregazili Biograd na premijeri, poraz Senja u Dugom Selu

Nedjelja, 09. rujna 2012. 20:24 Napisao  Milan Kosanović

Matulji - Biograd 35:26 (19:10). Najveća prednost na utakmici iznosila je čak 16 pogodaka razlike (32:16) što dovoljno govori o nadmoći domaćih igrača

Utakmica prvog kola Prve lige rukometaša

MATULJI – BIOGRAD 35:26 (19:10)

Dvorana 3. Maj, Kantrida. Gledatelja: 150. Suci: Hunjadi i Zečević (obojica Zagreb)

MATULJI: Brajnović, Briški 2, P. Jelušić 5, Vučinić 1,  M .Jelušić, Valković 11, Bačić 2, Mudrić, Sladić 9, Feranda 2, Lamza, Stošić, A. Jelušić 3, Z. Jelušić, Kranjac, Vukelić.

BIOGRAD: Tomić, Morović 2, Nakić 1, Petrović 1, Troskot, Dumančić, Knežević, Čavar, Pelicarić 2, Punoš, Duvnjak 10, Zorica 3, Markić 5.

Sedmerci: Matulji 2 (3), Biograd 2 (2). Isključenja: Matulji 10, Biograd 6 minuta.

Rukometaši Matulja na domaćem terenu svladali su momčad Biograda u premijernoj prvoligaškoj utakmici. Nenad Sladić u povijest će ući kao igrač koji je zabio prvi gol za Matulje u Prvoj ligi, a igra koju su Matuljci trenera Gorana Stašeka prezentirali na terenu bila je dostojna činjenice da se radi o najvažnijoj utakmici u dosadašnjoj povijesti rukometnog kluba Matulji.

Već od prve minute Raul Valković i društvo pokazali su gostima iz Dalmacije da u Rijeci nemaju što tražiti, prednost Matuljaca rasla je iz minute u minutu (2:0, 5:2, 7:3, 10:5). Do kraja prvog poluvremena pitanje pobjednika bilo je već poznato, s obzirom na prikazano na terenu te na visokih devet pogodaka razlike, šanse da gosti na Kantridi naprave nešto više osim da umanje zaostatak bile su minimalne.

Najveća prednost na utakmici iznosila je čak 16 pogodaka razlike (32:16) što dovoljno govori o nadmoći domaćih igrača, koji su ipak do kraja susreta dopustili gostima da smanje razliku te utakmicu izgube sa samo devet pogodaka zaostatka.

Prvo ime Matuljaca bio je iskusni Davor Brajnović koji je zaključao vrata, za pogotke je bio zadužen Raul Valković koji je mrežu Biograda zatresao u čak 11 navrata, a kao ugodno iznenađenje pokazao se i mladi ljevak Feranda koji je odigrao svih 60 minuta na poziciji desnog krila.

U sljedećem kolu rukometaši Matulja snage će odmjeriti s momčadi Moslavine koja je u Kutini već  skinula skalp jednoj riječkoj momčadi.

DUGO SELO – SENJ WALENBORN 31:21 (15:9)

Gradska sportska dvorana Dugo Selo. Gledatelja: 300. Suci: Belčić (Čakovec) i Marošević (Sv. Marije)

Dugo Selo: Duvnjak, Kljak 6, Batančić, Šukan 5, Mateljan, Martinović 9, Mehanović 1, Franjić 1, Katavić, Pehar 2, Tutavac, Gudlin 5, Severec 2, Kaleb, Glumac, Dakić.

Senj Wallenborn: Šimunović, Uković 3, Laskač 7, Štokić 1, Ćosić, Katulić 1, Butorac, Debelić 3, Tomljanović, Ključanin 4, Kremenić 1, Orlić 1.

Sedmerci: Dugo Selo 3 (6), Senj Wallenborn 2 (2). Isključenja:  Dugo Selo 16, Senj Wallenborn 6 minuta.

Fotogalerija: Damir Zamaklar