Rukometaši Kozale izgubili od Buzeta, Darko Dunato i trojica bivših igrača debitirali pobjedom

Subota, 11. siječnja 2014. 18:55 Napisao/la  Nenad Daskijević

Prijateljska utakmica: Kozala - Buzet 30:33 (12:15). Trener Darko Dunato, te igrači Vlado Matanović, Antun Dunato i Marin Buneta tako su pobjedom debitirali pred donedavno domaćom publikom

Prijateljska utakmica

KOZALA - BUZET 30:33 (12:15)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 200. Suci: Kačanić i Crnić

KOZALA: Ćaćan, Negulić 1, Zidarić 1, Vukelić 9, Sertić 3, Blažević 2, Briški 3, Vladika, Jeličić 1, Deak 5, A.Tomić, F.Tomić, Konjuh, Kalač 4, Brnić 1

BUZET: Pobrić, Šverko 1, Prodan, Kisiček, Moranjkić 1, Prskalo 8, Matanović 5, Vukelić 2, Bašić, Jović, Buneta 2, Jakac 2, Čosić 11, Dunato 1, Šćulac

Sedmerci: Kozala 5 (4),  Buzet 8 (7). Isključenja: Kozala 4, Buzet  10 minuta.

Rukometaši Kozale i Buzeta odigrali su pripremnu utakmicu na koju su privukli zavidan broj znatiželjnika koji su u prvom redu došli vidjeti dojučerašnje igrače Kozale Vlade Matanovića, Antuna Dunata, Marina Bunete i njihovog bivšeg trenera Darka Dunata. Susret je bio pripremnog i prijateljskog karaktera, ali na terenu se igrači nisu štedjeli, te se uz vrlo lijepih poteza moglo vidjeti i pravog “muškog” rukometa.

Buzet je krenuo vrlo napadački i u prvih pet minuta poveo je 3:0, a prvi gol za Kozalu postiže Vukelić u 6. minuti. Do 14. minute igra se gol za gol, a zadnje izjednačenje na utakmici donosi Blažević u 15. minuti za 7:7. U 20. minuti susreta na terenu kod Buzeta zaigrala je poznata bivša desna strana Kozale, Dunato – Buneta – Matanović, koja funkcionira jako dobro, a pogotovo se to vidi kod Matanovića koji je u par navrata pokazao zašto je juniorski reprezentativac. Upravo Matanović u 25. minuti svojoj momčadi donosi najveće vodstvo 13:9.

Drugi dio susreta započinje prijateljskim faulom Bunete nad Jeličićem i Kozala koliko-toliko drži priključak, ali u narednih desetak minuta Buzet preko svog novog pojačanja, Davora Prskala (stigao iz Splita), koji postiže tri uzastopna efektna pogodka iz daljine, radi razliku koju Kozalčani više ne mogu pratiti. U tom periodu treba istaknuti odličnu igru iskusnog Ćosića koji je susret završio s 11 pogodaka. Tračak nade za povoljnijim rezultatom za domaćine u 57. minuti donosi Kalač za 29:31, ali Buzećani do kraja ne dozvoljavaju iznenađenja i susret mirno završavaju sa tri gola prednosti.

Vrlo zanimljiv susret u kojem se mogao vidjeti jedan novi Buzet, ali sigurno i jedna nova momčad Kozale koja je svoje redove još više pomladila.  Jedan od sigurno najzanimljivijih igrača u svom novom klubu Vlado Matanović iznio je svoje viđenje.

- Kad sam ušao na teren na zagrijavanje u svom novom žutom dresu osjećao sam se jako čudno, ali čim je utakmica krenula nestalo je bilo kakve nelagode. Igra je igra i sigurno da ću uvijek pružiti sve od sebe.

Zbog reprezentativnih obaveza odradili ste tek nekoliko treninga u svom novom klubu?

- Da, samo dva treninga. Vidi se da se još ne poznajemo, ima puno nedostataka, ali mislim da ćemo do početka prvenstva biti posloženi i spremni.