Subota, 01. veljače 2014. 21:05 Napisao/la  Nenad Daskijević

Utakmica 13. kola: Matulji - Osijek 25:22 (12:7)

MATULJI – OSIJEK 25:22 (12:7)

Dvorana Marino Cvetković. Gledatelja: 150. Suci: Magić i Špiranec

MATULJI: Brajnović, P. Jelušić 12, Daskijević, M. Jelušić 1 , Dobrinić, Mudrić, Sladić 1 , Feranda 3, Car, Bilobrk, A.Jelušić 2, Milih, Ratkajec 3 , Čuturić 3, Filipović.

OSIJEK: Janković, Ranogajec 3,L. Ivičić 3, Jurić 1, F. Zrno, F.Ivičić 1, Babić 1, Nedić 2, Nuić, Bureš 2, Maltašić, Zavada, Vukušić 5, M.Zrno, Đijan 4

Sedmerci: Matulji  1 (2), Osijek 2 (4). Isključenja: Matulji 10, Osijek 6 minuta.

Rukometaši Matulja pobjedom su otvorili nastavak prvenstva, u utakmici 13. kola slavili su protiv momčadi Osijeka rezultatom 25:22.  Mlada momčad Osijeka jedino vodstvo na utakmici imala je na otvaranju susreta 1:0 i do sedme minute držala ritam u rezultatu, a tada je Patrik Čutirić pogodio za 4:2 i tu je krenula serija Matulja. Isti igrač postiže još dva pogodka sa crte na odlična proigravanja Petra Jelušića i Matulji se odvajaju na pet golova razlike  (7:2). Svoj treći pogodak Osječani postižu tek u 15. minuti, a za slabu realizaciju gostiju zaslužan je vratar Matulja Moreno Car koji je u prvom poluvremenu sakupio čak 14 obrana i dva obranjena sedmerca. Njegove obrane davale su potreban impuls suigračima koji su trpali mrežu gostiju i održavali visoku prednost.

U drugom dijelu Osječani kreću agresivnije, te se u 36. minuti pogodcima Ivičića približavaju na 13:11, ali tada kreće nova serija Matuljaca u režiji Petra Jelušića koji postiže sedam pogodaka i u 52. minuti utakmica je riješena kod vodstva 22:18. Treba istaknuti odličnu igru Patrika Čuturića, koji je veliki posao odradio u obrani, ali i odličnu realizaciju u napadu, standardno na visokoj razini Petar Jelušić s ukupno 12 pogodaka i raspoloženi Moreno Car sa 19 obrana. Kod gostiju s pet pogodaka prednjačio je Dino Vukušić.