Nedjelja, 27. listopada 2013. 11:42 Napisao/la  S. Lončarić

Utakmice 6. kola. Murvica - Zamet II 31:33, Senia - Sloga 25:18

MURVICA - ZAMET II 31:33 (18:20)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 350. Suci: Brkić - Utješinović (Zagreb).

MURVICA. Rebić-Račić (7+1), Mandekić (9), Kutija 3, Papić, Nježić, Hodžić 6, Grozdek, Smoljan, Poslek 1, Karačić 2, Martulaš 3, Filipović, Uremović 8 (2), Zorić 8, Visković.

ZAMET II: Lopac-Škrinjar (5), Toskić (6), Brkljača, Dundović 4, Stanić 1, Martinović 1, Karlić 9, Jelenović 5, Židek 8 (1), Silla, Kalčić, Matačić 2, Jurčić 1, Dobrić 1, Bradanović 1.

Sjajna rukometna predstava, za dosta elemenata pravog, ozbiljnog prvoligaškog rukometa. Trener gostujuće ekipe Edo Šmit na kraju utakmice bio je oduševljen ambijentom, punim tribinama, a na račun novog člana lige Murvice, sipao je komplimente.
- Odlično da smo u regiji dobili još jedan jaki ženski rukometni klub. Očito se u Crikvenici radi dobro.

U dugoj seriji Zorićke sredinom poluvremena, domaće igračice su nakon 11 izjednačenja stigle i do vodstva 13:12, ali gošće nakon minute odmora, pa čak i s igračicom manje, uspijevaju preokrenuti rezultat u svoju korist od čak 18:22. urnebesno navijanje, nagrada za svaki dobar potez daje veliki poticaj obim ekipama, pa na krilima podrške Murvica uspijeva početkom 40. minute izjednačiti rezultat, krasnim golovima Uremović i Hodžić, dok vratarke Mandekić i Rebić marljivo skupljaju obrane.

S druge strane raspoložena Karlić i Jelenović imaju svoju večer, pa trener gostiju nije previše u igri držao svoje jako oružje Jelenu Matičić. Za novo oduševljenje u dvorani slijedi gol Karačić za novo domaće vodstvo (27:26), ali od toga trenutka rezultat odlazi na stranu pričuva Zameta, koje su imale također zavidno bučnu podršku svojih navijača, roditelja, prijatelja...Još jedan mali pokušaj domaćih igračica za eventualni priključak uslijedio je pri rezultata 30:32, ali je napad Murvice, bio prezahtjevan, a lopta je završila u autu.

SENIA - SLOGA 25:18 (10:5)

Dvorana Robert Barbić Beli, Gledatelja: 220. Suci. Čambala (Križ) - Šimić (Novoselec).

SENIA: Katalinić, V. Rukavina 3, Hajdini, Butolo 5, S. Orlić 2, D. Rukavina, F.  Orlić 1 (1), Tomljanović 5, Nekić 4, Šarić 1, Biondić.

SLOGA: Bolfek, Mataošić 2, Stilinović 2 (1), Skendrović, K. Lenard 4 (2), I. Lenard, Petković, Vlašić 4, Šeketa 1, Krpina, Matijaščić 5.

Stgli su pod Nehaj kulu vrijedni bodovi okrijepe i samopouzdanja. Domaća ekipa krenula je od prve minute odlučno i sa prvim rezultatskim iskorakom (3:0), najavila da bodovi sigurno ostaju u Senju. Prije odlaska na odmor prednost je narasla i do 10:4. Nastavak utakmica protekao je u naizmjenično dobroj igri, u kojoj se gošće nisu uspjele značajnije primaknuti vodstvu Senie